forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

Sklepy i usługi w naszej okolicy - Sklepy w naszym otoczeniu

Arbiter - Pon 13 Lut, 2006
Temat postu: Sklepy w naszym otoczeniu
Zawiązuję wątek dotyczący wymiany poglądów o sklepach w naszym otoczeniu.

Zakupy często robiłem w sklepie przy Agawy - ten sklep z klimatyzatorami, po lewej stronie - około 150m od Zawiszy. Nawet lubię ten sklep, gdyż posiadają dobre wędliny. Jest też alkohol oraz lody. Wypiekają sami bułki - to tez jest fajne. Miła obsługa. Niestety ceny są dość wysokie.

Drugim sklepem, który poznałem jest sklep przy Żytniej - od naszej poczty około 150m (po lewej). Sklep wygląda jak spółdzielnia, albo zakład pracy chronionej, ale też mi się nawet spodobał. Posiadają w ofercie lody z Zielonej Budki oraz ostatnio kupiłem też tam colę w puszkach w dobrej cenie. Ogólnie spółdzielnia spoko!

Inne 2 sklepy są przy Płockiej - zdaje się róg Tyszkiewicza. Tamtych sklepów jakoś specjalnie nie lubię - są takie małe. Wcześnie tez je zamykają.

Idąc dalej Płocką w kierunku poczty, po lewej stronie jest sklep - nie pamiętam, czy to MarcPol czy mi sie tylko wydaje - spory sklep samoobsługowy. Wydaje mi się, ze mają dobry asortyment i sporo ciekawych towarów - np ogóry kiszone, mleko świeże i różne sałatki. Wadą tego sklepu jest brak wędlin ( a może przeoczyłem?)

Nie korzystałem jeszcze ze sklepu przy Zawiszy - z tego "na schodkach". Jakieś opinie?

Sklepem który bardzo lubię w naszym otoczeniu jest nocny przy Górczeskiej w stronę Centrum. Obsługa jest tam bardzo miła mimo tego, że wygląda na dresiarnie. Ogólnie pozytywna selekcja pracowników - za każdym razem jest tam miło. Sklep posiada wybór piw świeżych niepasteryzowanych - Ciechan oraz Śląskie i inne. Warto tam kupować :)

Kirland - Pon 13 Lut, 2006

Dobrze, ze o tym piszesz bo piwo niepasteryzowane znaleźć jest coraz trudniej. Na Górczewskiej, niedaleko Płockiej jest taki sklep z piwem, wybór baardzo duży.
Jeśli chodzi o wędliny, to na ul. Płockiej (w kierunku poczty) jest sklep firmowy z ZM Łuków warto tam wejść, bo towar schodzi, zawsze jest mała kolejka.

cala - Wto 14 Lut, 2006

Niedawno odkryłam świetny sklep z mięsem i wędlinami - trochę dalej od Zawiszy ale warto - duży wybór wędlin tzw. naturalnie wędzonych, bez konserwantów, ładne mięsko - pan rzeźnik czasem "rozbiera" tusze na miejscu, wszytko zawsze bardzo świeże, bardzo miła obsługa i można płacić kartą chociaż sklep mały - a znajduje się on u zbiegu Kasprzaka i Płockiej - na rogu (dosłownie - wejście w narożniku) takiego nowego wieżowca, który stoi tam od kilku lat i zasłynął z tego, że przez wiele miesięcy nie miał windy (8 pięter jak mi sie zdaje).
agnes - Wto 14 Lut, 2006

...robię zakupy gównie w arkadii...cenowo wychodzę dużo do przodu, nie wiem jak jakościowo...interesują mnie głównie warzywa, a tam zawsze to znajdę...mieszkam od niedawna na zawiszy i na pewno nie jestem dobra a propos pobliskich sklepów, dlatego ten wątek bardzo mi pomoże
turas - Wto 14 Lut, 2006

Jak hipermarket to raczej polecam Auchana.

Tańszy niż Carrefour Arkadia, mniej ludzi i nie trzeba samemu pakować siatek.

nd - Wto 14 Lut, 2006

Co by nie napisać o Carrefour Arkadia (sam często tam robię zakupy), to kwestia alkoholu istotnie obniża jego ranking względem jakiegokolwiek marketu w okolicy ;)
cremieux - Wto 14 Lut, 2006

Dobry sklep miesny jest rzut moherowym beretem od OZ. No dwa rzuty. Przystanek dalej w strone Bemowa, w pawilonach przy Majakowskiego. Duuuzy wybor. Obok firmowy sklep piekarni Dragan.
Bettirt - Wto 14 Lut, 2006

Spory sklep mięsny i blisko Oz jest na Syreny na wysokości Gminazjum, w tym samym pawilonie co spożywczy i pralnia. Nie można płacić kartą, ale jest po drodze od przystanków autobusowych i nawet po południu można coś nabyć na obiad.
ania_C52 - Wto 14 Lut, 2006

Moje wrażenia co do sklepu na ul. Agawy:
generalnie miłe panie, ale jak sie na ręce im nie patrzy - rachunek jest zawyżany a towar na wagę wciśnięty nieświeży. Moje doświadczenia z tym sklepem nie są najlepsze. :(
Ale cieszę się z Waszych wskazówek co do innych lokalizacji...

GosiaM - Czw 16 Lut, 2006

Jeżeli mowa o hipermarketach, to my jeździmy do Tesco (tylko nie na Górczewskiej, a na Połczyńskiej) z prostego powodu - w nocy nie ma ludzi. Nie wiem, jak z cenami - nie wiem, czy są niższe czy wyższe niż w innych molochach, ale za to jak pusto o jedenastej w nocy. Pozdrawiam.
Jola D - Sob 11 Mar, 2006

W wątku o sklepach,by nie zaczynać nowego,zapytam o apteki-gdzie są najbliżej-lub czy są w okolicy?
cala - Sob 11 Mar, 2006

Jola D napisał/a:
W wątku o sklepach,by nie zaczynać nowego,zapytam o apteki-gdzie są najbliżej-lub czy są w okolicy?

Jolu, najbliższa i chyba dość tania apteka jest w przychodni przy Płockiej - w połowie drogi od nas do Górczewskiej po prawej stronie. Można płacić kartą.

No i nareszcie kiosk będziemy mieli - otwierają przy bramie od badziewia. Widać też nastepny sklep przygotowany do otwarcia - z chemią gospodarczą.

Jola D - Sob 11 Mar, 2006

Alicja dzięki bardzo-słyszałam też o nowych sklepikach-fajnie-pozdrawiam
Bettirt - Pon 03 Kwi, 2006

Na starym forum był telefon do pizzerii DODO. Czy ktoś z was go może przepisał? Ani książka telefoniczna, ani informacja nie mają jej w spisie.
Byłabym wdzięczna za informację.

Kasia - Pon 03 Kwi, 2006

632 97 88


Bettirt - Pon 03 Kwi, 2006

Dzięki, ja, a przede wszystkim moje dzieci jesteśmy ci wdzięczni.
Kasia - Pon 03 Kwi, 2006

Bettirt napisał/a:
jesteśmy ci wdzięczni.

Drobiazg :)

turas - Pon 03 Kwi, 2006

Słuchajcie.

Pełniąc dzisiaj obowiązki opiekunki domowej do dziecka zauważyłem w jedym z tych 2 nowych bloków po drugiej strony kładki piekarnię.

Czynna 7 dni w tygodniu, w dni powszednie od 5.30 do 20.00.

Chyba firmy Dragan czy Drakan.

Czy ktoś testował organoleptycznie ich pieczywo. Mają też duży wybór ładnie pachnących ciast i ciastek ...

Maciek

cala - Pon 03 Kwi, 2006

turas napisał/a:
Słuchajcie.


Pełniąc dzisiaj obowiązki opiekunki domowej do dziecka zauważyłem w jedym z tych 2 nowych bloków po drugiej strony kładki piekarnię.
Czynna 7 dni w tygodniu, w dni powszednie od 5.30 do 20.00.
Chyba firmy Dragan czy Drakan.
Czy ktoś testował organoleptycznie ich pieczywo. Mają też duży wybór ładnie pachnących ciast i ciastek ...
Maciek


DRAGAN.
Pisałam o tej piekarni na starym forum - jak dla mnie to tylko w najwyższej potrzebie - pieczywo pędzone chemią, w większych ilościach niestrawne.
A ja ostatnio kupiłąm chyba w carefurze chlebek do pieczenia wąłsnoręcznego, torebka za 2,50 - należy dodać drożdże i wodę - i w godzinkę jast pyszny, chrupiący i pachnący chlebek. Z ograniczoną ilością chemii :D .

cremieux - Pon 24 Kwi, 2006

Pizzeria DODO 'dorobila sie' strony. Wyglada spozywczo, ale wszystkie potrzebne inforsiki sa...

http://www.pizzeriadodo.pl/

Bettirt - Wto 25 Kwi, 2006

Bardzo podoba mi się info o promocjach :)
turas - Wto 25 Kwi, 2006

Niestety Pizza ostatnio się pogorszyła....

W znanym z piwnych ekscesów mieszkańców pewnego warszawskiego osiedla (nazwy nie pamiętam) pubie 'Caffe 66' :P otworzyła się www.chopperpizza.pl

Ktoś testował?

Maciek

Jola D - Sro 07 Cze, 2006

W tym wątku-chociaż nie dotyczy sklepów-ale dotyczy okolicy-zapytam was :czy coś takiego jak magiel funkcjonuje w pobliżu lub pralnia.Dzięki za informacje.Pozdrawiam.
cala - Sro 07 Cze, 2006

Jola D napisał/a:
W tym wątku-chociaż nie dotyczy sklepów-ale dotyczy okolicy-zapytam was :czy coś takiego jak magiel funkcjonuje w pobliżu lub pralnia.Dzięki za informacje.Pozdrawiam.

Widziałam magiel koło takiego małego sklepu na osiedlu obok - trzeba iść Syreny - pawilon po lewej. Ale ja wożę - z przyzwyczajenia - na Górczewską - za Ks. Janusza po prawej - w starej kamienicy schodkami w dół. Tanio i solidnie.

Tom - Czw 08 Cze, 2006

A propos pizzerii;
ja,delm z rodzinka pizze z DODO i musze powiedziec ze rewelacji nie bylo poza tym mnie wkurzyli-pani przez tel powiedziala ze wszystko z dowozem potrwa 30 min a jak zazdzwonilem po malej godzince, jakas inna zdziwiona cizia zwrocila mi uwage ze ten czas dowozu to.. uwaga 50 minut!!
dlatego tez wole swoja stara pizzerie CASA MIA na rogu nowolipek i jana pawla. Dobra i smaczna pizza. tel 838 99 25.

turas - Czw 08 Cze, 2006

Muszę się przyłączyć do Toma - zdecydowanie serwisik się pogorszył. Mniej ingrediencji itp.

A ta Casa Mia dowozi do nas?

Bettirt - Czw 08 Cze, 2006

Z Dodo ostatnio rzeczywiście bywa różnie. Z tymi 50 min. to musiała być ściema.
Ostatnio zamawialiśmy i prosiliśmy, aby przywieźli za 45 min, to przywieźli po 30. A jak się śpieszyłam i chciałam szybko to czekałam 45.

Tom - Pią 09 Cze, 2006

Z casa mii przywoza do nas. Jedyny minus to to ze nie ma zadnych promocji. To znaczy sa ale tylko u nich na miejscu-10 pizza gratis.
Pizzeria mala ale sympatyczna, mi w kazdym razie tam smakuje.

BART - Pią 09 Cze, 2006

Ja tam zamawiam w DODO - na razie wpadek nie było. Poza tym jest jakaś alternatywa???
turas - Pią 09 Cze, 2006

BART napisał/a:
Ja tam zamawiam w DODO - na razie wpadek nie było. Poza tym jest jakaś alternatywa???


www.chopperpizza.pl

Mają Pizzę 40 cm średnicy

Olena - Nie 11 Cze, 2006

A kto ma telefon do Domino Pizza? Też dowożą do nas - widziałam, że do kogoś przyjechali. Też się przyda - jako alternatywa dla rozlicznych innych :) .
turas - Nie 11 Cze, 2006

Dzisiaj testowałem chpperpizzę - całkiem smaczna.

Myślę że można polecić...

Pozdrawiam

Maciek

Tomek Z. - Pon 12 Cze, 2006

Polecam pizze time : http://www.pizzatime.pl/- na nasze osiedle dowożą z restauracji na ulicy smoczej.
Pizza jest smaczna, duża i w przystępnej cenie!

pozdrawiam

Tomek Z. :lol:

Ani27 - Pon 12 Cze, 2006

powstaje jakis sklepik tak wczoraj zauwazylam rog Zawiszy a Badziewia -ciucholand ale nie wiem czy to dobre miejsce?
Kirland - Pon 12 Cze, 2006

obciach dla ekskluzywnego getta,
lepiej by wynaje nam za 100zł te puste pomieszczenia na przechowalnie rowerów :D

Arbiter - Pon 12 Cze, 2006

Kirland napisał/a:
obciach dla ekskluzywnego getta,
lepiej by wynaje nam za 100zł te puste pomieszczenia na przechowalnie rowerów :D

to byłby dobry plan - świetlica dla mieszkańców. Piwo w KEGach do woli.
Abonament miesięczny 15PLN od komina, na tyłach rowerownia

Co do lumpexu to faktycznie nienajlepszy pomysł. Prawdopodobnie podzieli los poprzedniego salonu z meblami - tak było na Osiedlu Zacisze.

Konto usunięte - Pon 12 Cze, 2006

Kirland napisał/a:
obciach dla ekskluzywnego getta,
lepiej by wynaje nam za 100zł te puste pomieszczenia na przechowalnie rowerów :D


Przecież na parterach są przechowalnie rowerów.
A propos sklepów - sądząc po asortymencie byłoby dziwne, gdyby tamto studio wystroju wnętrz się utrzymało.
Mnie ucieszyłaby w którymś z tamtych pomieszczeń osiedlowa siłownia.

turas - Pon 12 Cze, 2006

Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:

Kirland - Pon 12 Cze, 2006

Ignacy napisał/a:
Kirland napisał/a:
obciach dla ekskluzywnego getta,
lepiej by wynaje nam za 100zł te puste pomieszczenia na przechowalnie rowerów :D


Przecież na parterach są przechowalnie rowerów.
A propos sklepów - sądząc po asortymencie byłoby dziwne, gdyby tamto studio wystroju wnętrz się utrzymało.
Mnie ucieszyłaby w którymś z tamtych pomieszczeń osiedlowa siłownia.


Tak siłownia owszem dobry pomysł. Blisko nie potrzeba robić dalekiej wyprawy bo na miejscu to zawsze chetniej...

Arbiter - Pon 12 Cze, 2006

Kirland napisał/a:

Tak siłownia owszem dobry pomysł. Blisko nie potrzeba robić dalekiej wyprawy bo na miejscu to zawsze chetniej...


Na osiedlową siłownie (salon odnowy) z tego co wiem miałes tylko jedno piętro :oops:

Konto usunięte - Pon 12 Cze, 2006

turas napisał/a:
Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:


To zależy, kto jakie siłowanie i jakie metody spalania tkanki tłuszczowej preferuje.

turas - Pon 12 Cze, 2006

Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:


To zależy, kto jakie siłowanie i jakie metody spalania tkanki tłuszczowej preferuje.


Akurat w tym wypadku nie wiem jaka była jakość kuracji ale jest to jeden z milszych sposobów spalania kalorii :twisted: :twisted: :twisted:

Kirland - Pon 12 Cze, 2006

Arbiter napisał/a:
Kirland napisał/a:

Tak siłownia owszem dobry pomysł. Blisko nie potrzeba robić dalekiej wyprawy bo na miejscu to zawsze chetniej...


Na osiedlową siłownie (salon odnowy) z tego co wiem miałes tylko jedno piętro :oops:


A widziałem, że niektórzy późnym wieczorem wchodzili tam w kapciach, to teraz mają żal :D

Konto usunięte - Pon 12 Cze, 2006

turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:


To zależy, kto jakie siłowanie i jakie metody spalania tkanki tłuszczowej preferuje.


Akurat w tym wypadku nie wiem jaka była jakość kuracji ale jest to jeden z milszych sposobów spalania kalorii :twisted: :twisted: :twisted:


Zależy w czyim towarzystwie

turas - Pon 12 Cze, 2006

Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:


To zależy, kto jakie siłowanie i jakie metody spalania tkanki tłuszczowej preferuje.


Akurat w tym wypadku nie wiem jaka była jakość kuracji ale jest to jeden z milszych sposobów spalania kalorii :twisted: :twisted: :twisted:


Zależy w czyim towarzystwie


100% Racji

Konto usunięte - Pon 12 Cze, 2006

turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:


To zależy, kto jakie siłowanie i jakie metody spalania tkanki tłuszczowej preferuje.


Akurat w tym wypadku nie wiem jaka była jakość kuracji ale jest to jeden z milszych sposobów spalania kalorii :twisted: :twisted: :twisted:


Zależy w czyim towarzystwie


100% Racji


I na tym poprzestańmy, bo prywatność - rzecz święta

fagot - Pon 12 Cze, 2006

Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:


To zależy, kto jakie siłowanie i jakie metody spalania tkanki tłuszczowej preferuje.


Akurat w tym wypadku nie wiem jaka była jakość kuracji ale jest to jeden z milszych sposobów spalania kalorii :twisted: :twisted: :twisted:


Zależy w czyim towarzystwie


100% Racji


I na tym poprzestańmy, bo prywatność - rzecz święta

Uff!Seria jak z kałasznikowa...

Kirland - Pon 12 Cze, 2006

Arbiter napisał/a:
Kirland napisał/a:
obciach dla ekskluzywnego getta,
lepiej by wynaje nam za 100zł te puste pomieszczenia na przechowalnie rowerów :D

to byłby dobry plan - świetlica dla mieszkańców. Piwo w KEGach do woli.
Abonament miesięczny 15PLN od komina, na tyłach rowerownia

Co do lumpexu to faktycznie nienajlepszy pomysł. Prawdopodobnie podzieli los poprzedniego salonu z meblami - tak było na Osiedlu Zacisze.


Odnośnie abonamentu jestem za :)

Maxima - Wto 13 Cze, 2006

Polecam pizzę z pawilonów przy Wolskiej róg Działdowskiej. W piecu palą drewnem brzozowym. Ciasto cienkie. Dostawa bezpłatna.
tel./022/ 632-18-17

Pozdrawiam i smacznego

cala - Wto 13 Cze, 2006

fagot napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Ignacy napisał/a:
turas napisał/a:
Siłownia albo przynajmniej salon odnowy już był...
ale blacharania zlikwidowała :evil: :evil: :evil:


To zależy, kto jakie siłowanie i jakie metody spalania tkanki tłuszczowej preferuje.


Akurat w tym wypadku nie wiem jaka była jakość kuracji ale jest to jeden z milszych sposobów spalania kalorii :twisted: :twisted: :twisted:


Zależy w czyim towarzystwie


100% Racji


I na tym poprzestańmy, bo prywatność - rzecz święta

Uff!Seria jak z kałasznikowa...

wogóle nie wiem o co chodzi :roll: :roll: :roll: :roll:

Kirland - Czw 22 Cze, 2006

Jakie znacie polskie supermarkety ?

