forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

Sklepy i usługi w naszej okolicy - Opony zimowe / letnie

tkamyk - Pon 18 Paź, 2010
Temat postu: Opony zimowe / letnie
Witam,
Proszę o radę gdzie na w pobliżu osiedla można zmienić opony na zimowe?

pozdr
.tk

cala - Pon 18 Paź, 2010
Temat postu: Re: Opony zimowe / letnie
tkamyk napisał/a:
Witam,
Proszę o radę gdzie na w pobliżu osiedla można zmienić opony na zimowe?

pozdr
.tk

Zanim zadasz pytanie - włącz opcje SZUKAJ - nie mam samochodu ale dobrze pamietam, że była dyskusja na ten temat na forum!!! Na Tatarskiej chyba ...

kzawisza - Pon 18 Paź, 2010

jakieś 200 metrów od nas, na Ostroroga po prawej stronie zaraz przed Fordem, wymieniam tam i przechowuję od 3 lat, tel do nich to 0 694 434 838.
Polecam, szybko, sprawnie i fachowo.

DrOZda - Pon 18 Paź, 2010

Na terenie Falcka na Obozowej jest wulkanizacja i wymiana kosztuje 60 PLN za stalowe i 80 za alufelgi.
Za przechowanie biorą 100.
Radzę się pospieszyć bo rano za mną już się kolejka ustawiała :)
Czynne 8-19.
edit: może się komuś przydadzą telefony:
601310530
601310860

Konto usunięte - Pon 18 Paź, 2010
Temat postu: Re: Opony zimowe / letnie
cala napisał/a:
tkamyk napisał/a:
Witam,
Proszę o radę gdzie na w pobliżu osiedla można zmienić opony na zimowe?

pozdr
.tk

Zanim zadasz pytanie - włącz opcje SZUKAJ - nie mam samochodu ale dobrze pamietam, że była dyskusja na ten temat na forum!!! Na Tatarskiej chyba ...


Och, jakże pełna kultury i subtelności rada Starszej Koleżanki z forum - na nią zawsze można liczyć, grzecznie i dowcipnie doradzi.

kzawisza - Sro 20 Paź, 2010
Temat postu: Re: Opony zimowe / letnie
Andrzej Klim napisał/a:
[quote="calaZanim zadasz pytanie - włącz opcje SZUKAJ - nie mam samochodu ale dobrze pamietam, że była dyskusja na ten temat na forum!!! Na Tatarskiej chyba ...


Och, jakże pełna kultury i subtelności rada Starszej Koleżanki z forum - na nią zawsze można liczyć, grzecznie i dowcipnie doradzi.[/quote]

Pax, pax między Chrześcijany!!!!

BART - Sro 20 Paź, 2010

DrOZda napisał/a:
Na terenie Falcka na Obozowej jest wulkanizacja i wymiana kosztuje 60 PLN za stalowe i 80 za alufelgi.
Za przechowanie biorą 100.
Radzę się pospieszyć bo rano za mną już się kolejka ustawiała :)
Czynne 8-19.
edit: może się komuś przydadzą telefony:
601310530
601310860

Wymieniałem tam wiosną - odniosłem wrażenie super nieprofesjonalizmu. Popierwsze nie byli w stanie podnieść stabilnie auta; po drugie, facetowi przede mną założyli opony w dowolną stronę więc zawrócił i zamieniali; Po trzecie klucz patentowy to była nowość.... poza tym od połowy roboty stałem przy nich i patrzyłem czy aby czego mi nie spier....

kzawisza - Sro 20 Paź, 2010

BART napisał/a:
DrOZda napisał/a:
Na terenie Falcka na Obozowej jest wulkanizacja i wymiana kosztuje 60 PLN za stalowe i 80 za alufelgi.
Za przechowanie biorą 100.
Radzę się pospieszyć bo rano za mną już się kolejka ustawiała :)
Czynne 8-19.
edit: może się komuś przydadzą telefony:
601310530
601310860

Wymieniałem tam wiosną - odniosłem wrażenie super nieprofesjonalizmu. Popierwsze nie byli w stanie podnieść stabilnie auta; po drugie, facetowi przede mną założyli opony w dowolną stronę więc zawrócił i zamieniali; Po trzecie klucz patentowy to była nowość.... poza tym od połowy roboty stałem przy nich i patrzyłem czy aby czego mi nie spier....


