forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

Sklepy i usługi w naszej okolicy - Sklep JOMI i brak alkoholu

Arbiter - Sro 29 Paź, 2008
Temat postu: Sklep JOMI i brak alkoholu
Dziś w Jomi odnotowałem zupełny brak alkoholu i piwa. Podobno każdy z mieszkańców ma się wypowiedzieć czy wyraża zgodę na sprzedaż alkoholu w sklepie. Czy wiecie o co chodzi?
pablo1974 - Sro 29 Paź, 2008

Prima aprilis :wink:
Arbiter - Sro 29 Paź, 2008

pablo1974 napisał/a:
Prima aprilis :wink:

gdybym tego nie zobczył na własne oczy to bym uwierzył. Listę też widziałem...
Puste półki....
Głosować mają mieszkańcy Zawiszy 16. Zawiszy 16A - nie

Grzegorz P - Czw 30 Paź, 2008

A głosowanie czy apteka może sprzedawać środki antykoncepcyjne będzie?
martin - Czw 30 Paź, 2008
Temat postu: Re: Sklep JOMI i brak alkoholu
Arbiter napisał/a:
Dziś w Jomi odnotowałem zupełny brak alkoholu i piwa

No nieee! Jeszcze zrozumiałbym, że zabrakło alkoholu, ale żeby "urzednicza zaraza" objęła też piwo??? :mrgreen:

cremieux - Czw 30 Paź, 2008

To pewnie krecia robota "Żabki".
Pozbywa się konkurencji przed startem... ;)

murszafka - Czw 30 Paź, 2008

Grzegorz P napisał/a:
A głosowanie czy apteka może sprzedawać środki antykoncepcyjne będzie?

Nie, bo teraz w ramach antykoncepcji beda wode swiecona dawac...

rsc - Czw 30 Paź, 2008

Pani z Jomi mówiła, że skończyła się koncesja i czekają na wydanie nowej.
ania_C52 - Czw 30 Paź, 2008
Temat postu: Nasze dane osobowe
No i się doczekaliśmy momentu kiedy nasza WSPANIAŁA administracja osiedla upubliczniła nasze dane osobowe! Cała lista jest dostępna w Jomi! :mad:
Jak Wam się to podoba?
Nie sądzę by ktokolwiek z nas wyził na to zgodę.

DrOZda - Czw 30 Paź, 2008
Temat postu: Re: Nasze dane osobowe
ania_C52 napisał/a:
No i się doczekaliśmy momentu kiedy nasza WSPANIAŁA administracja osiedla upubliczniła nasze dane osobowe! Cała lista jest dostępna w Jomi! :mad:
Jak Wam się to podoba?
Nie sądzę by ktokolwiek z nas wyził na to zgodę.


Nie wpadajmy w paranoję bo nawet GIODO nie uznaje imienia i nazwiska za dane osobowe:
http://prawo.vagla.pl/node/8090

ania_C52 - Czw 30 Paź, 2008
Temat postu: Re: Nasze dane osobowe
DrOZda napisał/a:

Nie wpadajmy w paranoję bo nawet GIODO nie uznaje imienia i nazwiska za dane osobowe:
http://prawo.vagla.pl/node/8090


GIODO napisał: imię, nazwisko, zdjęcie, szkoła, klasa i rocznik - łącznie - nie są danymi osobowymi...
a to troszke co innego

murszafka - Pią 31 Paź, 2008

A ja mysle, ze popadlismy w jakies szalenstwo z ta ochrona danych osobowych...
Tomasz103 - Pią 31 Paź, 2008
Temat postu: Re: Nasze dane osobowe
ania_C52 napisał/a:
No i się doczekaliśmy momentu kiedy nasza WSPANIAŁA administracja osiedla upubliczniła nasze dane osobowe! Cała lista jest dostępna w Jomi! :mad:
Jak Wam się to podoba?
Nie sądzę by ktokolwiek z nas wyził na to zgodę.

Jeżeli właściciel JOMI jest członkiem wspólnoty, to ma prawo znać dane osobowe pozostałych współwłaścicieli. Jest to logiczne - aby funkcjonować w ramach wspólnoty trzeba wiedzieć kto do niej należy.
Nawet jeżeli nie, to zgodnie z ustawą dane osobowe mogą być także udostępnione innym osobom i podmiotom jeżeli w sposób wiarygodny uzasadnią potrzebę posiadania tych danych, a ich udostępnienie nie naruszy praw i wolności osób, których dane dotyczą.

ania_C52 - Sob 01 Lis, 2008

Przepraszam,
ale bo ja blondynka jestem....