Piotr i Paweł

Alma Market

Top Market

turas - Czw 22 Cze, 2006

Kirland napisał/a:
Jakie znacie polskie supermarkety ?

Piotr i Paweł

Alma Market

Top Market


Zależy co masz na myśli przez supemarket...

Jest kilka tzw Sieci Zakupowych. Zresztą nawet nasz lenart należy do takowej FNJ czy jakoś tak...
Innym przykładem jest Lewiatan http://www.lewiatan.pl/o_firmie/o_firmie/

Tu możesz zacząć szukać dalej:
http://www.wiadomoscihandlowe.com.pl/id,3215.html

Wiola - Czw 06 Lip, 2006

Z dobrze poinformowanego źródła :-) dowiedziałam się, że w okrąglaku - od strony Zawiszy - ma zostac otwarta apteka całodobowa.
BART - Czw 06 Lip, 2006

Wiola napisał/a:
Z dobrze poinformowanego źródła :-) dowiedziałam się, że w okrąglaku - od strony Zawiszy - ma zostac otwarta apteka całodobowa.

ufff....

Modliłem się żeby to nie była jakaś knajpa indyjska lub pizzeria, z których wyziewy z kominów by mnie drażniły

turas - Czw 06 Lip, 2006

BART napisał/a:
Wiola napisał/a:
Z dobrze poinformowanego źródła :-) dowiedziałam się, że w okrąglaku - od strony Zawiszy - ma zostac otwarta apteka całodobowa.

ufff....

Modliłem się żeby to nie była jakaś knajpa indyjska lub pizzeria, z których wyziewy z kominów by mnie drażniły


Pizza byłaby good.... zwłaszcza taka z CZOSNKIEM :twisted: :twisted:
Poza tym mółgbyśwynegocjować rabat ;)

Wiola - Czw 06 Lip, 2006

BART napisał/a:
Wiola napisał/a:
Z dobrze poinformowanego źródła :-) dowiedziałam się, że w okrąglaku - od strony Zawiszy - ma zostac otwarta apteka całodobowa.

ufff....

Modliłem się żeby to nie była jakaś knajpa indyjska lub pizzeria, z których wyziewy z kominów by mnie drażniły


Ty jak ty, a ja jeszcze bardziej się cieszę, też nie chciałabym zaraz za ścianą mieć jakiś smrodków, czy też np. monopolowego :-)

fagot - Czw 06 Lip, 2006

Wiola napisał/a:
BART napisał/a:
Wiola napisał/a:
Z dobrze poinformowanego źródła :-) dowiedziałam się, że w okrąglaku - od strony Zawiszy - ma zostac otwarta apteka całodobowa.

ufff....

Modliłem się żeby to nie była jakaś knajpa indyjska lub pizzeria, z których wyziewy z kominów by mnie drażniły


Ty jak ty, a ja jeszcze bardziej się cieszę, też nie chciałabym zaraz za ścianą mieć jakiś smrodków, czy też np. monopolowego :-)

Monopolowe są niemodne w 21-szym wieku...teraz rozszerza się źrenice :wink: ważne,że też 24 godziny na dobę...a może jaki chory naprawdę też się napatoczy? :)

Kirland - Pią 07 Lip, 2006

O zauważyłem, ze jeśli blisko Was działalność gospodarcza to zaczyna przeszkadzać a jeśli jest sporo oddalone to moze być, niech się pozostali martwią...
:P

Wiola - Pią 07 Lip, 2006

Kirland napisał/a:
O zauważyłem, ze jeśli blisko Was działalność gospodarcza to zaczyna przeszkadzać a jeśli jest sporo oddalone to moze być, niech się pozostali martwią...
:P


A co w tym dziwnego? Każdy walczy o swoje... Nie da sie ukryć, ze ktoś oddalony od działalności gospodarczej o 200m nie będzie płakał z powodu tego, że ktoś 2m od siebie ma np. sklep lub coś innego. Takie życie. Każdy jak kupował mieszkanie wiedział, że będą na dole jakieś sklepy. Jak by mi zrobili za ścianą monopolowy lub pizzerie, to co mogłabym na to poradzić? A tak tylko okazuję ulgę, że nie będzie. To chyba jeszcze wolno...

BART - Pią 07 Lip, 2006

Kirland napisał/a:
O zauważyłem, ze jeśli blisko Was działalność gospodarcza to zaczyna przeszkadzać a jeśli jest sporo oddalone to moze być, niech się pozostali martwią...
:P


Wszystko poza moim horyzontem zdarzeń guzik mnie obchodzi ;)

Wiola - Pią 07 Lip, 2006

BART napisał/a:
Kirland napisał/a:
O zauważyłem, ze jeśli blisko Was działalność gospodarcza to zaczyna przeszkadzać a jeśli jest sporo oddalone to moze być, niech się pozostali martwią...
:P


Wszystko poza moim horyzontem zdarzeń guzik mnie obchodzi ;)


:)

ewab38 - Pią 07 Lip, 2006

BART napisał/a:


Wszystko poza moim horyzontem zdarzeń guzik mnie obchodzi ;)


:lol: To może trzeba było kupić bezludną wyspę i tam zamieszkać :?:

BART - Pią 07 Lip, 2006

ewab38 napisał/a:
BART napisał/a:


Wszystko poza moim horyzontem zdarzeń guzik mnie obchodzi ;)


:lol: To może trzeba było kupić bezludną wyspę i tam zamieszkać :?:

Koło Dubaju usypują takie sztuczne wysepki i sprzedają - idą jak woda... tylko jakieś towarzystwo takie nijakie - same gwiazdory co mają pstro w głowie;)

A horyzont zdarzeń to taki stożek w czasoprzestrzeni i jeśli coś znajduje się poza nim to oznacza, że na obsrwatora nie będzie mogło mieć żadnego oddziaływania... 8)

KrzysP - Pią 07 Lip, 2006

Twój horyzont zdarzeń jest już w odleglości ~30 lat świetlnych. Masz szerokie zainteresowania :lol:
ewab38 - Pią 07 Lip, 2006

BART napisał/a:

Koło Dubaju usypują takie sztuczne wysepki i sprzedają - idą jak woda... tylko jakieś towarzystwo takie nijakie


Co tam jedna wyspa, bierz całą "palmę" - nie będziesz na towarzystwo narzekał :wink:

Kirland - Sro 13 Wrz, 2006

PDT Wola, to już końcówka...
Pieczołowitej modernizacji poddawany jest budynek dawnego Domu Towarowego "Wola" przy ul. Młynarskiej. Firma Celtic Asset Management usuwa przepierzenia zasłaniające atrium ciągnące się przez trzy kondygnacje gmachu zbudowanego w latach 50., trwa restauracja szklanych paneli z lat 70. Powierzchnie biurowe mają zostać oddane do użytku w pierwszym kwartale 2007 r.
http://dom.gazeta.pl/nier...601458.html?i=0

cremieux - Sro 13 Wrz, 2006

Na dole to chyba Tesco bedzie?
Kirland - Sro 13 Wrz, 2006

prawdopodobnie tak.
Ani27 - Sro 13 Wrz, 2006

jak to tesco na dole to badziewie
avocadon - Czw 14 Wrz, 2006

mini tesco zamiast leader price zawsze to zmiana na lepsze.
Ani27 - Czw 28 Wrz, 2006

Bedzie apteka, warzywniak i sklep spozywczy i mam nadzieje ze lepiej zaopatrzony jak ten ktory jest i z milsza obsluga
aga146 - Czw 28 Wrz, 2006

Ani27 napisał/a:
mam nadzieje ze lepiej zaopatrzony jak ten ktory jest i z milsza obsluga


ja też 8)
mógłby jeszcze być z możliwościa płacenia kartą :)

cala - Czw 28 Wrz, 2006

Będzie też stomatolog na rogu od Obozowej :lol:
Kirland - Pon 09 Paź, 2006
Temat postu: GMO
GMO (organizmy modyfikowane genetycznie) to organizmy, które nie
powstały w drodze ewolucji i nigdy samoistnie nie pojawiłyby się
w naturze. Wybrane geny bakterii, wirusów, rośin i zwierząt
wprowadzane są do innych rośin, np. soi, rzepaku, kukurydzy, czy ryżu w
celu uzyskania u nich nowych cech. Przykładowo naukowcy wprowadzili
materiał genetyczny skorpiona do kukurydzy, bakterii do soi albo ropuchy
do ziemniaków. W trakcie procesu manipulacji genetycznych
zachodzi prawdopodobieństwo usunięcia pewnych fragmentów i realizacji
przestrzennych DNA. Technikę wstawiania obcych genów do
organizmów roślin czy zwierz¹t można porównać do wstawienia wirusa
do systemu komputerowego - nie ma możliwości sprawdzenia, gdzie faktycznie gen będzie się znajdować i jak będzie się replikował. Zjawiska
tego typu mogą prowadzić do nieprzewidywalnych i niespodziewanych
skutków, jak np. utrata odporności na dany rodzaj wirusa, negatywny
wpływ na rozrodczość pożytecznych owadów albo zaskakujące zmiany
w organizmach szczurów konsumujących transgeniczną żywność.

Przedstawione dane powstały w oparciu o deklaracje złożone
przez detalistów i producentów.
Sklepy oznaczone tym kolorem nie prowadzą sprzedaży produktów
zawierających lub mogących zawierać składniki GMO.
Produkty umieszczone w kategorii zielonej nie zawierają
jakichkolwiek GMO lub składników produkowanych z GMO*.


Sklepy oznaczone tym kolorem prowadzą sprzedaż produktów
zawierających GMO, bądź nie są w obecnej chwili jednoznacznie
stwierdzić czy taki proceder ma w ich firmie miejsce,
ale podejmują działania w celu wyeliminowania z obrotu tych
artykułów. Są to także sklepy, które nie sprzedają produktów
GMO pod własną marką, lecz nie są w stanie zagwarantować
że nie sprzedają jakichkolwiek znakowanych produktów zawieraj
ących GMO pod nazwą lub marką innego producenta.
Produkty przynależne do kategorii pomarańczowej są wytwarzane
przez firmy, które dokładają starań, żeby ich produkty
nie zawierały składników GMO, lecz nie złożyły jednoznacznej
deklaracji o niestosowaniu GMO.


Sklepy oznaczone kolorem czerwonym prowadzą sprzedaż
artykułów, które zawierają składniki GMO, bądź sklepy, które
nie odpowiedziały na naszą ankietę.
Produkty zakwalifikowane do tej kategorii zawierają składniki
GMO lub są wytwarzane przez producentów, którzy nie
odpowiedzieli na naszą ankietę.


* Pojęcie produktu wolnego od GMO bierze pod uwagę próg 0.9% dla kontaminacji
"technicznie niemożliwej do uniknięcia", poniżej którego znakowanie żywności nie
jest wymagane, zgodnie z regulacją UE nr 1829/2003.

Alma Market
Auchan
Berti
Elea
miniMAL
Piotr i Paweł
Plus Discount
Schiever



Carrefour
Champion
Eko
Globi
Intermarche
Lewiatan
Savia
Selgros
Tesco


Albert
Aldik
Biedronka
Bomi
Eldorado
Geant
Groszek
Hypernova
Kaufland
Leader Price
Leclerc
Lidl
Macro
Marcpol
Polomarket
Real
Spar
Stokrotka
Żabka


Produkty: Actimel, Wedel, Morliny, Constar, Malma i inne wymienione w poradniku Greenpeace, link:

http://www.greenpeace.org...ania?q=poradnik

Papillon - Pią 13 Paź, 2006
Temat postu: Re: GMO
[quote="Kirland"]GMO (organizmy modyfikowane genetycznie) to organizmy, które nie
powstały w drodze ewolucji i nigdy samoistnie nie pojawiłyby się
w naturze. Wybrane geny bakterii, wirusów, rośin i zwierząt
wprowadzane są do innych rośin, np. soi, rzepaku, kukurydzy, czy ryżu w
celu uzyskania u nich nowych cech. Przykładowo naukowcy wprowadzili
materiał genetyczny skorpiona do kukurydzy, bakterii do soi albo ropuchy
do ziemniaków....


Bardzo ciekawa ankieta tylko z punktu informacyjnego nic nie wnosząca. Powiedziałabym więcej: ktoś kto ją wykonywał nie ma pojęcia o GMO i regulacjach z nią związanych.

Sklepy, które podają że nie sprzedają żywności niemodyfikowanej genetycznie powinny wykazać się odpowiednimi certyfikatami IP (Identity Preservation System). A w Polsce często nawet sami producenci żywności takowych certyfikatów nie posiadają. Wynika to z oszczędności wyprodukowania produktu spożywczego a napewno sklep typu Auchan nie świeci produktami TYLKO z najwyższej półki.

Arbiter - Pią 13 Paź, 2006
Temat postu: Re: GMO
W wakacje warzywa w Auchan byly takie, ze nie chcialo sie wchodzic w ogole do sektora z warzywami. Smierdzialo jak po zamknieciu gieldy na broniszach

Odnosnie Auchan i miesa to warto obejrzec
http://www.themeatrix.com/index.html

tony111 - Pon 30 Paź, 2006

czy ktoś może wie jakie to nowe sklepy będą na naszym osiedlu?widziałem że ma być apteka (ciekawie kiedy otwarcie) i gabinet stomatologiczny, ale jeszcze dwa lokale są remontowane i ciekaw jestem co tam będzie???
Wiola - Pon 30 Paź, 2006

tony111 napisał/a:
czy ktoś może wie jakie to nowe sklepy będą na naszym osiedlu?widziałem że ma być apteka (ciekawie kiedy otwarcie) i gabinet stomatologiczny, ale jeszcze dwa lokale są remontowane i ciekaw jestem co tam będzie???


Ja wiem tylko o 1 sklepei. Lokal zaraz przy wejściu po prawej stronie bramy głównej jest robiony dla pani z chemicznego. Przenosi się z lokalu przy fryzjerze.

fagot - Sro 01 Lis, 2006

tony111 napisał/a:
czy ktoś może wie jakie to nowe sklepy będą na naszym osiedlu?widziałem że ma być apteka (ciekawie kiedy otwarcie) i gabinet stomatologiczny, ale jeszcze dwa lokale są remontowane i ciekaw jestem co tam będzie???

Podobno oprócz stomatologa ma być przy Badziewiu psycholog osiedlowy :lol:

turas - Sro 01 Lis, 2006

Był też gabinet odnowy biologicznej ale go zazdrośni mieszkańcy zlikwidowali :lol: :lol: :lol: :lol:
turas - Sro 01 Lis, 2006

Był też gabinet odnowy biologicznej ale go zazdrośni mieszkańcy zlikwidowali :lol: :lol: :lol: :lol:
cala - Czw 02 Lis, 2006

turas napisał/a:
Był też gabinet odnowy biologicznej ale go zazdrośni mieszkańcy zlikwidowali :lol: :lol: :lol: :lol:

Były dwa turas? :lol:

DrOZda - Czw 02 Lis, 2006

Jeden podobno jeszcze jest - pierwsze albo drugie piętro w V klatce.
Może ktoś sprawdzi i zrecenzuje :) ???

turas - Czw 02 Lis, 2006

DrOZda napisał/a:
Jeden podobno jeszcze jest - pierwsze albo drugie piętro w V klatce.
Może ktoś sprawdzi i zrecenzuje :) ???


W tej wspólnocie A to sami rozpustnicy mieszkają.

Skończy się to wszystko jak Wierzejski zostanie prezydentem Warszawy

oj skończy

:twisted: :twisted: :twisted:

Jola D - Nie 12 Lis, 2006

Nie chcę zakladać nowego wątku a pytanie dotyczy okolicy-chodzi o napy,dziurki w paskach-czy w pobliżu taki punkt usługowy funkcjonuje?Pozdrawiam :lol: Będę wdzięczna za podpowiedż :D
cala - Pon 13 Lis, 2006

Jola D napisał/a:
Nie chcę zakladać nowego wątku a pytanie dotyczy okolicy-chodzi o napy,dziurki w paskach-czy w pobliżu taki punkt usługowy funkcjonuje?Pozdrawiam :lol: Będę wdzięczna za podpowiedż :D

Kiedyś taki punkt był w pawilonach na Marszałkowskiej. Ale teraz tam już tylko sexshopy i kebabownie zostały.
Nie wydaje mi się, żeby na Woli było coś takiego :cry: .
Na Górczewskiej przy Młynarskiej był facet co naprawiał torby (może też robił takie rzeczy) ale też się zlikwidował jakiś czas temu .........

Jola D - Pon 13 Lis, 2006

Dzięki bardzo-pozdrawiam i miłego dnia :D
BART - Pon 13 Lis, 2006

Jola D napisał/a:
Dzięki bardzo-pozdrawiam i miłego dnia :D


Można u szewców pytac o takie usługi - np na żytniej miedzy Syreny a przedszkolem w piwnicy....

aga146 - Pon 13 Lis, 2006

takie dziurki można zrobić w Sezamie - po schodkach w dół - 1 dziurka 1 zł :)
Jola D - Pon 13 Lis, 2006

dziękuję serdecznie- Justyna dostała też 2 adresy od szewca -jak sprawdzi to będzie kopalnią wiedzy na ten temat-dziękujemy :D
Keram - Sro 15 Lis, 2006

Jola D napisał/a:
Nie chcę zakladać nowego wątku a pytanie dotyczy okolicy-chodzi o napy,dziurki w paskach-czy w pobliżu taki punkt usługowy funkcjonuje?Pozdrawiam :lol: Będę wdzięczna za podpowiedż :D


W KDT u faceta, który sprzedaje tylko paski nie pamiętam nr pawilonu ale chyba w ciągu "F"

Justyna D - Pią 17 Lis, 2006

a ja właśnie wrociłam od kaletnika na Gorczewskiej 24, w "ciągu sklepów" pzy skrzyżwaniu Syreny i Górczewskiej :)

poza tym miła Pani tam dokonuje przeróbek krawieckich :)

pozdr, Justyna

cala - Pią 17 Lis, 2006

Justyna D napisał/a:
a ja właśnie wrociłam od kaletnika na Gorczewskiej 24, w "ciągu sklepów" pzy skrzyżwaniu Syreny i Górczewskiej :)

poza tym miła Pani tam dokonuje przeróbek krawieckich :)

pozdr, Justyna

Uważaj na niego, słyszałam, że ma dużo reklamacji i nie jest zbyt solidny (znajomi obok prowadzą sklep - odradzano mi go) - ale to zasłyszana opinia więc ....?

Jola D - Pią 17 Lis, 2006

Dziurki zrobił :lol: póki co są - na miejscu wykonano usługę bez zostawiania paska :lol: każda informacja "zasłyszana"niesie trochę prawdy.Póki co więcej takich usług nie potrzebujemy. Dzięki.
murszafka - Wto 05 Gru, 2006

Hura! Apteka juz czynna :)
fagot - Wto 05 Gru, 2006

Suuuper!
Apteka pod nosem...rewelacja :!: Argument bólu głowy szanownej małżonki diabli wzięli :wink: :lol: a i własnego czasem przed pracą łatwiej będzie się pozbyć 8)

Asiek23 - Czw 21 Gru, 2006

No i mamy miesny!! Co prawda w dosc nietypowej lokalizacji bo miedzy fryzjerem a dentystą ale mamy!! :)
fagot - Czw 21 Gru, 2006

Asiek23 napisał/a:
No i mamy miesny!! Co prawda w dosc nietypowej lokalizacji bo miedzy fryzjerem a dentystą ale mamy!! :)

Obyśmy nie mieli również innych,małych miłośników mięsa :?