Co do Panów na Ostroroga mam opinię odmienną o 180 stopni.
Zawsze (w poniedziałek był to chyba już 8my raz) szybko, sprawnie, punktualnie i fachowo.

p.s.
nie mam z nimi żadnej umowy, tylko cenię sobie profesjonalizm innych osób.

BART - Sro 20 Paź, 2010

kzawisza napisał/a:
jakieś 200 metrów od nas, na Ostroroga po prawej stronie zaraz przed Fordem, wymieniam tam i przechowuję od 3 lat, tel do nich to 0 694 434 838.
Polecam, szybko, sprawnie i fachowo.

http://www.zumi.pl/,Warsz...244937799999995
tutaj?
Taka stara brama i podwórko ala klepisko?

kzawisza - Czw 21 Paź, 2010

dokładnie, nie wyglądają zachęcająco, ale jak pisałem można ich polecić do wymiany/wyważenia kół/opon.

Zadzwoń i się umów na konkretną godzinę.

jarant - Czw 21 Paź, 2010

Witam,
ja skorzystałem z tej oferty http://www.oponeo.pl/dostawa-z-montazem/
Wybrałem serwis na prymasa 1000-lecia Pana Rogujskiego. Troszkę drożej niż w serwisie na Ostroroga ale mam nadzieję, że bardziej fachowo. :)
Czy będę zadowolony okaże się w najbliższy wtorek.

nezol - Czw 21 Paź, 2010

...
kzawisza - Czw 21 Paź, 2010

Ja na Ostroroga płaciłem 110 z VATą za wyważenie i wymianę 4 kół oraz za ich przechowanie przez sezon, więc IMHO niedrogo...
tkamyk - Czw 21 Paź, 2010

[quote="kzawisza"]jakieś 200 metrów od nas, na Ostroroga po prawej stronie zaraz przed Fordem, wymieniam tam i przechowuję od 3 lat, tel do nich to 0 694 434 838.
Polecam, szybko, sprawnie i fachowo.[/quote]

Polecam.
60 PLN za wymianę 4 kół stalowych. Jako bonus zapakowali letnie oponki w 4 worki foliowe.
:wink:

Dzięki za pomoc!

Arbiter - Czw 21 Paź, 2010

wcześnie zakładacie te zimówki
tkamyk - Czw 21 Paź, 2010

eeee...
lepiej czekać na pierwszy śnieg i stać w kolejkach na mrozie???

Arbiter - Czw 21 Paź, 2010

moim zdaniem lepiej czekać, a założyć wtedy gdy sa potrzebne czyli w grudniu, wtedy nie ma kolejek:)
DrOZda - Czw 21 Paź, 2010

Z drugiej strony wtedy pod koniec lutego można już zmieniać na letnie :)
A wtedy kiedy mamy zużyć zimówki których guma jest wystarczająco miękka przez 3-4 lata maksymalnie ?

Arbiter - Czw 21 Paź, 2010

DrOZda napisał/a:
Z drugiej strony wtedy pod koniec lutego można już zmieniać na letnie :)
A wtedy kiedy mamy zużyć zimówki których guma jest wystarczająco miękka przez 3-4 lata maksymalnie ?

to fakt, że są zimy kiedy w ogole nie ma ich po co zakładać. Ostatnia akurat taka nie była i w rzeczy samej się przydały

kzawisza - Pią 22 Paź, 2010

Arbiter napisał/a:
wcześnie zakładacie te zimówki


Może i wcześnie, ale w nocy z pon. na wtorek jechałem do Berlina, a term. wskazywał chwilami poniżej zera, czyli nie za wcześnie.

kzawisza - Pią 22 Paź, 2010

[quote="tkamykPolecam.
60 PLN za wymianę 4 kół stalowych. Jako bonus zapakowali letnie oponki w 4 worki foliowe.
:wink:

Dzięki za pomoc![/quote]

A proszę bardzo.

