forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

Sklepy i usługi w naszej okolicy - Internet

pgawryluk - Sro 03 Lut, 2016
Temat postu: Internet
Jacy dostawcy Internetu są dostępni w 16A? Jakie są oferty, oferowane przepustowości i ceny? Co polecacie?
PKP - Sro 03 Lut, 2016

Mogę polecić Supermedia. Działa stabilnie, awaria najczęściej 1 w roku przez 2-3 godziny.

Podpisuję właśnie nową umowę (inne osiedle) i zaproponowali mi 60/4 za 45,- zł/miesiąc.

Kirland - Czw 04 Lut, 2016

60/4 , co to znaczy?
pgawryluk - Czw 04 Lut, 2016

Dziękuję za informację. Prawdopodobnie chodzi o 60 Mb/s download i 4 Mb/s upload.
pgawryluk - Sro 02 Mar, 2016

Niestety monter z Supermedii powiedział, że w związku z niedrożnością mikrorurek na klatce i w mieszkaniu, nie może doprowadzić kabla do mojego lokalu. Następnie spróbowałem z Orange'm. Na klatce wisi dumne ogłoszenie, że w tym bloku dostępny jest dostęp 300 Mb/s ze światłowodem do mieszkania. Niestety handlowiec po kontakcie telefonicznym i weryfikacji warunków technicznych powiedział, że faktycznie plan taki był, ale koniec końców wspólnota się nie zgodziła na instalację światłowodów na klatkach i nowoczesnej sieci Orange jednak nie ma. Teraz próbuję Netię z niezłą ofertą 100 Mb/s za 39 zł. W piątek ma przyjść monter, mam nadzieję że do trzech razy sztuka...
Arbiter - Sro 02 Mar, 2016

Chyba w standardzie mamy kabel telefoniczny w mieszkaniu więc zamów sobie neostradę lub funpucka. po miedzi powinno pójść z 70Mbit i to bedzie najlepsze co bedziesz mógł zamówić.
BART - Czw 03 Mar, 2016

w standardzie mamy też koncentryk więc UPC i Netia również mogą się popisać dobrymi ofertami.
pgawryluk - Pon 07 Mar, 2016

Netia zamontowana i hula całkiem nieźle. Przepływność cały czas w okolicy 90/9 i ping nie wyższy niż 20 ms, polecam. Czy w bloku 16A jest instalacja do naziemnej telewizji cyfrowej? Jakoś nie zauważyłem w mieszkaniu, chyba że trzeba mieć własną antenę?
PKP - Wto 08 Mar, 2016

Budynki są z lat 2004/2005, kiedy nie było obowiązku budowania takich instalacji (antenowych), więc odpowiedź może być tylko jedna. :(

Pozostaje antena pokojowa (w kierunku na Raszyn, bo PKiN jest zasłonięty przez budynek Zawiszy 12/14).

Kirland - Wto 08 Mar, 2016

Był kiedyś na jednym z zebrań wspólnoty pomysł wykonania takiej instalacji ale chyba upadł...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group