Kama - Wto 16 Sty, 2007

Asiek23 napisał/a:
No i mamy miesny!! Co prawda w dosc nietypowej lokalizacji bo miedzy fryzjerem a dentystą ale mamy!! :)


Czy robiłaś/łeś zakupy w owym mięsnym? Zaraz po otwarciu wdepnęłam tam, coby starym zwyczajem sprawdzić nowy pkt sprzedaży. Wędliny były świeże, pierogi ze szpinakiem i fetą również mniam, ale... gdy wczoraj weszłam do sklepu, leżały te same wędliny, a Klientka w kolejce przede mną oddała zakupione wcześniej parówki i co tam jeszcze miała, więc zrezygnowałam z zakupów. Tak na wszelki wypadek, żeby nie było potrzeby odwiedzin w nowo otwartej APTECE :?
Zdecydujcie sami. Może, gdy ruch w owym mięsnym wzmoży się, mięso i wędliny będą świeższe ?

murszafka - Wto 16 Sty, 2007

Wydaje mi sie, ze to dziala odwrotnie, jesli wedliny nie beda swieze, nie bedzie ruchu...
fagot - Wto 16 Sty, 2007

To,co kupiłem w tym sklepie było ok,ale "brałem na wygląd",bo wydaje mi się,że lodówki nie działały tam zbyt sprawnie...a może to oszczędność energii :roll: Latem trzeba będzie bardziej chłodzić :wink:
patrykp - Wto 23 Sty, 2007

Zdecydowanie nie polecam pralni, a właściwie punktu przyjęć "Delfin" (zaraz po lewej przy wyjściu z bramy na Radziwie). Powód: Oddałem kurtkę narciarską do czyszczenia chemicznego a wyprano ją ... "na mokro", bo pralnia uznała, że tak będzie lepiej !!!! Obecnie mam wiatrówkę, a nie kurtkę narciarską, bo materiał w środku uległ zniszczeniu :(

Mam przy okazji pytanie prawnicze: Punkt przyjęć na naszym osiedlu uchyla sie od odpowiedzialności, tłumacząc to swoją rolą tylko jako pośrednika pomiędzy klientem a pralnią "Delfin". Wydaje mi się, że jednak to ten punkt w którym zostawiłem moja kurtkę powinien być stroną w sporze, ale nie mam pewności kogo podać do sądu?

cala - Wto 23 Sty, 2007

patrykp napisał/a:
Zdecydowanie nie polecam pralni, a właściwie punktu przyjęć "Delfin" (zaraz po lewej przy wyjściu z bramy na Radziwie). Powód: Oddałem kurtkę narciarską do czyszczenia chemicznego a wyprano ją ... "na mokro", bo pralnia uznała, że tak będzie lepiej !!!! Obecnie mam wiatrówkę, a nie kurtkę narciarską, bo materiał w środku uległ zniszczeniu :(

Mam przy okazji pytanie prawnicze: Punkt przyjęć na naszym osiedlu uchyla sie od odpowiedzialności, tłumacząc to swoją rolą tylko jako pośrednika pomiędzy klientem a pralnią "Delfin". Wydaje mi się, że jednak to ten punkt w którym zostawiłem moja kurtkę powinien być stroną w sporze, ale nie mam pewności kogo podać do sądu?


przykre :cry:
a czy ktoś korzystał z magla w tym samym miejscu?

macrenata - Sro 24 Sty, 2007

Ja rowniez odradzam z korzystania z naszej osiedlowej pralni Delfin. Oddalam do prania marynarke, ktora tak smierdziala cudzymi brudami, ze nie dalo jej sie nosic. Musialam oddac ponownie do prania - ale gdzie indziej. Dlatego juz nigdy nie skorzystam z uslug pralni Delfin i Wam tez to odradzam.
kim5 - Pon 29 Sty, 2007
Temat postu: Warzywniak
Mniam, polecam nasz warzywniak - super świeże owoce i warzywa, można dostać fajną rukolę. No i obsługa przesympatyczna.
Ani27 - Pon 29 Sty, 2007

A ja odradzam nasz miesny pponiewaz ostatnio pani ekspedientka tak zachwalala swoje wedliny ze sa swierze a po przyniesieniu do domu okazalo sie ze nie zabardzo a pozatem nie umia te panie liczyc nawet dobrze pod kreske bo chcialy mnie okantowac o spora kaske jak na kilku rzeczach:)
A dlaczego one nie maja kasy fiskalnej czy kto moze wie cos na ten temat, bo nawet taksowkarze musza miec a maja na pewno mniejszy przychod niz one w sklepie:)

Rowniez dopytywalam sie co z mieskiem mielonym czy beda miec a ona mi na to ze jak sie dorobia to zakupia maszyne

oj chyba nie sa dzisiejsi ci wlasciciele:)

pozdrawiam,
A

elara - Pon 29 Sty, 2007

Ja również przejechałam sie na mięsnym. Po pary dniach wiekszośc zakupionej wedliny musialam oddac. Nie skapowałam się, gdy Pani przed zważeniem mojej porcji odcięła jeden plaster i wyrzuciła. I teraz raczej omijam, albo dokładnie wypytuje o termin dostawy.
elara - Pon 29 Sty, 2007

Chwale aptekę mozna zamowic lek lub inny towar, panie kazda rzecz sprowadza i sa b. mile i usmiechniete. Przyjemnie sie tam kupuje. I chyba nie jest tak drogo jak w innych aptekach w centrum miasta.
Keram - Pon 29 Sty, 2007

Kama napisał/a:


Czy robiłaś/łeś zakupy w owym mięsnym? Zaraz po otwarciu wdepnęłam tam, coby starym zwyczajem sprawdzić nowy pkt sprzedaży. Wędliny były świeże, pierogi ze szpinakiem i fetą również mniam, ale... gdy wczoraj weszłam do sklepu, leżały te same wędliny, a Klientka w kolejce przede mną oddała zakupione wcześniej parówki i co tam jeszcze miała, więc zrezygnowałam z zakupów. Tak na wszelki wypadek, żeby nie było potrzeby odwiedzin w nowo otwartej APTECE :?
Zdecydujcie sami. Może, gdy ruch w owym mięsnym wzmoży się, mięso i wędliny będą świeższe ?


Z opisu parówek i czegoś tam jeszcze wnioskuję, że to była moja Zona a te parówki i to coś tam jescze "jechały", że hej. Najciekawsze, że pani twierdziła, że rozpakowała je rano tego dnia. Ahaa?!!! Jak tak dalej pójdzie to obstawiam, że tam nie długo będzie ... no właśnie może mały konkurs potrzeb osiedla?

turas - Pon 29 Sty, 2007

Dobra piekarnia
(lub lepiej punkt handlowy dobrej piekarni ze wzgledu na osiągnięcia BN w dziedzinie wentylacji)
Np Lubaszki...

Konto usunięte - Pon 29 Sty, 2007

Siłownia
turas - Pon 29 Sty, 2007

Była - ale sąsiadom się nie podobała i blacharnia zlikwidowała :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
aga146 - Pon 29 Sty, 2007

Ja w tym mięsnym odważyłam się kupić tylko pieczywo - bułeczki z pestkami dyni - dobre były :)
Keram - Wto 30 Sty, 2007

Ignacy napisał/a:
Siłownia


Ten lokal trochę za mały jest ;-) . Ale obok jest parę większych - i mają większe drzwi zebyśmy po "napakowaniu" zmieścili się w nie. Popieram siłownię. A po tem na bułeczki do nowego punktu piekarni :-)

Ani27 - Wto 30 Sty, 2007

Wspanialy chlebek wiejski krojony i bez konserwntow jest w sklepie spozywczym przy aptece

Sprawdzcie ja codziennie zmawiam:)

cala - Wto 30 Sty, 2007

Ani27 napisał/a:


Sprawdzcie ja codziennie zmawiam:)

..... paciorek? 8)



eeeeeeee, takie tam skojarzenie pewnie w związku z kolendą :roll:

BART - Wto 30 Sty, 2007

cala napisał/a:
Ani27 napisał/a:


Sprawdzcie ja codziennie zmawiam:)

..... paciorek? 8)



eeeeeeee, takie tam skojarzenie pewnie w związku z kolendą :roll:

Wódki i Pacierza nie odmawiam ;)

100 - Wto 30 Sty, 2007

A nam sie marzy kawiarenka + pyszne ciasteczka :) mniam mniam :) :D
fagot - Wto 30 Sty, 2007

turas napisał/a:
Była - ale sąsiadom się nie podobała i blacharnia zlikwidowała :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Dlaczego sąsiadom się nie podobała :?:
Siłownia,to bardzo dobry pomysł :D i zdrowy!
Ci,którym się nie podobała też skutecznie mogliby w niej wyładowywać złość :wink:

fagot - Wto 30 Sty, 2007

100 napisał/a:
A nam sie marzy kawiarenka + pyszne ciasteczka :) mniam mniam :) :D

Kawiarenka zamiast zjełczałego mięsnego,to też dobry pomysł...a po ciasteczku oczywiście na siłownię :wink:

KrzysP - Wto 30 Sty, 2007

Albo do stomatologa,leczyć próchnicę.
BART - Sro 31 Sty, 2007

fagot napisał/a:
turas napisał/a:
Była - ale sąsiadom się nie podobała i blacharnia zlikwidowała :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Dlaczego sąsiadom się nie podobała :?:
Siłownia,to bardzo dobry pomysł :D i zdrowy!
Ci,którym się nie podobała też skutecznie mogliby w niej wyładowywać złość :wink:

Nie pamiętasz fagot? To ta silownia z jedną blond-instruktorką ...

fagot - Sro 31 Sty, 2007

BART napisał/a:

Nie pamiętasz fagot? To ta silownia z jedną blond-instruktorką ...

Pamiętam,że opowiadaliście o tym kiedyś przy piwie,ale sama egzystencja siłowni jakoś mi umknęła...może jeszcze wtedy walczyłem z ekipami budowlanymi :roll:

Kirland - Sro 31 Sty, 2007

100 napisał/a:
A nam sie marzy kawiarenka + pyszne ciasteczka :) mniam mniam :) :D


Mało miejsca, wielu łasuchów :D
Ciekawe ile kosztuje wynajem takiego małego lokalu.

TomekII90 - Sro 31 Sty, 2007
Temat postu: stomatolog
czy ktoś wie kiedy otworzą stomatologa, czekają na V RP czy co?
Kirland - Sro 31 Sty, 2007

A co tak spieszysz się do bezrobotnych absolwentów/ek AM. Ważne, że są aktywni i mają bogatych rodziców to zrobią za nich opłaty: lokal, ZUS itd. Trudniej będzie o klientów :roll:
fagot - Sro 31 Sty, 2007

Ciekawe kto się pierwszy odważy wypróbować umiejętności osiedlowych stomatologów na własnych zębach :wink:
cala - Sro 31 Sty, 2007

fagot napisał/a:
Ciekawe kto się pierwszy odważy wypróbować umiejętności osiedlowych stomatologów na własnych zębach :wink:

po co własnych - można męża wysłać :twisted:

Kirland - Sro 31 Sty, 2007

Usuwanie bez znieczulenia ja załatwiam gratis. 8)
fagot - Sro 31 Sty, 2007

Kirland napisał/a:
Usuwanie bez znieczulenia ja załatwiam gratis. 8)

No no...to z gatunku "PIS wojujący",czy "klub sadysty"? :wink:

fagot - Sro 31 Sty, 2007

cala napisał/a:
fagot napisał/a:
Ciekawe kto się pierwszy odważy wypróbować umiejętności osiedlowych stomatologów na własnych zębach :wink:

po co własnych - można męża wysłać :twisted:

Czyjego? :wink:

cala - Sro 31 Sty, 2007

fagot napisał/a:
cala napisał/a:
fagot napisał/a:
Ciekawe kto się pierwszy odważy wypróbować umiejętności osiedlowych stomatologów na własnych zębach :wink:

po co własnych - można męża wysłać :twisted:

Czyjego? :wink:

żony :roll:

fagot - Sro 31 Sty, 2007

cala napisał/a:
fagot napisał/a:
cala napisał/a:
fagot napisał/a:
Ciekawe kto się pierwszy odważy wypróbować umiejętności osiedlowych stomatologów na własnych zębach :wink:

po co własnych - można męża wysłać :twisted:

Czyjego? :wink:

żony :roll:

Jasne!Niech idzie :) skoro taka jego rola... :twisted:

Lucas - Sob 03 Lut, 2007
Temat postu: Re: stomatolog
TomekII90 napisał/a:
czy ktoś wie kiedy otworzą stomatologa, czekają na V RP czy co?


Otwarcie podobno w poniedziałek 19 lutego 2007.

Pozdrawiam

Łukasz

Lucas - Sro 21 Lut, 2007
Temat postu: Re: stomatolog
Lucas napisał/a:
TomekII90 napisał/a:
czy ktoś wie kiedy otworzą stomatologa, czekają na V RP czy co?


Otwarcie podobno w poniedziałek 19 lutego 2007.

Pozdrawiam

Łukasz


Czy ktoś był już u naszego osiedlowego stomatologa ?

Arbiter - Pią 16 Mar, 2007
Temat postu: Re: stomatolog
Sklepik z wedlinami jest spoko
nd - Sob 17 Mar, 2007

A co, znowu sprzedaje renifer? ;)
ewa - Sob 17 Mar, 2007
Temat postu: Re: stomatolog
Arbiter napisał/a:
Sklepik z wedlinami jest spoko

Może i spoko, ale dlaczego tam tak śmierdzi nieświeżością? To mnie odstrasza tak samo jak obeschnięte wędliny.

Arbiter - Sob 17 Mar, 2007
Temat postu: Re: stomatolog
ewa napisał/a:
To mnie odstrasza tak samo jak obeschnięte wędliny.

Ostatnio kupiliśmy tam wedline i byla ok. Fakt - nie robimy tam czesto zakupow - wiec nie wiem jak jest na codzien

justy - Nie 18 Mar, 2007

fagot napisał/a:
Ciekawe kto się pierwszy odważy wypróbować umiejętności osiedlowych stomatologów na własnych zębach :wink:


no właśnie- czy ktoś już korzystał z ich uslug i moze podzielić się wrażeniami?

KrzysP - Pon 19 Mar, 2007

Nie ma odpowiedzi - może Ci co już tam byli nie przeżyli zabiegu.
Ani27 - Sro 21 Mar, 2007

Ja zrazilam sie tym sklepem a przede wszystkim zeschnieta i nie swierza wedlina oraz paniami ktore nie chodza w fartuchach bialych a przeciez to jest zywnosc

Ceny sa tam z kosmosu:)

cala - Sro 21 Mar, 2007

Ani27 napisał/a:

nie swierza wedlina

Albo nawet "nieświeża" :wink:

hubs - Czw 22 Mar, 2007

Mają świetne pierogi. Zwłaszcza z mięsem.
agnes - Czw 22 Mar, 2007

czy ktoś orientuje się co będzie w lokalu (żaluzje w oknach) pomiędzy sklepem spożywczym od strony ul. Zawiszy, a bramą?
janusz_ - Pon 09 Kwi, 2007
Temat postu: PIECZYWO
Proponuję omijać szerokim łukiem piekarnię na ul.Sokołowskiej (na zakręcie idąc w stronę Górczewskiej). Na święta kupiłem
-chleb "Staropolski"- w środku dmuchana buła pszenna, sama chemia
- chleb "żytni na zakwasie" - śladowe ilośći mąki żytniej + chemia.
To jest niezgodność towaru z ofertą, ale nikomu się nie chce podawać kombinatorów do sądu za 10 zeta.
Czy macie namiary na dobre pieczywo w okolicy?

cala - Pon 09 Kwi, 2007
Temat postu: Re: PIECZYWO
janusz_ napisał/a:
Proponuję omijać szerokim łukiem piekarnię na ul.Sokołowskiej (na zakręcie idąc w stronę Górczewskiej). Na święta kupiłem
-chleb "Staropolski"- w środku dmuchana buła pszenna, sama chemia
- chleb "żytni na zakwasie" - śladowe ilośći mąki żytniej + chemia.
To jest niezgodność towaru z ofertą, ale nikomu się nie chce podawać kombinatorów do sądu za 10 zeta.
Czy macie namiary na dobre pieczywo w okolicy?


Piekarnia na Żytniej - w ciągu pawilonów, tam gdzie biblioteka - ciepłe, tradycyjne pieczywo, kolejki, wcześnie sie kopńczy - co świadczy rónież o jakości.

Asiek23 - Wto 10 Kwi, 2007
Temat postu: Re: PIECZYWO
janusz_ napisał/a:

Czy macie namiary na dobre pieczywo w okolicy?


W pszczółce jest super pieczywo. Szczególnie polecam bułeczki żytnie i francuskie drożdżówki z maliną lub wiśnią. Pycha!! Tylko trzeba mieć fart żeby je kupić, bo już po 8 ich nie ma ;)

turas - Wto 10 Kwi, 2007

i chlebuś Chorwacki
marekviola - Wto 10 Kwi, 2007

agnes napisał/a:
czy ktoś orientuje się co będzie w lokalu (żaluzje w oknach) pomiędzy sklepem spożywczym od strony ul. Zawiszy, a bramą?

w lokalu z zaluzjami szykuje sie kolejny dentysta-sadysta

marekviola - Wto 10 Kwi, 2007

wedlinki i garmazerka jak za Gierka,niestety w tym negatywnym slowa znaczeniu,juz w topmarkecie w porownianiu to wybor jak w bomi
marekviola - Wto 10 Kwi, 2007

Teskni mi sie jakies pszeniczne piwko w Jomi,moze "Obolon" albo "Baltas" ostatnio nasi wschodni sasiedzi sie wyspecjalizowali w Waizen'ach i niczym od germancow nie odstaja,palce lizac
Arbiter - Wto 10 Kwi, 2007

marekviola napisał/a:
Teskni mi sie jakies pszeniczne piwko w Jomi,moze "Obolon" albo "Baltas" ostatnio nasi wschodni sasiedzi sie wyspecjalizowali w Waizen'ach i niczym od germancow nie odstaja,palce lizac


Jomi jest spoko, tez lubię ten sklep. A Obolona i wiele innych ciekawych gatunków kupisz w nocnym na Górczewskiej przy przystanku. BTW to super sklep z piwem - asortyment jest imponujący a ceny korzystne

marekviola - Wto 10 Kwi, 2007

Ciekawa kolekcje piwek szczegolnie krajowych np.Ciechan itp maja w monopolu na rogu zytniej i tyszkiewicza.Ciechan prima sort,nie pasteryzowany "bialy kruk"
murszafka - Pon 07 Maj, 2007

Czy jakis odwazny korzystal juz z dentysty w naszym budynku?
marekviola - Pon 07 Maj, 2007

BRRRRRRR... a bron Panie Boze, dobrowolnie na fotel NIGDY!!! :shock:
Lucas - Wto 08 Maj, 2007

murszafka napisał/a:
Czy jakis odwazny korzystal juz z dentysty w naszym budynku?