Arbiter - Sob 23 Paź, 2010

kzawisza napisał/a:


Może i wcześnie, ale w nocy z pon. na wtorek jechałem do Berlina, a term. wskazywał chwilami poniżej zera, czyli nie za wcześnie.


i jaki zysk z opon zimowych na asfalcie bez śniegu z ujemną temperaturą?

kzawisza - Pon 25 Paź, 2010

Spodziewany zysk przyczepności.
Letnie przy temp. pon. +7 sztywnieją i tracą przyczepność.

Arbiter - Pon 25 Paź, 2010

kzawisza napisał/a:
Letnie przy temp. pon. +7 sztywnieją i tracą przyczepność.


najbardziej w reklamach:)

kzawisza - Wto 26 Paź, 2010

W realu również.
Raz się o tym organoleptycznie przekonałem jak kiedyś na wiosnę w marcu zmieniłem na letnie i przyszło ochłodzenie, do pracy na Bankowy zajechałem z duszą na ramieniu, totalny brak przyczepności. Sam nie sądziłem, że może być aż taka różnica. Tego samego dnia wieczorem zmieniłem na zimówki.

DrOZda - Wto 26 Paź, 2010

Wiesz to prawie jak w F1 powinno być: masz twarde , miekkie, intery i full wety. Jeszcze klasyczne zimowe i z kolcami gdyby były dozwolone :) I codziennie szybki pit-stop w garażu przed wyjazdem. Nie dajmy się zwariować , w warszawskich korkach i rozjeżdżonej zimowej breji różnica nie jest wielka.Co innego gdyby przestali bezsensownie sypać sól i odśnieżać do asfaltu tylko wzorem skandynawii posypywali tylko zakręty i podjazdy żwirkiem.
kzawisza - Wto 26 Paź, 2010

Myślałem, podobnie do Ciebie, do momentu gdy doświadczyłwm różnicy pom. letnimi, a zimowymi.
Ale każdy ma prawo do swojego zdania.
Tylko dziwne, że jak spadnie pierwszy śnieg/będzie pierwszy większy przymrozek rano, to znaczna cześć samochodów jedzie dziwnie wolno, przez co są qrewswkie korki i jest znacznie większa ilość stłuczek i kolizji z powodu niewychamowania...

poliken - Wto 26 Paź, 2010

kzawisza napisał/a:
Myślałem, podobnie do Ciebie, do momentu gdy doświadczyłwm różnicy pom. letnimi, a zimowymi.

Dużo zależy od szerokości opony.

Konto usunięte - Wto 26 Paź, 2010

kzawisza napisał/a:

Tylko dziwne, że jak spadnie pierwszy śnieg/będzie pierwszy większy przymrozek rano, to znaczna cześć samochodów jedzie dziwnie wolno, przez co są qrewswkie korki i jest znacznie większa ilość stłuczek i kolizji z powodu niewyhamowania...


Na to nie trzeba śniegu - w Warszawie wystarczy nawet mżawka - orły kierownicy głupieją

cremieux - Sro 03 Lis, 2010

Mapka (punkt na mapie) wprowadza w błąd. ;)
0 694 434 838 to tel. do zakładu zaraz przed Lipskim, warsztat na rogu, krótki betonowy podjazd pod górę. Po drugiej stronie ulicy jest skup złomu.
Nazywają się Mikmajster, Micmaker, czy jakoś tak. :)
Od Obozowej do tego miejsca są chyba 2, czy 3 warsztaty, gdzie można zmienić opony.

Ale rzeczywiście sprawnie i fachowo.

tkamyk - Wto 26 Kwi, 2011

[kzawisza]jakieś 200 metrów od nas, na Ostroroga po prawej stronie zaraz przed Fordem, wymieniam tam i przechowuję od 3 lat, tel do nich to 0 694 434 838.
Polecam, szybko, sprawnie i fachowo.

Polecam.
Nowa cena. 70 PLN za wymianę 4 kół stalowych.

cala - Czw 26 Maj, 2011

kibic Polonii tu raczej nie wstąpi

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group