wuber - Nie 02 Lis, 2008

Do całego zamieszania by nie doszło, gdyby zarząd wspólnoty Zawiszy 16 wywiązywał się prawidłowo ze swoich o obowiązków i sam podjął stosowną decyzję.
Odwoływanie się do uchwały wspólnoty przypomina pomysł L Kaczyńskiego w spr referendum – z góry wiadomo, że właściciel sklepu nie zdobędzie nawet połowy głosów, zbierając je w sklepie do którego nie zachodzi już żaden klient po piwo, skoro zarząd wspólnoty (posiadający wyłączne prawo do zbierania podpisów w trybie obiegowym) nie jest w stanie uzyskać większości w – głupawych swoją drogą – uchwałach dot audytu, czy klimatyzacji.
De facto oznacza to wyrok na sklepie – a szkoda, bo w niektórych asortymentach przewyższał okoliczne placówki. A niestety, w polskiej rzeczywistości, kto nie handluje gazunkiem na poważnie – ten nie ma racji bytu, co pokazał przykład Pszczółki.
Koncesjonowanie obrotu alkoholem, to sfera korupcjogenna – być może tu jest zawarty sens tej sprawy – sklep w etapie A prowadzi sprzedaż bez zawirowań ,a tutaj żadnej uchwały nie było...

Arbiter - Nie 02 Lis, 2008

Ten wyrok mi się bardzo nie podoba bo prawdopodobnie bez %% sklep będzie miał problem z funkcjonowaniem. Poza tym sam korzystałem ze sklepu w zakresie komlpeksowym a teraz nie mogę co powoduje że nie mogę w komfortowy sposób robić zakupów na osiedlu. Poza tym JOMI to fajny sklep i lubię w nim robić zakupy
Keram - Wto 04 Lis, 2008

A tak na marginesie, co do Zarządcy:
1) miało odbyć się w innym terminie przerwane wiosną spotkanie wspólnoty. Napisali jakieś bzdurne pismo, że nie mogą, bo ktoś (Bx.N.) im przeszkadza, bo nie przekazał dokumentów. Tak jakby to był jedyny problem do poruszenia na spotkaniu. Może boją się odwołania Zarządcy?
2) Brak jest do dnia dzisiejszego rozliczenia kosztów (zaliczek) dot. części wspólnych
3) Bieżące utrzymanie (egzekwowanie pewnych oczekiwań wobec podwykonawców tj. serwisu sprzątającego, ochrony itd.) budzi wielkie zastrzeżenia,
Chyba czas na zmiany :evil:

pablo1974 - Wto 04 Lis, 2008

Niestety dzis sam wlasciciel Jomi przyznal ze zwinie interes. |Ten zarzad to jakas pomylka. Ludzie kto tu rzadzi jakas wiejska firemka z Zabek czy my.
Keram - Sro 05 Lis, 2008

No ..... pójdzie do którejś z nowo powstających wspólnot i tam będzie im płacił czynsz tym samym powiększając dochód wspólnoty. A nam zostanie nasz beznadziejny Zarządca i jego uchwały w sprawie reklam, które chyba sam będzie wieszał bo nikt inny nie przyjdzie ..... eh nie chcę się dalej nakręcać. Trzeba naprawdę pomyśleć o zmianach.
Arbiter - Czw 13 Lis, 2008

Jakieś newsy dot sklepu JOMI? Będzie %%?
pablo1974 - Sob 15 Lis, 2008

Tak Pan JOMI zebrał podpisy i czeka na zgode miasta. A zatem lada dzien % wrócą.
Kirland - Czw 20 Lis, 2008

Keram, zastanów się za nim napiszesz, nie rób zamętu.
Keram - Czw 20 Lis, 2008

Kirland napisał/a:
Keram, zastanów się za nim napiszesz, nie rób zamętu.


To, co piszę jest wynikiem przemyśleń (zastanowienia się) i są to moje opinie, które wolno mi wyrażać. A pouczać możesz wyłącznie swoje dzieci, jeśli Ci na to pozwolą - ja nie. Więc następnym razem zastanów się zanim zaczniesz pouczać innych. Więcej nie zamierzam kontynuować dyskusji w tym temacie (pouczania).

Kirland - Pon 24 Lis, 2008

Konkluzja: kogoś stale suszy ponieważ tak się nakręca tym tematem :mrgreen:
turas - Pią 28 Lis, 2008

Choć to rzadkość ale zgodzę się z Kirlandem.

Na jakiej podstawie uważasz (Keram) że Jomi płaci jakikolwiek czynsz wspólnocie - płaci jakieś drobiazgi za reklamę i szyld ale nie czynsz za lokal. Lokal ten jest sprzedany i czy jest tam Jomi, Zakład Odnowy Biologicznej czy coś innego to właściciel odprowadza należne opłaty do wspólnoty..

Maciek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group