Ja byłem u takiej miłej, zgrabnej i ładnej pani doktor - przyjmuje w środy po południu !!!

fagot - Wto 08 Maj, 2007

Lucas napisał/a:
murszafka napisał/a:
Czy jakis odwazny korzystal juz z dentysty w naszym budynku?


Ja byłem u takiej miłej, zgrabnej i ładnej pani doktor - przyjmuje w środy po południu !!!

No dobra,to zchwyt oczu,ale jak się czują po wizycie Twoje zęby?

Lucas - Pią 11 Maj, 2007

fagot napisał/a:
Lucas napisał/a:
murszafka napisał/a:
Czy jakis odwazny korzystal juz z dentysty w naszym budynku?


Ja byłem u takiej miłej, zgrabnej i ładnej pani doktor - przyjmuje w środy po południu !!!

No dobra,to zchwyt oczu,ale jak się czują po wizycie Twoje zęby?


Są całe i już zdrowe !!!

marekviola - Pią 11 Maj, 2007

No to chyba tez sie wybiore moze jeszcze robia ten "peting" na twarzy ktory kiedys Arbiter reklamowal u naszego fryzjera :lol: :lol:
Kirland - Sob 12 Maj, 2007

Ten zakład fryzjerskijuż nie istnieje :?
murszafka - Nie 13 Maj, 2007

Kirland napisał/a:
Ten zakład fryzjerskijuż nie istnieje :?

W sobote istnial...
Mowa o tym w naszym budynku, bo to tam pettingowal Arbiter, prawda? ;)

Arbiter - Nie 13 Maj, 2007

murszafka napisał/a:

Mowa o tym w naszym budynku, bo to tam pettingowal Arbiter, prawda? ;)


Nie wiem co masz na myśli, czyżby jakaś projekcja?

marekviola - Nie 13 Maj, 2007

Teraz to ze juz niby nie pamietamy, no bardzo to u nas w kraju popularne :lol:
tomasz.luzak - Wto 22 Maj, 2007

Chyba nie mamy już "naszego" mięsnego...
marekviola - Wto 22 Maj, 2007

W sumie zadna strata, asortyment naprawde byl za skromny nawet jak na nie wielkie potrzeby i oczekiwania. Top Market i kilka okolicznych skepikow bily go roznorodnoscia na glowe, a to chyba kiepski model
cremieux - Pią 01 Cze, 2007

Dla smakoszy Ciechana - chyba najblizej naszego osiedla mozna go dostac w malym sklepiku na koncu ciagu sklepow przy Zytniej (tam gdzie ta dobra piekarnia).
Swieze piwko jest dostarczane w kazdy piatek, jest to "normalne" Wyborne, Mocne i Miodowe. Zdrowko! :wink:

marekviola - Pią 01 Cze, 2007

Ciechan pojawil sie tez ostatnio w nocnym na rogu Plockiej i Gorczewskiej
Arbiter - Pią 01 Cze, 2007

marekviola napisał/a:
Ciechan pojawil sie tez ostatnio w nocnym na rogu Plockiej i Gorczewskiej


Oj, tam ciechan jest juz od dawna (od zawsze kiedy pamietam)

marekviola - Pią 01 Cze, 2007

A to sorry, jakos wczesniej nie zwrocilem na niego uwagi...
murszafka - Pią 01 Cze, 2007

Za to w sklepie na rogu pojawil sie Veltins :D
marekviola - Pią 01 Cze, 2007

Jeszcze tylko Erdinger albo Hoegarden i bedziemy w niebie
cremieux - Nie 24 Cze, 2007

Milosnikom pszenicznego piwa, polecam ten produkt z Litwy:

http://www.svyturys.lt/en...oduction/baltas

Do nabycia (np.) w Carrefour za dobra cene: 3.30 PLN.
Sporo taniej niz niemieckie piwa...

cremieux - Czw 16 Sie, 2007

Aktualny cennik Pizza Dodo:

http://tnij.org/pizzadodo

Chyba troche gorzej niz bylo kiedys.

Zauwazylem, ze obok zostala otworzona wietnamska jadlodajnia.
Ale nie testowalem...

cremieux - Pią 17 Sie, 2007

A moze ktos wie co powstanie na rogu Gorczewskiej i Deotymy? Byl MarcPol.

Ciekawi mnie rowniez co dzieje sie na dzialce przy Banderii/Obozowej/Plockiej. Zaczeli cos dlubac w ziemi, widzialem tam ktoregos dnia policje, cos grzebali w wykopie.

marekviola - Pią 17 Sie, 2007

Moze skarb!!!Albo zapis rozmowy Lepper-Ziobro???
cala - Pią 17 Sie, 2007

cremieux napisał/a:
A moze ktos wie co powstanie na rogu Gorczewskiej i Deotymy? Byl MarcPol.

Budynek mieszkalny - chyba 10 pięter - czytałam gdzieś ale nie mogę teraz znaleźć linka. W każdym razie mój kolega z pracy własnie sie przeprowadził do bloku obok i ubolewa, że mu widok na park zasłonią :( .

cremieux - Nie 19 Sie, 2007

Racja, bylem w okolicy. Zanotowalem info o inwestorze i znalazlem na sieci to (lokalizacja pasuje):

http://www.samko.pl/inwestycje/index.php?id=2

murszafka - Nie 19 Sie, 2007

A wczoraj bylo otwarcie nowego sklepiku -kolo fryzjera. Kwiaciarnia? Ladne rzeczy?
cremieux - Pią 24 Sie, 2007

Ok, to ja moze troche bardziej rozrywkowo. :]


Na kilku fajnych imprezach bylem tu:

http://www.dobrakarma.pl/

Plus ww. jest taki, ze nie mozna palic w srodku.

ew. tu:

http://www.radioluxembourg.pl/


Obok afrykanska jadlodajnia (Home Bar Africa):

http://miasta.gazeta.pl/w...71,4138954.html


i:

http://www.cafegrappa.pl (nie bylem...)



Czasami na pizze chodzimy tu:

http://www.delforno.pl/


Wszystko rzut moherowym beretem od O.Z.


Kilka dni temu przy Czorsztynskiej zostala otwarta knajpka Cafe Hamak, mila obsluga i przyjemny wystroj.
Nie maja jeszcze koncesji na alko, ale maja miec w przyszly miesiacu. W planach wernisaze i muzyka na zywo.
Mam nadzieje, ze sie utrzymaja.

cala - Pią 24 Sie, 2007

A ja polecam http://www.teatrpolonia.p...acu-konstytucji - naprawdę niezłe i do tego za darmo. Tylko trzeba byc z pół godziny przezd początkiem, zeby się na krzesełko załapać. Pełnowymiarowe przedstawienie - trwa 80 minut.
Kirland - Sro 29 Sie, 2007

Odnośnie Cafe HAMAK to wydaje mi się, że będzie za mało miejsca. Są jakieś stoliki na ploteczki dla kobiet ale czy przy muzyce na żywo w takiej wielkości lokalu da się porozmowiać. Przy muzyce na żywo, to trochę nie tak bym to urządził.
Ogólnie lokalik robi dobre wrażenie, lepsze niż surowy Dziki młyn nieopodal.
Ciekawe jaką cenę piwa nam zasuną
jeśli drogo to pojade gdzieś dalej...

J.T.K - Nie 02 Wrz, 2007

Polecam nowego chinczyka-wietnamczyka, uruchomionego kolo DODO. Pyszne, choc nazwyt duze porcje, a obsluga na 6-ke.
turas - Nie 02 Wrz, 2007

J.T.K napisał/a:
Polecam nowego chinczyka-wietnamczyka, uruchomionego kolo DODO. Pyszne, choc nazwyt duze porcje, a obsluga na 6-ke.


Dużym porcjom nie można mieć nic na przeciw ;)
Sprawdzimy...
Nie wiesz może czy mają w ofercie 'dostawę' czy tylko na miejscu

A czy ktoś testował CAFE GRAPPA. Na skrzyżowaniu Górczewskiej i trasy. Po przekątnej od salonu Nissana

Pozdrawiam

Maciek

Kirland - Nie 02 Wrz, 2007

Ja,ale tylko zerknąłem z kolegą wczoraj. Lokal typowo letni, jeśli jest deszczowo lub chłodno nie polecam. Piwo owszem w przyzwoitej cenie od 5 złociszy za 0,5l. W środku bardzo mało miejsca ciasno, lokal za mały i na dodatek te białe obrusy na niektórych stolikach, które wprowadzaja nastrój przyjecia z pierwszej komunii tylko rozlanej oranżady nie widać.
Lepsze Gniazdo piratów. Piwo od 6 zł, wnętrze właściwie urządzone. Miło posiedzieć. Rozmawiać mozna do 21:00, potem za głosno grają. Od 21:00 w soboty pobierają opłatę 10 zł od osoby.
Kto następny sprawdzi okolicę, może polecicie coś interesujacego ?

J.T.K - Nie 02 Wrz, 2007

Nie wiesz może czy mają w ofercie 'dostawę' czy tylko na miejscu

Nie sprawdzilam. Maja za to wiele potraw z zabimi udkami.

wuber - Nie 02 Wrz, 2007

My dziś przetestowaliśmy Home Bar Africa, obok caffe grappa. Do końca nie wiedzieliśmy co dostaniemy na talerzu, gdyż ciężko się dogadać z obsługą. Mówią po angielsku, ale z silnym akcentem suahili. W sumie jedzenie smaczne, choć pikantne. Po posiłku podszedł do nas kucharz i pytał jak smakowało. Zapewnił, że następnym razem przyrządzi coś łagodnego dla dzieci. Zresztą o tej knajpie pisali chyba w Wyborczej.
cremieux - Sro 05 Wrz, 2007

Menu azjatyckiego baru MAI-MAI:

http://img171.imageshack....0/maimaium1.jpg

Zamowienia telefoniczne: 22 632 79 70

Porcje duze, jakosc niezla i spory ruch w interesie, wiec zakladam, ze skladniki sa swieze.

Ten bar zostal przeniesiony z rozebranych pawilonow przy Al. JP2.

poliken - Sro 21 Lis, 2007

A czy ktoś korzystał z warsztatu samochodowego między torami a garażem wielopoziomowym?
fagot - Sro 21 Lis, 2007

cremieux napisał/a:
Menu azjatyckiego baru MAI-MAI:

http://img171.imageshack....0/maimaium1.jpg

Zamowienia telefoniczne: 22 632 79 70

Porcje duze, jakosc niezla i spory ruch w interesie, wiec zakladam, ze skladniki sa swieze.

Ten bar zostal przeniesiony z rozebranych pawilonow przy Al. JP2.

Niezłe,zwłaszcza owoce morza,ale pod warunkiem,że gotuje ten niższy,gorzej mówiący po polsku pan.Obsługa bardzo miła :!:
Osobiście nie zamieniłbym tego na żadną pizzę-jedzenie jakby mniej "plastikowe" :roll: ale ze względu na bliskość kuchni i wystrój lokalu zamawiam zawsze na wynos :wink:

Arbiter - Czw 22 Lis, 2007

Mai mai - jeden z lepszych Chinoli. Dobrze wypełnia dziure po chinolu który zniknął z okolicy Markpolu....

Kurczak po chińsku i MaiMai są godne polecenia.

Kirland - Czw 03 Sty, 2008

Poradnik kebabiarski :)

http://www.dobrykebab.pl/lista/dzielnica/wola/

kzawisza - Czw 03 Sty, 2008

Turas, Grappa - polecam z czystym sercem.

Bardzo dobre jedzenie (szczególnie polecam naleśniki, ale inne też dobre), wielokrotnie przeze mnie przetestowane (w sezonie letnim szczególnie podczas przerw w "basenowaniu" się na Moczydle) nieraz jak jestem głodny, a nie mam woli, Ochoty czy innego Bródna na pichcenie, to idę tam coś wszamać.

Ceny też bardzo przystępne i mają też drugą salę - w głębi po lewej.
Pzdr.

Kirland - Czw 03 Sty, 2008

Turas ? może to Maciek tam pichci :D
cremieux - Wto 01 Kwi, 2008

Odświeżam wątek. :]



Czy ktoś już testował może:

http://www.pizzeria-hit.pl/index.html

Jak wrażenia?


A co będzie w tym pawilonie przy pętli na końcu Płockiej.
Mowa o tym 'pięknym' 'góralskim' domku z kolumnami... :neutral:

Ani27 - Sro 02 Kwi, 2008

Oj testowalismy i to nie raz - super dobre ciasto maja i ceny tez przystepne:)))))))))
marekviola - Sro 02 Kwi, 2008

A jak w porownaniu z Dodo,cienkie ciasto czy gruba bula?
Kirland - Sro 02 Kwi, 2008

cremieux napisał/a:
Odświeżam wątek. :]



Czy ktoś już testował może:

http://www.pizzeria-hit.pl/index.html

Jak wrażenia?


A co będzie w tym pawilonie przy pętli na końcu Płockiej.
Mowa o tym 'pięknym' 'góralskim' domku z kolumnami... :neutral:


Będzie restauracja - po polsku znaczy pub :)

pablo1974 - Wto 08 Kwi, 2008

Jest tanio i smacznie. Bardzo dobre ciasto.
marekviola - Wto 08 Kwi, 2008

No to musimy zakosztowac Hit-owej Pizzy,do tej pory bylismy bardzo zadowoleni z Dodo,ale kto wie,konkurencja jest zawsze najkorzystniejsza dla klientow
poliken - Wto 22 Kwi, 2008

Nie byłem, natrafilem przypadkiem w sieci:
http://www.smaczajama.pl/o%20firmie/o_firmie.php

murszafka - Czw 24 Kwi, 2008

Czy ktos z Was byl juz w "popszczolkowym" sklepie?
Ani27 - Czw 24 Kwi, 2008

Tak ja bylam i kupowalam kielbaske i nalesniki z jablkiem - przepyszne byly produkty:))))))
Black Mamba - Pią 25 Kwi, 2008

Potwierdzam. W popszczółkowym sklepie kupowałam ciasta (Snickers, Rafaello, szarlotka) - pycha. Poza tym kiełbaskę - super i naleśniki z serem - bardzo dobre. A, i jeszcze sałatkę jarzynową i surówki. Wszystko bardzo dobre.
fagot - Pią 25 Kwi, 2008

Oż ty...to czym jest teraz "popszczółkowy" sklep?...bo jakoś z asortymentu nie mogę wywnioskować:kiełbaska,ciasto,surówki,naleśniki...jeśli mają jeszcze mydło i podnośniki samochodowe to jest to sklep idealny!...jak w pewnej reklamie :mrgreen:
PKP - Pon 28 Kwi, 2008
Temat postu: Fryzjer
Nie wiecie przypadkiem, czy nie otwiera się u nas konkurencyjny fryzjer?
Ten mnie już do rozpaczy doprowadza: nigdy nie mają czasu, chociaż fotele stoją puste.

klaus - Pon 28 Kwi, 2008
Temat postu: Re: Fryzjer
PKP napisał/a:
Nie wiecie przypadkiem, czy nie otwiera się u nas konkurencyjny fryzjer?
Ten mnie już do rozpaczy doprowadza: nigdy nie mają czasu, chociaż fotele stoją puste.

Ja z powyższego powodu staram się strzyc gdzie indziej.

Ani27 - Pon 28 Kwi, 2008

A gdzie jesli to nie tajemnica, bo mnie tez te Panie dobijakja i ostatnio obciely mnie nie za fajnie:)
czekam na odzew
pozdrawiam,

cremieux - Czw 26 Cze, 2008

Sądząc po plakacie rekrutacyjnym na szybie lokalu to chyba będziemy mieli Żabkę przy
Radziwie...

cala - Czw 26 Cze, 2008

Widzieliście ten obrzydliwy, monstrualny klimatyzator nad tym sklepem nowym, co go remontuja? Czy wspólnota B dawała jakąś zgodę na niego?
turas - Sob 28 Cze, 2008

Siemka

Wiecie gdzie tu można w okolicy uprać dywan?

Maciek

an - Pon 30 Cze, 2008

Z tego co pamiętam dywany (m.in.) piorą w pralni na Młynarskiej.
Kirland - Pon 30 Cze, 2008

cremieux napisał/a:
Sądząc po plakacie rekrutacyjnym na szybie lokalu to chyba będziemy mieli Żabkę przy
Radziwie...

Tak wszyscy w sklepach narzekali jak to im źle towar schodzi a tu rozkwit. Jeśli ceny będa przystepne to i biznes będzie się krecił.

turas - Wto 01 Lip, 2008

Żabka - wredny zachodni kapitał, zabijający lokalny drobny, rdzennie narodowy handel detaliczny :razz:
KrzysP - Sro 02 Lip, 2008

Nie zachodni , tylko południowy :grin: . Właścicielem jest czesko-słowacka Penta Investments.
Kirland - Czw 03 Lip, 2008

turas napisał/a:
Siemka

Wiecie gdzie tu można w okolicy uprać dywan?

Maciek

zawołaj do domu faceta z odkurzaczem pioracym 6 zl za m kw chyba SZOP a nie szśkop :neutral:

poliken - Czw 03 Lip, 2008

turas napisał/a:
Żabka - wredny zachodni kapitał, zabijający lokalny drobny, rdzennie narodowy handel detaliczny :razz:

W zmowie z lodami Koral :evil:

cala - Pon 21 Lip, 2008

turas napisał/a:
Siemka

Wiecie gdzie tu można w okolicy uprać dywan?

Maciek

chyba wiem Maciek - odezwij się do mnie

cremieux - Wto 12 Sie, 2008

Z tego co zauważyłem Cafe Hamak zakończył(a) działalność.
Drzwi zamknięte na głucho, żadnej informacji.

No chyba, że to przerwa wakacyjna...

turas - Sro 13 Sie, 2008

A gdzie to było...

Jak mogę BARDZO polecić Cafe Grappa

A czy ktoś kiedyś był w tej knajpie na tyłach Grappy - ten klub ludzi dobrego nastroju czy coś tam..

M

konrad - Czw 14 Sie, 2008

turas napisał/a:
A gdzie to było...

Jak mogę BARDZO polecić Cafe Grappa

A czy ktoś kiedyś był w tej knajpie na tyłach Grappy - ten klub ludzi dobrego nastroju czy coś tam..

M


Dobra Karma
Nie ma jedzenia żadnego tylko płyny wszelkiego rodzaju.
I spokojna muzyka, często koncerty
Zakaz palenia w środku
Ogólnie OK

cremieux - Czw 14 Sie, 2008

turas napisał/a:
A gdzie to było...

M


Ta knajpa Cafe Hamak była (jest?) przy Czorsztyńskiej, po prawej stronie idąc od nas. Na wysokości górki na Moczydle.

cremieux - Pon 08 Wrz, 2008

Firma, w której pracuje moja znajoma była zainteresowana wynajęciem powierzchni sklepowej w budynku Pirelli Pekao.
Jak się okazało wszystko jest już zarezerwowane...

DrOZda - Pon 08 Wrz, 2008

W sumie ciekawe jak klienci tych lokali będą się tam dostawać. Pewnie trawniki wzdłuż Obozowej zostaną rozjeżdżone w dwa tygodnie i tyle.
Kirland - Pon 08 Wrz, 2008

cremieux napisał/a:
Z tego co zauważyłem Cafe Hamak zakończył(a) działalność.
Drzwi zamknięte na głucho, żadnej informacji.

No chyba, że to przerwa wakacyjna...

A na co liczyli ci prowadzący. Mieli niski czynsz a ceny piwka jak na Starówce.

cala - Sob 22 Lis, 2008

Jakiś ruch w "ŻABCE" - stawiają regały, pewnie będzie otwarcie.
cremieux - Nie 14 Gru, 2008

W Żabce kolejne ruchy - wykładają towar. Myślę, że w przyszłym tyg. ruszy.
murszafka - Wto 16 Gru, 2008

W budynku Dom Development powstal nowy salon urody. Na dniach sie wybieram tam do fryzjera, trzymajcie kciuki :)
krog - Wto 16 Gru, 2008

Może ktoś wie, gdzie w pobliżu można kupić bombki choinkowe?
cala - Pon 12 Sty, 2009

Radosna wiadomość dla posiadaczy kont w mBanku (i nie tylko) - na rogu budynku obok Jomi
Z A I N S T A L O W A L I
B A N K O M A T
E U R O N E T U!!!!
Nareszcie nie będę musiałam do centrum po gotówkę jeździć :)

cremieux - Pon 12 Sty, 2009

Alleluja! :]
kusnier - Pon 12 Sty, 2009

yes yes yes :)
Arbiter - Pon 12 Sty, 2009

cala napisał/a:
na rogu budynku obok Jomi


bankomat euronetu tak blisko. Swietnie, dzieki za info. PO tym jak zlikwidowali na Wolskiej nieopodal Płockiej najbliższy był chyba na Stawkach na stacji

cala - Pon 12 Sty, 2009

Arbiter napisał/a:
cala napisał/a:
na rogu budynku obok Jomi


bankomat euronetu tak blisko. Swietnie, dzieki za info

możesz w kapciach biegać po kaskę :)
jeszcze nie jest czynny ale już się świeci ekran !!! - że nieczynny hehehe

Konto usunięte - Pon 12 Sty, 2009

Arbiter napisał/a:
cala napisał/a:
na rogu budynku obok Jomi


bankomat euronetu tak blisko. Swietnie, dzieki za info. PO tym jak zlikwidowali na Wolskiej nieopodal Płockiej najbliższy był chyba na Stawkach na stacji


Super, że instalują. A zanim będzie czynny, to najbliższy Euronet jest na Górczewskiej w okolicy Syreny.

cala - Pon 12 Sty, 2009

Arbiter napisał/a:
cala napisał/a:
na rogu budynku obok Jomi


bankomat euronetu tak blisko. Swietnie, dzieki za info. PO tym jak zlikwidowali na Wolskiej nieopodal Płockiej najbliższy był chyba na Stawkach na stacji

przy Feminie najbliższy (w każdym razie dla niezmotoryzowanych) a w drugą stroną - na Obozowej - przy Deotymy - 3 przystanki tramwajem

fagot - Pon 12 Sty, 2009

Hurrra! :grin: hurra! :cool: hurra! :razz::lol:
cala - Pon 12 Sty, 2009

fagot napisał/a:
Hurrra! :grin: hurra! :cool: hurra! :razz::lol:


eh!!!! lubię dobre wieści ......... wieścić :mrgreen:

justy - Pon 12 Sty, 2009

cala napisał/a:
[przy Feminie najbliższy (w każdym razie dla niezmotoryzowanych)


o 2 przystanki blizej dla niezmotoryzowanych jest euronet w biurowcu obok hotelu Isis na skrzyżowaniu Towarowa/Okopowa/Al.Solidarności

marekviola - Pon 12 Sty, 2009

No Bomba!!!!!!
Arbiter - Pon 12 Sty, 2009

marekviola napisał/a:
No Bomba!!!!!!

Ciekawe czy Jomi mieszał w tym palce. Bankomat jest zainstalowany w sklepie;)

marekviola - Pon 12 Sty, 2009

Nawet jesli to tylko chwala im za to. Przechodzac dzis pogratulowalem im najlepszej inwestycji infrastrukturalnej : )
pablo1974 - Pon 12 Sty, 2009

Witam,
Jakis czas temu za dobry punkt Euronet placil 2 tys na miesiac za uzyczenie powierzchni. Tu zapewne bedzie mniej tzn ok 500-700 zł. dochodzi jescze kwestia rozliczenia za prad itp. I jeszzce jedno po pewnym okresie jak bankomat na siebie nie zarobi to go zabiora.

poliken - Wto 13 Sty, 2009

pablo1974 napisał/a:
I jeszzce jedno po pewnym okresie jak bankomat na siebie nie zarobi to go zabiora.

Trzeba korzystać, żeby nie zabrali!!!

Arbiter - Wto 13 Sty, 2009

marekviola napisał/a:
Nawet jesli to tylko chwala im za to


Również jestem tego zdania:)

cala - Wto 13 Sty, 2009

poliken napisał/a:
pablo1974 napisał/a:
I jeszzce jedno po pewnym okresie jak bankomat na siebie nie zarobi to go zabiora.

Trzeba korzystać, żeby nie zabrali!!!

tak, tak, korzystajmy - żeby tylko kasy starczyło - w bankomacie i na rachunkach :)

Kirland - Sro 14 Sty, 2009

To będzie ruch jak na Marszałkowskiej. Aż szyby z pkien powypadają. Gdzie wszyscy pomieszczą się. Wieczorem po wódkę do Żabki i po kasę do bankomatu. Już teraz w ciągu dnia rozjeżdżane są trawniki (- ul Radziwie) przez samochody dostawcze do spożywczaka. Lokalizacja fatalna. Brak możliwości zaparkowania. Dobrze, że ToiToia nie postawili...
Keram - Czw 15 Sty, 2009

Kirland napisał/a:
To będzie ruch jak na Marszałkowskiej. Aż szyby z pkien powypadają. Gdzie wszyscy pomieszczą się. Wieczorem po wódkę do Żabki i po kasę do bankomatu. Już teraz w ciągu dnia rozjeżdżane są trawniki (- ul Radziwie) przez samochody dostawcze do spożywczaka. Lokalizacja fatalna. Brak możliwości zaparkowania. Dobrze, że ToiToia nie postawili...


No nie.... :???: a ten zawsze ze wszystkiegi niezadowolony. Jak "kaczki" :cool: , ze swojego życia, że to raz kuper w wodzie a jak wody brakuje, że nie ma wody.

Barbara P - Pią 16 Sty, 2009

Zgadzam się Kirladem.
I nie jest to przypadłośc ani wyłącznośc jakieś opcji politycznej zwracanie uwagi na otoczenie i jego estetykę.
Mnie też szlag trafia beztroska kierownow w parkowaniu gdzie podanie i robienie chlewu z trawnikow i ich rozjezdzanie.

DrOZda - Pią 16 Sty, 2009

Niestety bez płotków i wzywania straży miejskiej się chyba nie obejdzie.
Będzie coraz gorzej z miejscami w całej okolicy, a jak jeszcze wybudują ten biurowiec wokół którego nie bedzie ŻADNYCH miejsc parkingowych będziemy mieli namiastkę Służewca w okolicy.

poliken - Sro 21 Sty, 2009

Kirland napisał/a:
To będzie ruch jak na Marszałkowskiej. Aż szyby z pkien powypadają. Gdzie wszyscy pomieszczą się. Wieczorem po wódkę do Żabki i po kasę do bankomatu. Już teraz w ciągu dnia rozjeżdżane są trawniki (- ul Radziwie) przez samochody dostawcze do spożywczaka. Lokalizacja fatalna. Brak możliwości zaparkowania. Dobrze, że ToiToia nie postawili...

A niespodziewałeś się tego... ?

Kirland - Pią 23 Sty, 2009

Nie. Z lokali z przeznaczeniem na cele usługowe zrobiono lokale handlowe - spożywcze, wymagające częstych dostaw produktów.
Nie spodziewałem się, też, że kierowcy, którym zwracają uwagę mieszkańcy OZ (aby nie parkowali częścią pojazdu na trawniku), będą klnąć i ignorować wszelkie uwagi. Nie spodziewałem się, że ktoś kogo stać na drogie auto, będzie skąpił grosza na parking strzeżony lub garaż wielopoziomowy itd. itp.

Kirland - Nie 01 Lut, 2009

cala napisał/a:
Radosna wiadomość dla posiadaczy kont w mBanku (i nie tylko) - na rogu budynku obok Jomi
Z A I N S T A L O W A L I
B A N K O M A T
E U R O N E T U!!!!
Nareszcie nie będę musiałam do centrum po gotówkę jeździć :)
.

Na internetowej stronie mBanku ani słowa o tym bankomacie. Czy napewno jest bezprowizyjny ? Czy ktoś sprawdził (przekonał się) :?:

Arbiter - Nie 01 Lut, 2009

Kirland napisał/a:

Na internetowej stronie mBanku ani słowa o tym bankomacie. Czy napewno jest bezprowizyjny ? Czy ktoś sprawdził (przekonał się) :?:


To jest bankomat Euronetu a dla klientów mbank między innymi bankomaty euronetu są bezpłatne.

murszafka - Nie 01 Lut, 2009

Kirland napisał/a:
ale chyba nie wszystkie Euronetu?

Oczywiscie, ze wszystkie! I jeszcze BZWBK, Cash4you i chyba jakies jeszcze...

DrOZda - Pon 02 Lut, 2009

Wszystkie w SIECI Euronet, Cash4You, eCard ,Multibanku i BZWBK. Trzeba uważać na Millenium bo na nich też jest naklejka Euronetu bo ta firma serwisuje te bankomaty ale nie są w SIECI Euronet.
Kirland - Pon 02 Lut, 2009

Przechodząc właśnie zasugerowałem się wyświetlaną na monitorze reklamą Millenium. Stąd moje obawy.
an - Sro 04 Lut, 2009

Przy wypłatach z konta w Multibanku prowizji nie pobiera.
cremieux - Sob 07 Lut, 2009

Nowy bankomat Euronetu jest też po drugiej stronie ul. Górczewskiej.
Za przystankiem autobusowym pomiędzy ul. Sokołowską, a ul. Syreny.

cala - Sob 07 Lut, 2009

cremieux napisał/a:
Nowy bankomat Euronetu jest też po drugiej stronie ul. Górczewskiej.
Za przystankiem autobusowym pomiędzy ul. Sokołowską, a ul. Syreny.

super, ale lepiej wspierać ten nasz - bliżej!

turas - Pon 02 Mar, 2009
Temat postu: Żabka
Siemka

Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na ceny w jakich Żabka oferuje swoje produkty. Powiem Wam że nie należą one do tych najniższych. Np Litrowy karton mleka Łowickiego - 3,40 PLN .... Rzeczywiście robi się jak w reklamie Wola Tower - Ekskluzywna Lokalizacja ...

Nie wąsko sobie liczą - Kirland - co ty na to? Przecież to jawne zdzierstwo przez zagraniczny kapitał ;)

A z drugiej mańki - pamiętam jak Pszczółka chciała wprowadzić alkohol to właściciele chodzili i zbierali jakieś podpisy że się nie ma nic przeciwko itp... w Żabce pojawił się alkohol ale jakoś nikogo od nich nie widziałem ... to jak to jest...

M

J.T.K - Wto 03 Mar, 2009

U mnie byli po podpis. Ale masz racje - drogo, nie wszystko swieze, obsluga tez nie bardzo... Wole nasze wczesniejsze, sprawdzone sklepy, do Zabki wpadam tylko wtedy, kiedy tamte sa nieczynne.
Arbiter - Nie 15 Mar, 2009

J.T.K napisał/a:
U mnie byli po podpis. Ale masz racje - drogo, nie wszystko swieze, obsluga tez nie bardzo... Wole nasze wczesniejsze, sprawdzone sklepy, do Zabki wpadam tylko wtedy, kiedy tamte sa nieczynne.


ja też preferuję JOMI, jest to sklep o ludzkim wizerunku, taki osiedlowy. I dobre artykuły można tam kupić

turas - Nie 15 Mar, 2009

Łza się kręci w oku na pamięć Pszczółki
M

KrzysP - Pon 16 Mar, 2009

Podobno w środkowym lokalu od ulicy Zawiszy w budynku Zawiszy 14 ( tam gdzie toczą się intensywne prace budowlane ) ma byc francuska piekarenka.
(tak przynajmniej twierdzą lokatorzy DD)

murszafka - Pon 16 Mar, 2009

KrzysP napisał/a:
Podobno w środkowym lokalu od ulicy Zawiszy w budynku Zawiszy 14 ( tam gdzie toczą się intensywne prace budowlane ) ma byc francuska piekarenka.
(tak przynajmniej twierdzą lokatorzy DD)

Super :)

BART - Pon 16 Mar, 2009

Dobrze, że 80% wiatrów to zachodnie. Zapach pieczywa będzie mamił mieszkańców TBS. :mrgreen:
Kirland - Pon 16 Mar, 2009

KrzysP napisał/a:
Podobno w środkowym lokalu od ulicy Zawiszy w budynku Zawiszy 14 ( tam gdzie toczą się intensywne prace budowlane ) ma byc francuska piekarenka.
(tak przynajmniej twierdzą lokatorzy DD)


i bardzo dobrze ponieważ chleb w okolicy jest wstrętnego smaku i jakości.

J.T.K - Pon 16 Mar, 2009

Akurat na pieczywo w okolicy nie moge narzekac - mamy jedna z najlepszych w Warszawie piekarni niedaleko. Mnie brakuje sklepu rybnego. Gdzie kupujecie ryby?
murszafka - Pon 16 Mar, 2009

J.T.K napisał/a:
Akurat na pieczywo w okolicy nie moge narzekac - mamy jedna z najlepszych w Warszawie piekarni niedaleko. Mnie brakuje sklepu rybnego. Gdzie kupujecie ryby?

Jako, ze pracuje w Atrium, fantastyczne rybki kupuje w pawilonach przy Hali Mirowskiej. Rewelacja. Dzis nawet bede dzwigac zapasik, bo akurat dzis robilam rybne zakupy.

fagot - Pon 16 Mar, 2009

murszafka napisał/a:
J.T.K napisał/a:
Akurat na pieczywo w okolicy nie moge narzekac - mamy jedna z najlepszych w Warszawie piekarni niedaleko. Mnie brakuje sklepu rybnego. Gdzie kupujecie ryby?

Jako, ze pracuje w Atrium, fantastyczne rybki kupuje w pawilonach przy Hali Mirowskiej. Rewelacja. Dzis nawet bede dzwigac zapasik, bo akurat dzis robilam rybne zakupy.

No to uważaj,coby Ci ich koty nie zjedli! :lol:

J.T.K - Pon 16 Mar, 2009

Tak, wiem ze Hala jest dobrze zaopatrzona, tez tam czasem kupuje ryby i mam gwarancje ze sa super swieze. Szkoda jednak, ze nie ma czegos blisko.
murszafka - Pon 16 Mar, 2009

fagot napisał/a:
No to uważaj,coby Ci ich koty nie zjedli! :lol:

A fakt, kraza wokol przy okazji takich zakupow, ze cos nieprawdopodobnego. Tylko im pletwy na plecach dorobic, grozne miny juz sa -beda rekiny jak nic ;)

an - Pią 20 Mar, 2009

Rybnego też mi brakuje :( Wędzone kupuję czasem u "Pani Joli" na rogu Syreny i bodajże Grenady. A że ostatnio przerzuciłam się na sklepy internetowe, to dziś świeże pstrągi dowiózł mi Lecrerc ;)

P.S. O której piekarni mowa, że "najlepsza"?

BART - Pią 20 Mar, 2009

Dla mnie najlepsza jest przy Żytniej w pawilonie handlowym obok biblioteki. Odkąd pamiętam chleb tam był wyśmienity.
turas - Sob 21 Mar, 2009

Ktoś wie czy gdzieś tu blisko na woli jest jakieś skupisku handlujących kwiatami jak to przy Hali Mirowskiej?

M

cremieux - Nie 22 Mar, 2009
Temat postu: Michelangelo
Odświeżam wątek o pizzeriach w okolicy.
Z czystym sumieniem polecam lokal przy Wolskiej:

http://www.gastronauci.pl/lokal.php?p=3038

Lokal nienowy. Nie mają strony, nie reklamują się. Dziwne.
Ale pizza to spokojnie pierwsza trójka jeżeli chodzi o Warszawę.


Obok jest jeszcze niezły Chińczyk, kebab, bardziej elegancka włoska knajpa i dwa całodobowe... :)

justy - Nie 22 Mar, 2009

tak, w Michelangelo jest pyszna pizza- bardzo smaczne ciasto. jednak ja już tam nie chodzę, bo za dużo papierosowego dymu- jednak wolę Dodo.


a, i jeszcze info o bliskich bankomatach euronet- pojawił się na Płockiej 34, w pawilonie z pocztą i Marcpolem.

BART - Nie 22 Mar, 2009
Temat postu: Re: Michelangelo
cremieux napisał/a:
Odświeżam wątek o pizzeriach w okolicy.
Z czystym sumieniem polecam lokal przy Wolskiej:

http://www.gastronauci.pl/lokal.php?p=3038

Lokal nienowy. Nie mają strony, nie reklamują się. Dziwne.
Ale pizza to spokojnie pierwsza trójka jeżeli chodzi o Warszawę.


Obok jest jeszcze niezły Chińczyk, kebab, bardziej elegancka włoska knajpa i dwa całodobowe... :)


Niestety palą i we włoskiej i w pizzeri. To mocno odstrasza.

DrOZda - Sro 25 Mar, 2009

Podobno otwarcie lokalu na Zaiwiszy 14 ma być w tę sobotę i będzie to piekarnio-cukiernio-kawiarnia :) Brawo za dobry pomysł.
an - Sro 25 Mar, 2009

A sklep z winem naprzeciwko bramy od Radziwia kiedy otworzą? ;) Bo mój mąż cierpi... ;)
Arbiter - Sro 25 Mar, 2009

justy napisał/a:
tak, w Michelangelo jest pyszna pizza- bardzo smaczne ciasto. jednak ja już tam nie chodzę, bo za dużo papierosowego dymu- jednak wolę Dodo.


Jak widać jest to kwestią gustu :) Bylem dziś i ciesze sie ze wreszcie odwiedzilem ten lokal, bo zapach palonego drewna unoszący się w okolicy zachęcał mnie od kilku lat. Pizza w moim odczuciu słaba, spora różnica dzieli ją pomiędzy np ursynowskim Rimini, czy naszym Dodo.

Lokal ma wystrój późnokomunistyczny, prostokątne stoliki na chudych nóżkach. Miejsce może być ok jak ktoś chce tanio wypic piwo z kolegami (5,50PLN) i popalić papierosy:)

Choćby ze względu na sam zapach na podwórku warto odwiedzić to miejsce. Poza tym jest to miejsce kultowe jeśli chodzi o pożywienie - chińczyki, kebabownia, dużo psiaków tam przyjeżdza

J.T.K - Sob 28 Mar, 2009

DrOZda napisał/a:
Podobno otwarcie lokalu na Zaiwiszy 14 ma być w tę sobotę i będzie to piekarnio-cukiernio-kawiarnia :) Brawo za dobry pomysł.

Dzis testowalam ciasta i siedzialam na kanapie w tej nowej cukierni. Wygodnie bylo.

marekviola - Sob 28 Mar, 2009

Wygodnie to ja mam w dużym pokoju :wink: , jak ciastka i ogólnie???
an - Sob 28 Mar, 2009

Jak dla mnie średnie. No i wygląda na to, że pieczywa nie będzie.
turas - Sob 28 Mar, 2009

Też byłem ... chyba pierwszym klientem...
Szarlotki - OK - chociaż mogłyby być bez cynamonu.

Tiramisu - syn mówi że pyszne...

Ciasta pochodzą z Bydgoszczy ??!!!???

M

turas - Sob 28 Mar, 2009
Temat postu: Nowe Pizzerie
Ostatnio zasypało mnie nowymi Pizzeriami

La Torre i Pizza Terra - ktoś testował?

M

murszafka - Nie 29 Mar, 2009
Temat postu: Re: Nowe Pizzerie
turas napisał/a:
Ostatnio zasypało mnie nowymi Pizzeriami

La Torre i Pizza Terra - ktoś testował?

M

La Torre mozna sobie odpuscic -oszczednosc na kazdym centymetrze pizzy :)

Roma i Piotr - Nie 29 Mar, 2009
Temat postu: Re: Nowe Pizzerie
murszafka napisał/a:
turas napisał/a:
Ostatnio zasypało mnie nowymi Pizzeriami

La Torre i Pizza Terra - ktoś testował?

M

La Torre mozna sobie odpuscic -oszczednosc na kazdym centymetrze pizzy :)


Potwierdzam, na dwa zamowienia dwa razy przywiezli inne skladniki niz zamawialem, poza tym ciasto i skladniki takie przecietne.

Piotr

cala - Pon 30 Mar, 2009

marekviola napisał/a:
Wygodnie to ja mam w dużym pokoju :wink: , jak ciastka i ogólnie???

Córka poszła coś kupić i wróciła z ciastem .... z naszej garmażerki :) .
Drogo ponoć :( .
Przydała by sie Piekarnia Szwajcarska w okolicy - niezłe mają wypieki - tzn. jak na Warszawę ...

Ani27 - Pon 30 Mar, 2009

Ja uwazam ze ciasto drogie i srednie w porownaniu do sklepu z cisatem k. zabki:)
Tam kupuje bardzo czesto i jest to dobra cena i na prawe smaczne:)
pozdrawiam

Kirland - Pon 30 Mar, 2009

J.T.K napisał/a:
DrOZda napisał/a:
Podobno otwarcie lokalu na Zaiwiszy 14 ma być w tę sobotę i będzie to piekarnio-cukiernio-kawiarnia :) Brawo za dobry pomysł.

Dzis testowalam ciasta i siedzialam na kanapie w tej nowej cukierni. Wygodnie bylo.


Wygodnie być może ale taniej jest u Bliklego na Nowym Świecie. Kpina, nawet w dniu otwarcia nie było konkretnej oferty promocyjnej. Z takimi cenami długo ich działalność nie będzie trwała.
Kupiłem 2 rodzaje 1-b.dobre a drugie sprawiało wrażenie smaku gotowca zrobionego metodą suszenia rozpyłowego i ekstruzji (z paczki).
Zdecydowanie wolę produkty sklepu od ul. Radziwie.

fagot - Wto 31 Mar, 2009

Nie wiem,o czym mówicie,bo ciasta i inne słodycze mogą dla mnie nie istnieć...ale jakieś dobre pieczywo to by się przydało na Młynowie...wiecie,takie bez chemii.Podobno to miejsce dawno,dawno,dawno temu z tego słynęło...
turas - Wto 31 Mar, 2009

jak się dojeżdża górczewską do obozowej to tuż przed obozową jest piekarnia szwajcarska - super bułeczki z owocami w środku..

M

bialy - Wto 31 Mar, 2009

turas napisał/a:
jak się dojeżdża górczewską do obozowej (...)
M

Gdzie to dokładnie jest?

fagot - Wto 31 Mar, 2009

turas napisał/a:
jak się dojeżdża górczewską do obozowej

M

Maciek robisz mnie w konia prawda?
Przecież Górczewską nie da się dojechać do Obozowej,bo są równoległe :roll:

marekviola - Wto 31 Mar, 2009

Leszno do Okopowej pewnie miało być, tam była piekarnia szwajcarska. M.
turas - Sro 01 Kwi, 2009

Racja - Okopowa - zgadza się - piekarnia dlaej jest..

M

janusz_ - Pią 03 Kwi, 2009

Technologia "szwajcarska " oparta jest oczywiście na chemii.
Mój brzuch mówi że najlepsze pieczywo jest w piakarni na Żytniej, miedzy Płocką a Syreny, bo ta druga na Sokołowskiej (?), koło linii kolejowej dużo gorsza.
Jestem wyganiany w sobotę ciut świt przed dziewiątą aby odstać w kolejce i kupić pieczywo na dwa domy.
O dziesiątej nic już nie ma.
Pozdrawiam

murszafka - Pią 03 Kwi, 2009

A na nabylam jakis czas temu automacik do wyrobu chleba i sama pieke :) Robota zadna -wrzuca sie wszystko po kolei, wraca za 3 godziny i wyciaga goracy chlebus -pyyycha...
J.T.K - Pią 03 Kwi, 2009

To moze otworzysz maly punkt piekarniczy w mieszkaniu dla sasiadow?
murszafka - Pią 03 Kwi, 2009

J.T.K napisał/a:
To moze otworzysz maly punkt piekarniczy w mieszkaniu dla sasiadow?

:) Bym musiala wiecej autoamtow kupic... ;)
Ale tak szczerze, to caly czas mialam nadzieje, ze ta cukiernia bedzie taka troche rowniez piekarniowa... Taki goracy punkt by sie przydal -na moja zgube, bo bym tyla w zastraszajacym tempie na cieplym pieczywku ;)

J.T.K - Pią 03 Kwi, 2009

No wlasnie, ponoc najlepiej zrezygnowac z pieczywa, a juz w szczegolnosci jasnego, cieplego.
Najzdrowszy chleb razowy i tu moje odkrycie - chyba z piekarni na sokolowskiej, ale dostepny w naszym najstarszym spozywczaku zawiszanskim chlebek Kasztelanski - pycha.

marekviola - Pią 03 Kwi, 2009

Polecam od Dragana, na Burakowskiej jest całodobowa sprzedaż, chlebek "Staropolski"
cremieux - Pią 03 Kwi, 2009

Dla mnie #1 jeżeli chodzi o chleb w Wwie to http://www.piekarniagrzybki.pl/
Szkoda, że w gdzieś w okolicy nie ma firmowego sklepu.

marekviola - Pią 03 Kwi, 2009

No tak Grzybki Bomba! Tylko trudno codziennie na Rondo Wiatraczna po chleb się wybierać.
cremieux - Pią 03 Kwi, 2009

Jeżeli chodzi o "Grzybki" to ja lubię chleb 'poligonowy', 'włoski', 'dobrodziej' i taki z oliwkami i suszonymi pomidorami, nie pamiętam nazwy.
Na bazarku przy Banacha są przynajmniej 3 stoiska, gdzie można kupić ich wyroby. Tam się czasami zaopatruję.
Całkiem smaczny chleb robi też http://www.lubaszka.pl/
Najbliższy sklep firmowy jest chyba przy bazarku na ul. Górczewskiej.

KrzysP - Pon 06 Kwi, 2009

Chleb z piekarni Grzybki sprzedają również w "Piotrze i Pawle" ( w każdym razie był w sobotę).
rsc - Pon 06 Kwi, 2009

chleb od "grzybków" mozna też kupić w pasażu handlowym przy hali mirowskiej
cremieux - Pią 10 Kwi, 2009



Z dzisiejszej GW.

Arbiter - Pią 10 Kwi, 2009


Jabłecznik z budyniem
Tradycyjny jabłecznik na spodzie z ciasta biszkoptowo-tłuszczowego z prażonymi jabłkami z cynamonem i dodatkiem budyniu waniliowego i kruszonki. Wykończony cukrem pudrem.

CENA: 100.00 ZŁ / KG.

http://slodki-grzech.pl/
http://www.e-cukiernia.com/produkty.php

fagot - Pon 13 Kwi, 2009

Zazdroszczę Wam zdrowia!
Mnie od patrzernia na coś takiego zgaga pali przez tydzień :???:

turas - Pon 13 Kwi, 2009

Arbiter napisał/a:
Obrazek
Jabłecznik z budyniem
Tradycyjny jabłecznik na spodzie z ciasta biszkoptowo-tłuszczowego z prażonymi jabłkami z cynamonem i dodatkiem budyniu waniliowego i kruszonki. Wykończony cukrem pudrem.

CENA: 100.00 ZŁ / KG.

http://slodki-grzech.pl/
http://www.e-cukiernia.com/produkty.php


On ma chyba babol na stronie...
Wszystkie ceny są 100 zł / kg...

M

Ani27 - Wto 14 Kwi, 2009

Torty ma nie za drogie ale babka 100zl to jakas przesada:))))
Ani27 - Wto 14 Kwi, 2009

Torty ma nie za drogie ale babka 100zl to jakas przesada:))))
Czy ktos moze juz probowal tortow dziecinnych - jesli tak to prosz eo opinie:))))))
pozdrawiam

KrzysP - Wto 14 Kwi, 2009

W ten sposób ma sie jednocześnie "prestiż" z posiadania sklepu internetowego oraz zero kłopotów z marudzącymi klientami - bo kto kupi w takiej cenie.
Kirland - Wto 14 Kwi, 2009

AD. Słodki grzech Autorzy artykułu zapomnieli dodać drobnym drukiem: ARTYKUŁ SPONSOROWANY = Reklama.
Nie pierwszy to przypadek kiedy pismaki prowadzeni są na pasku przedsiębiorcy :mrgreen:

turas - Czw 16 Kwi, 2009

W sprawie Pizzy
Na przeciwko sądów w Al. Solidarności - restauracja Palestra.
Mają piec drzewny i ciasto jest naprawdę cienkie.

Polecam.

Maciek

ps
Oprócz tego polecam polędwiczki w sosie śmietanowo kurkowym z kopytkami :)

cala - Pią 24 Kwi, 2009

Ani27 napisał/a:
T
Czy ktos moze juz probowal tortow dziecinnych

Już jeśli to - "dziecięcych" :) . Sorki ale cierpnie mi skórka na języku ......

Tak przy okazji - zaobserwowałam w "szklanym domu" pierwszy otwarty sklep - od ul. Obozowej. Z meblami dziecięcymi chyba :)

DrOZda - Czw 09 Lip, 2009

Ciekawe co ile w sieci Zabka robiony jest remanent - bo jak co pol roku to pozar nie jest dziwny ... I tak juz nie usne :(
empi - Czw 09 Lip, 2009

WITAM
JESTEM SĄSIADEM Z BANDERII WŁAŚNIE OTWORZYŁEM SKLEP Z ALKOHOLEM ALE NIESTETY NIE W NASZEJ OKOLICY JEDNAK JESTEM W STANIE DOSTARCZAĆ CHETNYM ALKOHOL DO DOMU ZAINTERESOWANYM MOGĘ PRZESŁAĆ OFERTĘ PROSZĘ O KONTAKT NA MAILA:fabrykaalkoholi@gmail.com POZDRAWIAM

cremieux - Pon 13 Lip, 2009

Czy testował już ktoś może Iro Sushi z Banderii/Obozowej (bud. Pekao)?
Keram - Sro 15 Lip, 2009

O TAK.
Jak zobaczyłem wpis (powyżej) o tym lokalu to poleciałem w te pędy i...... POLECAM. Świeże składniki (pomimo małego ruchu - są od miesiąca a trafili w wakacje), ryż jak trzeba, porcje O.K. (nie jak się naciąłem kiedyś w złotych tarasach 1/3 tego co powinno być). Cena zbliżona to sensi sushi. Lokalikowi trochę brakuje kilmatu Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jeśli chodzi o jedzonko (wszystkiego oczywiście nie spróbowałem) to warte wybrania się do nich lub złożenia zamówienia telefonicznego ... Będę testował dalej....

Black Mamba - Wto 21 Lip, 2009

Również polecam. Wybrałam się tam z mężem zaraz po otwarciu. Pan jest chyba miłośnikiem kultury kraju kwitnącej wiśni, bo chodzi ubrany w kimono do karate. Jest bardzo miły i bardzo chętnie udziela odpowiedzi na wszelkie pytania. Udziela też wskazówek, jak jeść sushi, jeśli ktoś nie miał wcześniej doświadczenia z tym daniem, więc nowicjusze nie muszą obawiać się wizyty. To, co jedliśmy było bardzo smaczne i z pewnością zajrzymy tam jeszcze nie raz.
cremieux - Pią 07 Sie, 2009

W końcu się skusiliśmy...
Wystrój z IKEA, ale ok. Obsługa miła.
Sushi całkiem smaczne i w rozsądnych cenach. Myślę, że będziemy czasami wpadać.
W sumie - polecam.

turas - Pią 18 Wrz, 2009
Temat postu: Pizzeria Rucola
Pojawiła się nowa pizzeria
Rucola - na terenach Legi za torami.
www.rucola.waw.pl

Godna polecenia. Ciasto pyszne - cienkie i chrupkie - naprawdę dobre..

Dziś testowaliśmy na miejscu ale jest też z dostawą

Pozdrawiam

M

qbacz - Sro 23 Wrz, 2009
Temat postu: Re: Pizzeria Rucola
turas napisał/a:

Godna polecenia. Ciasto pyszne - cienkie i chrupkie - naprawdę dobre..


Potwierdzam - pizza bardzo dobra. Mam tylko nadzieję że nie obniży lotów jak inne pizzerie
w naszej okolicy.

Kuba

tomasz.luzak - Czw 24 Wrz, 2009
Temat postu: Re: Pizzeria Rucola
qbacz napisał/a:
turas napisał/a:

Godna polecenia. Ciasto pyszne - cienkie i chrupkie - naprawdę dobre..


Potwierdzam - pizza bardzo dobra. Mam tylko nadzieję że nie obniży lotów jak inne pizzerie
w naszej okolicy.

Kuba


Fakt, Dodo i Hit to nie to samo, co na początku...
Mniej składników, a na dodatek coraz gorszej jakości.

Cóż, żądza wyższej rentowności robi swoje :sad:

marekviola - Pią 25 Wrz, 2009

Nie podzielam zachwytów nad nową Pizzerią, nadal do cienkiego i chrupiącego ciasta w wydaniu włoskim,jakie serwują w Non Solo-na Grójeckiej, Na winklu- na Saskiej Kępie, Bordo-na Chmielnej i Nowym Świecie czy Mela Verde- na Chmielnej, jesteśmy całe galaktyki...
Pizza jak pizza, niczym specjalnym się nie wyróżnia, Hit i Dodo ten sam sort. :neutral:

cremieux - Pią 25 Wrz, 2009

Nie wiem, może już było:

http://pizzeriawolska.pl/

W sumie niedaleko.

pablo1974 - Sob 26 Wrz, 2009

Z tego co widzialem to jest remont
qbacz - Pon 28 Wrz, 2009
Temat postu: Re: Pizzeria Rucola
tomasz.luzak napisał/a:

Fakt, Dodo i Hit to nie to samo, co na początku...
Mniej składników, a na dodatek coraz gorszej jakości.

Cóż, żądza wyższej rentowności robi swoje :sad:


Otóż to. Byłem - na początku - bardzo zadowolony z HIT-u, tym
bardziej, że pizzeria ta "przejęła" kucharza i część personelu z DODO.
Ale od czasu gdy otrzymałem pizzę z dwoma plasterkami salami
podziękowałem za współpracę. Teraz na wynos zamawiam tą z Obozowej,
chociaż Rucola mnie ostatnio zaintrygowała różnorodnością. Gdy mam się
udać osobiście do loakalu to oczywiście "Pizzeria na Nowolipkach" uber alles! :)

cala - Wto 03 Lis, 2009

W Feniksie Studio Odnowy w budynku 16A jest masażysta - Pan Piotr.
Jest naprawdę dobry!!! Polecam :) chociaż obawiam się, ze jak sie ludziska zwiedzą to ciężko będzie się do niego dostać. Tzw mieszane uczuci mam wiec polecając ....

Z tego co się zorientowałam zajmuje się również, a może przede wszystkim rehabilitacją, przybywa też do domu (np. po operacjach, wypadkach itp.).

tel. do Feniksa 888 13 14

cremieux - Czw 26 Lis, 2009

Obok ciastkarni "Słodki Grzech" będzie pizzeria "Papryczka".
marekviola - Czw 26 Lis, 2009

Oby pobiła na głowę Dodo i inne pochodne, bo smaki słonecznej Italii tam już dawno nie goszczą : (
Arbiter - Czw 26 Lis, 2009

Chyba jedyny dobry sklep spożywczy jest na Karolkowej nad Ski teamem. Tj. Carefour express. Można tam kupić wędliny i mięso i właściwie wszystkie artykuły spożywcze.

Ostatnio chcialem kupic biały ser, nie było ani w żapce, ani w Jomi ani w tzw "spółdzielni" czyli sklepie przy bramie;(. Z pieczywem też kiepsko

cremieux - Pią 27 Lis, 2009

Chyba bliżej i łatwiej dojechać do Wola Parku?
Ten ww. Carrefour Express bojkotuję za ceny i sprzedaż zepsutego mięsa. Kupiłem kiedyś śmierdzącego indyka. Nie był przeterminowany, był po prostu źle przechowywany.
Carrefour generalnie olewam za złodziejstwo. Każde nasze zakupy kończyły się reklamacją, ceny z półek nie zgadzały się z tymi na kasie. Ciekawe, że zawsze na korzyść sklepu.

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, że poziom obsługi/zaopatrzenia w supermarketach jest coraz gorszy...

poliken - Pią 27 Lis, 2009

Ja chodzę po małe zakupy "na górkę" i nie narzekam:)
Zaopatrzenie i ceny 100 razy lepsze niż w czeskiej Żabce.
I klimat wolski jest :mrgreen:

Arbiter - Pią 27 Lis, 2009

cremieux napisał/a:
Chyba bliżej i łatwiej dojechać do Wola Parku?


do Wola Parku dalej, ale nawet nie chodzi o odległość - najmniejsze zakupy w Auchan to trzeba szacować z dojazdem 60-90min, w kerfie zdecydowanie szybciej można to zrobic, nawet w tym przy Górczewskiej (dawny globi)

pawell - Pon 30 Lis, 2009

w budynku DD obok cukierni Slodki Grzech powstanie sklep miesno wedliniarski
turas - Pon 30 Lis, 2009

No to po jednej stronie Dom Development mamy kulinaria a po drugiej punkt żywienia bezdomnych.... jakoś to sąsiedztwo mi sie nie widzi
pawell - Wto 01 Gru, 2009

z tym punktem zywienia bezdomnych to chyba nie bedzie tak zle, ostatecznie okazalo sie, ze to punkt wydawania posilkow dla osob ze skierowanie mops, w duzej czesci dla seniorow ktorzy uczeszczaja na zajecia w budynku zawiszy 5 (tam gdzie jest sklep spozywczy linar). osobiscie jestem dobrej mysli, ale jak bedzie okaze sie w styczniu.
Kirland - Sro 02 Gru, 2009

"wydawania posiłków" :roll: a nie konsumowania ? Czyżby konsumpcja wyniesionego posiłku miała się odbywać we wlasnym zakresie np. na jakimś murku lub ławce przystanku, póki jest ciepłe :mrgreen:
J.T.K - Wto 15 Gru, 2009

Senior Lunch ma juz swoja witryne sklepowa. Niedlugo rusza tez pub korsarz, wybudowany u zbiegu plockiej i obozowej - zapraszaja na sylwestra...
cremieux - Wto 15 Gru, 2009

http://www.tawernakorsarz.pl/
cala - Sob 02 Sty, 2010

Weterynarz - polecam

W sylwestra rozchorował się bardzo poważnie nasz kot, problem z nią jest taki, że panicznie boi się samochodów, ruchu ulicznego - jedyne rozwiązanie - donieść do lekarza na piechotę.
Wszyscy okoliczni weterynarze nie pracowali (nie odbierali tel.), tylko jeden gabinet podawał na stronie www nr komórkowy.

Pani dr. Monika Toborek
gabinet KAJMAN
Prymasa Tysiąclecia 76G (pawilony między torami a trasą, zaraz za HONDĄ)
http://www.weterynarze.waw.pl/lecznica,201

Pani doktor wprawdzie specjalizuje się w zwierzętach egzotycznych (legwany, kajmany, węże i inne jaszczury) i nie jestem pewna, czy w ogóle miała pracować w sylwestra, ale przyjechała do gabinetu specjalnie dla nas - pierwsza wizyta trwała prawie 3 godziny (w tym 2 godz dożylnej kroplówki), kilka zastrzyków, pobranie krwi do badania (wynik był 1 już stycznia rano!) - zapłaciłam 120 pln, co wydaje mi się dość niedrogo - nie mam porównania, bo moja kicia ostatnio chorowała może 10 lat temu.
1 stycznia Pani dr. również specjalnie przyjechała do gabinetu - wcześniej dzwoniła, pytała o kota, ustalała godzinę tak, aby nam pasowało. Wizyta - kroplówka, tym razem szybciej bo podskórnie, kilka zastrzyków - 30 PLN.
Dziś kolejna kroplówka, zastrzyk, leki na następnych kilka dni - 40 PLN.
Bardzo jestem zadowolona - polecam ten gabinet z całego serca. W niektóre dni przyjmuje tam również druga lekarka - specjalistka od kotów i psów - na wizytę kontrolną za tydzień wybieramy się właśnie do niej - mam nadzieje, ze okaże się równie pomocna i profesjonalna.

turas - Sob 02 Sty, 2010

Pomiędzy cukiernią a pizzerią w DD będzie piekrania szwajcarska....
Coś nietypowa na nasza okolica - 3 spożywcze, piekarnia, pizzeria cukiernia i ani jednego banku :)

Maciek

cala - Sob 02 Sty, 2010

turas napisał/a:
Pomiędzy cukiernią a pizzerią w DD będzie piekrania szwajcarska....

hehe chyba nam piekarnię załatwiłam :razz:
kilka miesięcy temu, szukali do pracy finansisty - wysłałam do nich cv i przy okazji napisałam, że by się w okolicy przydała ich piekarnia - dałam im namiary na okoliczne osiedla, cv olali, informacji o braku w okolicy dobrego pieczywa widać- nie :) .

tomasz.luzak - Pon 08 Lut, 2010

Czy ktoś testował już pizzerię 'Papryczka'?

Ja byłem tam w dniu jej otwarcia (06.02). Oto moje spostrzeżenia:

+ miła obsługa, ładny wystrój wnętrza, ceny akceptowalne.

- długi czas realizacji zamówienia (na pizzę czekaliśmy 45 min., bo ponoć zabrakło ciasta!), pizza - bez fajerwerków, brak wina i piwa w menu (jak na razie).

DrOZda - Pon 08 Lut, 2010

Przesolone i to mocno ciasto.
Tomasz103 - Pon 08 Lut, 2010

tomasz.luzak napisał/a:
Czy ktoś testował już pizzerię 'Papryczka'?


Z DODO nie ma szans. Lokal i obsługa OK ale pizza b. słaba

tkamyk - Pon 08 Lut, 2010

A tak liczyłem na Papryczkę, ze będzie smaczna i zawsze gorąca w dostawie :)
może ktoś zna numer tel. albo menu. siedzę w domu na L4 i chętnie coś zamówię do testów.

DrOZda - Pon 08 Lut, 2010

http://www.papryczka.waw.pl/
turas - Pon 08 Lut, 2010

Dla mnie jak na razie rządzi www.rukola.waw.pl
M

cala - Pon 08 Lut, 2010

Kolejny spożywczy na rogu za SPA też jest - z miesnym
cremieux - Pon 08 Lut, 2010

Na rogu Radziwie i Obozowej, w bud. Pekao będzie większy spożywczy.
Może jakaś sieciówka?
W ogóle w tym ciągu od Obozowej jest sporo nowych sklepów/lokali...

A http://www.tawernakorsarz.pl/ zgodnie z info na stronie ma ruszyć 18 lutego.

pawell - Pon 08 Lut, 2010
Temat postu: papryczka
witam, wczoraj mialem okazje testowac nowa pizzerie. Obsluga bardzo mila, ceny umiarkowane, jedzenie smaczne, polecam
qbacz - Wto 09 Lut, 2010

Co do pizzerii:
Za poprzednikami: obsługa i wnętrze: OK. Zaletą są duże stoliki gdzie w cztery osoby
można wygodnie zjeść nie stukając się łokciami, ale na tym kończą się plusy tego lokalu.
Pizza mimo że zamówiliśmy na miejscu - letnia ostatni kawałek który zjadaliśmy
był prawie zimny.
Ciasto bardzo cienkie. Oczywiście prawdziwa pizza powinna mieć cienkie ciasto
ale tu to już trochę przesada. Niestety nie rekompensują tego dodatki których
jest naprawdę niewiele. W dodatku ciasto jest dla mnie zbyt "nadmuchane" - tak jak
tanie bułki które objętościowo wyglądają ok ale pieczywa to w sobie mają kilka %.
Jak na razie więc pozycja "Rucoli" i tej pizzerii z Obozowej (nie pamiętam nazwy)
jest niezagrożona (oczywiście poza pizzerią na Nowolipkach ale tam najlepiej udać
się osobiście)

Konto usunięte - Wto 09 Lut, 2010

turas napisał/a:
Dla mnie jak na razie rządzi www.rukola.waw.pl
M


Może i rządzi, ale ostatnio była tak tłusta, że dziecko po spożyciu nocne atrakcje mi zapewniło.

tomasz.luzak - Wto 09 Lut, 2010

Andrzej Klim napisał/a:
Może i rządzi, ale ostatnio była tak tłusta, że dziecko po spożyciu nocne atrakcje mi zapewniło.


Fakt, Rucola całkiem smaczna, ale często niestety pływa w tłuszczu.

Tom - Pon 15 Lut, 2010

"Papryczka"-pizza dla mnie bez rewlacji za ciennkie ciasto-prawie jak pergamin. Smak bezpłciowy-generalnie "mozna zjeść ale po co" :cry:

Zdezydowanie smak ciasta do poprawy. Ja poki co nie bedę korzystał.

turas - Pon 15 Lut, 2010

Akurat 'cienkość ciasta' to dla mnie zaleta...

M

murszafka - Pon 15 Lut, 2010

Nam natomiast bardzo smakowała pizza w Papryczce. Smaczne, chrupiące i dobrze doprawione ciasto, dużo dodatków. Ceny tylko dość wysokie...
Black Mamba - Pon 15 Lut, 2010

Dziś widziałam, że w bloku na Banderii otworzył / otwiera się sklep z zabawkami i ubrankami dla dzieci. Jakby ktoś był zainteresowany, to może się tam przejść.
poliken - Czw 18 Lut, 2010

Polecam Mechanikę pojazdową, wulkanizację na Ostroroga. Zakład w budynku szkoły, niebieska brama.
Niedrogo naprawiłem tam ostatnio zawieszenie i hamulce.
Rzeczowi ludzie, można zostawić autko, mogą na poczekaniu zrobić.
Telefon: 694434838
http://www.zumi.pl/157312...zawa,firma.html

turas - Pią 19 Lut, 2010

Dobry też jest ASKO i też na ostroroga.. W głębi wjazd między Oplem a Lipskim

http://asko.net.pl/

Maciek

cala - Sro 24 Lut, 2010

Miałam dziś okazje poznać właściciela Tawerny Korsarz
http://www.polskatimes.pl...rsarz,id,t.html
no i obejrzeć wnętrze. Fajne jest, dużo przestrzeni, piwo będzie po 7-8 PLN, mają być szanty, kabarety, miejsce na tańce, latem mały ogródek i wielki taras, ma być też super kuchnia.
Po otwarciu oficjalnym były jeszcze prace wykończeniowe ale jutro knajpka rusza - przynajmniej na weekend. Codziennie koncert.
Dobra wiadomość jest taka, że na parterze nie będzie można palić przy stolikach, palarnia tylko na antresoli no i ponoć nawiew i wentylacja są takie, ze nie czuć dymu za bardzo. Zobaczymy :) .
http://www.tawernakorsarz.pl/korsarz3.swf

cremieux - Sro 24 Lut, 2010

Jeżeli tylko sprawdzi się ta informacja o niepaleniu, to będzie OK.
Kirland - Czw 25 Lut, 2010

Mam nadzieję, że granie i śpiewanie artystów nie będzie tak głośne, że uniemożliwi swobodną rozmowę tak jak to jest w Gniazdo Piratów.
Ceny piwa zniechęcają. Są bliżej centrum lokale podobne z dużo niższymi cenami weekendowymi.
Dobrze by było gdyby stoliki były oddalone od siebie w odpowiedniej odległości, tak aby klienci siedząc nie zderzali się plecami. Nadmierne zagęszczenie w kawiarniach i restauracjach warszawskich to częsta niedogodność.
Wybiorę się tam kiedy będzie cieplej :smile:

BART - Czw 25 Lut, 2010

Tom napisał/a:
"Papryczka"-pizza dla mnie bez rewlacji za ciennkie ciasto-prawie jak pergamin. Smak bezpłciowy-generalnie "mozna zjeść ale po co" :cry:

Zdezydowanie smak ciasta do poprawy. Ja poki co nie bedę korzystał.

A ja dziś testowałem papryczkę. I muszę przyznać, że pizzy bardzo blisko do włoskiego oryginału. Wyśmienite cienkie ciasto.

gusta i guściki jak widać... lub może lepszy dzień kucharza, z którym sobie dziś pogadałem o kuchni włoskiej a jutro wybieram się na wizytę porównawczą do Włoch...

pablo1974 - Pią 26 Lut, 2010

Tez sie skusilem an papryczke. Smak jak we Włoszech czyli nie dla Polaka ktory lubi grube ciasto i pełno dodatków by nie stracić zbyt dużo kalorii :mrgreen:
turas - Pią 26 Lut, 2010

pablo1974 napisał/a:
Tez sie skusilem an papryczke. Smak jak we Włoszech czyli nie dla Polaka ktory lubi grube ciasto i pełno dodatków by nie stracić zbyt dużo kalorii :mrgreen:


to testuje - dla mnie im cieńsze ciacho tym lepiej

turas - Sob 27 Lut, 2010

Papryczka sprawdzona
Wynik - zdecydowanie pozytywny. Ciasto - pycha - tak jak powinno być - cieniutkie, chrupkie z odpowiedniej wielkości purchlami na około.

Ogólnie super - oby utrzymali poziom - no i szybko dostali licencje na wyszynk.

Bo pizza z kieliszkiem winka smakuje jeszcze lepiej.

M

cala - Sob 27 Lut, 2010

Wczoraj testowałam Tawernę Korsarz do późnej nocy - jest super, chociaż pod koniec, ok. 24.00 dym zaczyna już trochę przeszkadzać.
Kirland napisał/a:
Mam nadzieję, że granie i śpiewanie artystów nie będzie tak głośne, że uniemożliwi swobodną rozmowę
Jest głośne ale nikomu to nie przeszkadza bo wszyscy tańczą lub / i śpiewają. Pogadać można w czasie przerw :)

Kirland napisał/a:
Ceny piwa zniechęcają.

Okazały się nieco niższe, niezłe drinki też robią - towarzystwo chwaliło - 14-20PLN

Kirland napisał/a:
Dobrze by było gdyby stoliki były oddalone od siebie w odpowiedniej odległości, tak aby klienci siedząc nie zderzali się plecami. Nadmierne zagęszczenie w kawiarniach i restauracjach warszawskich to częsta niedogodność.
Są oddalone - ławy w oddzielnych boksach ale jak będziesz się wybierał to daj znać - ja nie pójdę co by przypadkiem nie oprzeć się o twoje plecy.

Generalnie podobało nam się, również kuchnia - widać, że mają piece, patelnie na gazie a nie mikrofale.
A największa zaleta to taka, że można się szybko do domu dotoczyć.

Dawno nie mieliśmy osiedlowego piwka - może reaktywujemy ten zwyczaj? Teraz jest gdzie!!!

tomasz.luzak - Sob 27 Lut, 2010

cala napisał/a:
Dawno nie mieliśmy osiedlowego piwka - może reaktywujemy ten zwyczaj? Teraz jest gdzie!!!


Jestem jak najbardziej za. Przyszły piątek/weekend?

Kto jeszcze chętny?

cala - Sob 27 Lut, 2010

Dla mnie piątek ok.
Wczoraj ten zespół grał - http://www.youtube.com/wa...feature=related (i śpiewał oczywiście )

cremieux - Nie 28 Lut, 2010

Przy ul. Czorsztyńskiej, w tym samym pawilonie, w którym był Hamak jest nowa knajpa (jadłodajnia?).
Sympatycznie, domowo, ceny ok. Są ozorki w sosie chrzanowym!!!

http://www.uprzyjaciol.com/

Bardzo fajna podłoga! Ponoć z Kanady... ;)

marekviola - Nie 28 Lut, 2010

Coś stronka nie odpala :sad:
Kirland - Pon 01 Mar, 2010

Cala: Są oddalone - ławy w oddzielnych boksach ale jak będziesz się wybierał to daj znać - ja nie pójdę co by przypadkiem nie oprzeć się o twoje plecy.

A ja o twoje. Pełnisz rolę naganiacza? bo tak zachwalasz, nawet o patelniach wiesz :idea:

Tom - Pon 01 Mar, 2010

Co do "PAPRYCZKI".
Kwestia ciasta jest podstawowa. Są gusty i gusciki. Ja oczywiście tez lubię na cienkim ciescie. Byłem w Italli i jadłem obie wersje:
-rzymska hostię-ciasto cienkie jak papier, kruche i przypalone od spodu
-neapolitanska pizze grubsza co nie znaczy gruba.

Tu mamy do czynienia z podobnym przypadkiem- ;Papryczka "chodzi' w wersji rzymskiej co mi nie odpowiada ja wole ten drugi gatunek, który podaja na przykład w pizzerii na Barskiej :mrgreen:
Gustibus non dispotandum jak mawiali starozytni Rosjanie :smile: .

cala - Pon 01 Mar, 2010

Kirland napisał/a:
Cala: Są oddalone - ławy w oddzielnych boksach ale jak będziesz się wybierał to daj znać - ja nie pójdę co by przypadkiem nie oprzeć się o twoje plecy.

A ja o twoje. Pełnisz rolę naganiacza? bo tak zachwalasz, nawet o patelniach wiesz :idea:


Tak, Kirland, jestem naganiaczem i biorę za to grubą kasę, ale w Twoim przypadku - chętnie zrezygnuję z prowizji. :twisted:

turas - Wto 02 Mar, 2010

cala napisał/a:
Kirland napisał/a:
Cala: Są oddalone - ławy w oddzielnych boksach ale jak będziesz się wybierał to daj znać - ja nie pójdę co by przypadkiem nie oprzeć się o twoje plecy.

A ja o twoje. Pełnisz rolę naganiacza? bo tak zachwalasz, nawet o patelniach wiesz :idea:


Tak, Kirland, jestem naganiaczem i biorę za to grubą kasę, ale w Twoim przypadku - chętnie zrezygnuję z prowizji. :twisted:


Raczej weź potrójną - za zniechęcenie do przychodzenia :twisted:

Kirland - Wto 02 Mar, 2010

cala napisał/a:
Tak, Kirland, jestem naganiaczem i biorę za to grubą kasę,

ale fordanserką nie jesteś :neutral:

cala - Wto 02 Mar, 2010

Kirland napisał/a:
cala napisał/a:
Tak, Kirland, jestem naganiaczem i biorę za to grubą kasę,

ale fordanserką nie jesteś :neutral:

zaśmiecasz forum - pisz sobie te duperele na wątku KIRLAND WSPANIAŁY

Arbiter - Sob 06 Mar, 2010

w TVN w tej chwili leci program "Kuchenne rewolucje" tym razem z restauracją "Dziki Młyn" http://www.dzikimlyn.pl/ z Moczydła.

Niezły chlew tam mają :) . Ale skoro jest o tym w programie to znaczy ze bedzie lepiej :lol:

tkamyk - Sob 06 Mar, 2010

dzikimlyn z Moczydła wszystko co najgorsze: jedzenie, picie, obsługa.
odradzam to miejsce

BART - Sro 10 Mar, 2010

Tawerna

czy kiedyś uda mi sie tam wypić piwo? Po raz trzeci wybrałem się do tego przybytku - po raz trzeci był zamknięty...

konspiracja jakaś czy co???

J.T.K - Sro 10 Mar, 2010

Ja wyprawialam chrzciny w Dzikim Mlynie (w listopadzie) i bylo fajnie - dobre, domowe jedzenie, mila obsluga, piekne widoki z za okna i spokoj - bo niewiele osob w lokalu. Moge smialo polecic, choc podobno w miesiacach wiosenno-letnich restauracja jest oblegana (sluby, komunie) i moze nie byc tak przestronnie.
turas - Sro 10 Mar, 2010

J.T.K napisał/a:
Ja wyprawialam chrzciny w Dzikim Mlynie (w listopadzie) i bylo fajnie - dobre, domowe jedzenie, mila obsluga, piekne widoki z za okna i spokoj - bo niewiele osob w lokalu. Moge smialo polecic, choc podobno w miesiacach wiosenno-letnich restauracja jest oblegana (sluby, komunie) i moze nie byc tak przestronnie.


To prawda - podchodziłem temat komunii i okazało się że mają full obłozenie ...

M

pablo1974 - Sro 10 Mar, 2010

BART napisał/a:
Tawerna

czy kiedyś uda mi sie tam wypić piwo? Po raz trzeci wybrałem się do tego przybytku - po raz trzeci był zamknięty...

konspiracja jakaś czy co???


Od 15 czynne. Rozkrecaja sie caly czas.

BART - Czw 11 Mar, 2010

pablo1974 napisał/a:
BART napisał/a:
Tawerna

czy kiedyś uda mi sie tam wypić piwo? Po raz trzeci wybrałem się do tego przybytku - po raz trzeci był zamknięty...

konspiracja jakaś czy co???


Od 15 czynne. Rozkrecaja sie caly czas.


15 marca ????

To jakieś duże koło zamachowe mają :-) Byleby było na co czekać....

turas - Pon 22 Mar, 2010

Ktoś zna w okolicy przyzwoitego lakiernika?

M

Arbiter - Pon 22 Mar, 2010

turas napisał/a:
Ktoś zna w okolicy przyzwoitego lakiernika?


W okolicy nie znam ale znam na Puławskiej (daleki Ursynów) http://boguslaw.prv.pl/

Grzegorz P - Pon 19 Kwi, 2010

Na ulicy Obozowej 16 przy stacji benzynowej Orlenu jest sklep z częściami samochodowymi. Prowadzi go bardzo sympatyczny starszy Pan. Jeżeli, ktoś będzie potrzebował jakąś część do samochodu albo chciał pogadać na temat motoryzacji to zachęcam do zajrzenia do tego sklepu.
kzawisza - Wto 27 Kwi, 2010

Zajrzałem wczoraj do Papryczki.
Pizza moim zdaniem rewelacja, przede wszystkim pyszne cienkie ciasto, prawie jak we Włoszech, gdzie jadłem najlepszą pizzę, która składała się z:
-ciasta,
- sosu pomidorowego,
- mozarelli,
- szpinaku.
a to wszystko w Livigno w małej pizzerii w miasteczku, w takim starym drewnianym budynku, którego nie moża przeoczyć bo zawsze są tam ludzie na zewnątrz czekajacy na wolny stolik, a czekajacych właściciel częstuje napitkami, oczywiście z %%.

Polecam każdemu po nartach.
nie można wyjść niewesołym.... ;-) .

hubs - Sro 28 Kwi, 2010
Temat postu: Papryczka
Oczywiście to kwestia gustu...
...ale jak dla mnie: absolutnie NAJGORSZA PIZZA jaką jadłem w życiu. Ciasto o konsystencji i strukturze papieru, a to co na nim było starczyłoby na jedną kanapkę i to pozbawioną finezji...

Ani27 - Sro 28 Kwi, 2010

Ja też jestem z mezem czestymi goscmi PAPRYCZKi - knajpka rewelacyja, a pizza wysmienita i to wspaniale ciasto:)))))))
POLECAM

kusnier - Sro 28 Kwi, 2010

Ogólnie polecam Papryczkę, zwłaszcza teraz jak wystawili krzesełka na zewnątrz można sobie przysiąść w miłej atmosferze.

Pizza z papryczki faktycznie mi też nie przypadała do gusty natomiast kilka pozostałych dań tak, więc zostaję stałym klientem ;)

Kirland - Sro 28 Kwi, 2010

Obok jest sklep z chlebem. Wreszcie z dobrym chlebem, rózne rodzaje, lepszy niż w piekarni na Sokołowskiej.
DrOZda - Sro 28 Kwi, 2010

No na Sokołowskiej to faktycznie oprócz jednego gatunku ciemnego reszta wyjątkowo słaba.
Niezłe pieczywo jest w tym nowym sklepie na rogu Radziwie/Obozowa.
Poza tym i tak najlepsze jest na Żytniej ;)

krog - Sro 28 Kwi, 2010

DrOZda napisał/a:
No na Sokołowskiej to faktycznie oprócz jednego gatunku ciemnego reszta wyjątkowo słaba.
Niezłe pieczywo jest w tym nowym sklepie na rogu Radziwie/Obozowa.
Poza tym i tak najlepsze jest na Żytniej ;)

A gdzie na Żytniej?

BART - Czw 29 Kwi, 2010

krog napisał/a:
DrOZda napisał/a:
No na Sokołowskiej to faktycznie oprócz jednego gatunku ciemnego reszta wyjątkowo słaba.
Niezłe pieczywo jest w tym nowym sklepie na rogu Radziwie/Obozowa.
Poza tym i tak najlepsze jest na Żytniej ;)

A gdzie na Żytniej?


Piekarnia w pawilonach obok biblioteki - pomiędzy płocka a syreny... znana i lubiana o wieluuuu lat...

tomasz.luzak - Czw 29 Kwi, 2010

Dość szybko zwinął się sklep spożywczy funkcjonujący na osiedlu DD na rogu ulic Zawiszy i Radziwie. Funkcjonował może jakieś 2 miesiące.

Ciekawe co było powodem? Może brak otrzymania koncesji na sprzedaż alkoholu? Albo zbyt wysokie wymagania dot. okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych?

Generalnie sklepów spożywczych coraz więcej (jak się wprowadzałem, w najbliższej okolicy był tylko sklep na górce i ten przy bramie Z16A), z czego najbardziej korzystają klienci :lol:

Osobiście polecam sklep na rogu na osiedlu Pirelli - dobre ceny i godziny funkcjonowania oraz przyzwoity wybór - wszystko na dużej powierzchni.

pablo1974 - Sob 01 Maj, 2010

tomasz.luzak napisał/a:
Dość szybko zwinął się sklep spożywczy funkcjonujący na osiedlu DD na rogu ulic Zawiszy i Radziwie. Funkcjonował może jakieś 2 miesiące.

Ciekawe co było powodem? Może brak otrzymania koncesji na sprzedaż alkoholu? Albo zbyt wysokie wymagania dot. okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych?

Generalnie sklepów spożywczych coraz więcej (jak się wprowadzałem, w najbliższej okolicy był tylko sklep na górce i ten przy bramie Z16A), z czego najbardziej korzystają klienci :lol:

Osobiście polecam sklep na rogu na osiedlu Pirelli - dobre ceny i godziny funkcjonowania oraz przyzwoity wybór - wszystko na dużej powierzchni.


Ja wiedzialem po pierwszej wizycie w tym sklepie ze to plajta. Po pierwsze slabe oswietlenie, ciemno jak w grobowcu, ceny najwyzsze w okolicy. Przebitka na sledziach 4 zl.
Ochlapy wysuszonych kielbas.
Osoba ktora sie tym zajela nie miala pojecia o prowadzeniu i wystroju sklepu spozywczego.

cremieux - Pon 03 Maj, 2010

Dla tych, którzy chcą się wybrać na pizzę do Rucoli (teraz to się chyba nazywa Verdura), mam niemiłą niespodziankę.
Nie można wchodzić/wjeżdżać na teren stadniny/hipodromu. Z powodu "zmieniła się służba", tak nas poinformowali mili panowie na bramie. Może im przejdzie.
Dziwne, bo od lat tam chodziliśmy...
Ps. Tym razem nam się udało, po kilku minutach dyskusji. ;)



Edit:
Nawet informują o tym na swojej stronie:
http://www.verdura.pl/

Arbiter - Wto 04 Maj, 2010

cremieux napisał/a:
Dla tych, którzy chcą się wybrać na pizzę do Rucoli (teraz to się chyba nazywa Verdura), mam niemiłą niespodziankę.
Nie można wchodzić/wjeżdżać na teren stadniny/hipodromu. Z powodu "zmieniła się służba",


Nawet nie wiedziałem, że tam można było kiedykolwiek wejść. I jeszcze pizzeria w takim "wojskowym" terenie. Wydawało mi się, że to teren "wycięty" z mapy Młynowa - byłem w błędzie;)

BART - Wto 04 Maj, 2010

Arbiter napisał/a:
cremieux napisał/a:
Dla tych, którzy chcą się wybrać na pizzę do Rucoli (teraz to się chyba nazywa Verdura), mam niemiłą niespodziankę.
Nie można wchodzić/wjeżdżać na teren stadniny/hipodromu. Z powodu "zmieniła się służba",


Nawet nie wiedziałem, że tam można było kiedykolwiek wejść. I jeszcze pizzeria w takim "wojskowym" terenie. Wydawało mi się, że to teren "wycięty" z mapy Młynowa - byłem w błędzie;)


Był otwarty do lutego... teraz jest zamknięty, trzeba w sekretariacie wyrobić sobie przepustkę. Na razie chłopcy na wartowni przymykają oko - nie wiadomo jak długo....

cremieux - Wto 04 Maj, 2010

Arbiter napisał/a:
Nawet nie wiedziałem, że tam można było kiedykolwiek wejść. I jeszcze pizzeria w takim "wojskowym" terenie. Wydawało mi się, że to teren "wycięty" z mapy Młynowa - byłem w błędzie;)


Bardzo ciekawe miejsce na spacery - rowerem/pieszo można na skróty przy torach kolejowych.
Jak nie da się w teraz, to spróbuj podczas jakichś zawodów jeździeckich.

turas - Sro 05 Maj, 2010

Zwłaszcza że hipodrom jest prześlicznym i wdziecznym obiektem do zdjęć.
W ogóle teren i zabudowania są piękne i aż się kosa w kieszenie otwiera jak to wszystko tam niszczeje...

Pewnie ktoś czycha już na tą ziemię aby pierdyknać 20 piętrowca ...

M

cremieux - Pon 24 Maj, 2010

Wczoraj w trakcie spaceru zachciało nam się pizzy. Wstąpiliśmy do Papryczki. W lokalu kilkanaście osób.
Po sali kręcą się nerwowo dwie kelnerki i mimo to nie bardzo ogarniają...
Właściciel (?) zajęty własnymi znajomymi.
Na pizzę czekaliśmy 30 min. Miało być 15. Dostaliśmy zimną pizzę. Dostaliście kiedyś zimną pizzę w pizzerii?!
To był trzeci raz kiedy jedliśmy tam pizzę. Ostatni.

Ani27 - Pon 24 Maj, 2010

Ja jedlam juz pare razy i byla wysmienita, a wiec moze nawalil im piec:(
cremieux - Pon 24 Maj, 2010

Nasze poprzednie wizyty też były na +.
Tu kompletnie zawaliła organizacja. Pewnie pizza była gotowa i sobie leżała 15 min. aż kelnerki łaskawie odbiorą...

an - Pon 24 Maj, 2010

Jeśli idzie o organizację polecam wizytę w jedynej bodajże jadłodajni w Domotece. Potem wszędzie jest już lepiej ;)

Z innych kwestii: Kla-ra (ubranka dla dzieci) otworzyła sklep internetowy. Dla mnie wygodniej, bo można zamówić, odebrać osobiście i ewentualnie osobiście oddać (bez kosztów przesyłki, ale też bez ciągnięcia dzieciaków do sklepu).
A może ktoś poleci jakieś inne sklepy internetowe?

Arbiter - Pon 24 Maj, 2010

Oni tam chyba odgrzewają, bo jak zamówiliśmy lasagne + pizze (czekaliśmy też około 30 min), to okazało się, ze w srodku lasagne jest miejscami zimne (z lodówki). Ogólnie było smaczne, ale fakt podgrzewania czegoś z lodówki ;) ))
turas - Wto 25 Maj, 2010

Adam mówisz o Domotece czy Papryczce?

M

Arbiter - Wto 25 Maj, 2010

turas napisał/a:
Adam mówisz o Domotece czy Papryczce?

M

Papryczce

Ani27 - Sro 26 Maj, 2010

Maja piec i ostatnio podali nam pyszna i goraca pizze
Black Mamba - Sro 26 Maj, 2010

Parę dni temu byliśmy w Papryczce z mężem i mimo że obłożenie gośćmi było maksymalne, wcale długo nie czekaliśmy i pizzę dostaliśmy gorącą.
Yoz - Sro 14 Lip, 2010

Słyszałem, że "Pepsi" się zamyka
DrOZda - Sro 14 Lip, 2010

Yoz napisał/a:
Słyszałem, że "Pepsi" się zamyka

Też słyszałem. Z drugiej strony brakuje tu prawdziwych delikatesów bo zwykłych spożywczaków jest pod dostatkiem. No i dobrze że jest ten sklep w Pirellim to przynajmniej jak czegoś zabraknie po 20 to nie muszę przepłacać dwukrotnie w Żabce.
Natomiast nie mogę się nadziwić że żadnego banku tu nie otworzyli, w innych inwestycjach bywa że od razu 3 lub więcej powstają obok siebie.

Kirland - Sro 14 Lip, 2010

Mają dobre rozeznanie klienteli. W naszym otoczeniu jest zapotrzebowanie całodobowo na tanie piwo i winko. Potem już tylko nocne spożycie na rurze lub pod drzewami na ul. Zawiszy.
fagot - Czw 15 Lip, 2010

Słyszałem o tym już rok temu,kiedy to ostatni raz kupowałem w tym sklepie ,a kupowałem ostatni raz,ponieważ żona stwierdziła w domu,że znów dostała jakby za mało reszty...
Arbiter - Czw 15 Lip, 2010

Ja tam nie bardzo lubiłem kupować po tym jak dostawałem ciepłe piwo z wyłączonej lodówki w sklepie z na wpół zgaszonym światłem z wyłączoną klimatyzacją.
Kirland - Czw 15 Lip, 2010

i z palącą papierosy przed sklepem panią.
Ta rzekoma likwidacja sklepu, to może jakiś zabieg marketingowy. Po ilości wrzuconych kartonów ze sklepu do pojemnika w śmietniku obok bramy widać, że jest ruch w interesie.

Black Mamba - Pią 16 Lip, 2010

A ja lubiłam. Uważam, że owoce i warzywa mieli najlepsze w okolicy. Jak kiedyś kupiłam kilo truskawek gdzie indziej, to została mi może 1/4 albo i to nie, bo ładne były tylko z wierzchu. Podobnie z malinami kupionymi w Lenarze - pierwsza warstwa bardzo ładna, a pod spodem jedna pleśń. W Pepsi, jak wzięłam przez przypadek jakiegoś zgniłka, a panie zauważyły, to zawsze go odrzucały i wymieniały na lepszy egzemplarz. Raz, jak wzięłam ich zdaniem lekko podwiędniętą sałatę, która według mnie wcale nie była zwiędnięta, to dostałam ją za darmo. Jak mi brakło pieniędzy, to mogłam wziąć na krechę. Jak potrzeba mi było czegoś, czego normalnie nie było na stanie, to mi sprowadzali. Szkoda mi więc tego sklepu, a likwidacja jest na poważnie, bo pustki w środku. Widać, że wyprzedają towar.
Kirland - Pią 16 Lip, 2010

Pewnie w tym miejscu ustawią automaty - "jednoręki bandyta" teraz to w modzie :mrgreen:
A ulice Radziwie i Zawiszy już dawno stały się czymś na wzór ulic: Czynszowej i Stalowej.
W nastpnej kolejnosci powstanie pomnik Pomnik menela

DrOZda - Pią 16 Lip, 2010

Kirland napisał/a:

A ulice Radziwie i Zawiszy już dawno stały się czymś na wzór ulic: Czynszowej i Stalowej.
W nastpnej kolejnosci powstanie pomnik Pomnik menela


Wiem ze jest upał ale może byś się najpierw zastanowił a potem bredził.
Wujek prowadził sklep akwarystyczny na Szwedzkiej na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Pomimo tego że milicja się wtedy nie patyczkowała i pałowała żulików i bandyterkę przy każdej okazji to uwierz że nie wytrzymałbyś tam tygodnia. Nie ma co nawet porównywać tych okolic - tu czasem ulica przejdzie jakiś menel , tam w każdej bramie i zaułku stoi non stop kilku.
Wujek sklep sprzedał wkrótce po upadku komuny - lokalesy się tak rozzuchwaliły że nie dało rady go dłużej prowadzić - kilka podpaleń i włamań w pół roku. Przejął go emerytowany milicjant z Cyryla i Metodego. Też pociągnął klika miesięcy mimo klamki pod ręką i kolegów ze służby na każde wezwanie.
A żulerstwo się ukróci jak tylko zakopią rurę i zrobią w jej miejscu ulicę , choć jak słyszę nie wszystkim się to podoba.

Kirland - Nie 18 Lip, 2010

Mało wiesz co się dzieje nocą wokół osiedla. Ludzie zaczynają się wyprowadzać. Przybywa najemców lokali. Być może jeśli pochodzisz z tamtych stron które wspomniałeś to tu jest lepiej. Ja jednaj uważam, że Młynów staje się Bronxem.
pablo1974 - Nie 18 Lip, 2010

Kirland napisał/a:
Mało wiesz co się dzieje nocą wokół osiedla. Ludzie zaczynają się wyprowadzać. Przybywa najemców lokali. Być może jeśli pochodzisz z tamtych stron które wspomniałeś to tu jest lepiej. Ja jednaj uważam, że Młynów staje się Bronxem.


No to żegnamy cię z wielką radością. :grin:

murszafka - Nie 18 Lip, 2010

Szczerze, nie zauważyłam zmian, no chyba, że na lepsze -jest jaśniej, są porządne chodniki itp. Okna też mam na zewnątrz osiedla, na sklepy, bankomaty itp. i jest OK. No może tylko poza chwilami, kiedy mieszkańcy robią sobie w tygodniu imprezy do 4 nad ranem (co mnie skłania do majstrowania procy ;) )
No w każdym bądź razie nie zauważyłam zmian na gorsze. Ale może to dlatego, że nie siedzę w oknie i nie obserwuję, ale jeśli ktoś ma na to czas, być może faktycznie się pogorszyło...
Ale wróćmy do naszych owiec -likwidacja sklepu mi akurat wcale nie przeszkadza -nie korzystam z niego już wcale od czasu, kiedy w DD powstał punkt ze świeżym pieczywem.

BART - Pon 19 Lip, 2010

Kirland napisał/a:
Pewnie w tym miejscu ustawią automaty - "jednoręki bandyta" teraz to w modzie :mrgreen:
A ulice Radziwie i Zawiszy już dawno stały się czymś na wzór ulic: Czynszowej i Stalowej.
W nastpnej kolejnosci powstanie pomnik Pomnik menela

Jak dawno?
Byłeś tu 10, 20, 30 lat temu? Jak wrażenia?
Tak się składa, że ja mam porównanie i jest zdecydowanie bezpieczniej i przyjemniej niż wcześniej... zupełnie zmienił się charakter tej części dzielnicy. Z menelskiego przedmieściowego (przy okazji cichego) zmienia się na wielkomiejski.

Inna sprawa: kto co woli... na Woli...

Kirland - Pon 19 Lip, 2010

pablo1974 napisał/a:
No to żegnamy cię z wielką radością

To my ciebie żegnamy z wielką radością :twisted:

Kirland - Pon 19 Lip, 2010

murszafka napisał/a:
Ale może to dlatego, że nie siedzę w oknie i nie obserwuję, ale jeśli ktoś ma na to czas, być może faktycznie się pogorszyło...

Jak to nie siedzisz, przecież widzimy cie w oknie opatulonej w hustce na głowie jak kobieta na Syberii :mrgreen:

Kirland - Pon 19 Lip, 2010

BART napisał/a:
zmienia się na wielkomiejski

Chyba chciałeś powiedzieć na wielkowiejski...
No cóż wielu ludzi nie przyjmuje do wiadomości, że w ich otoczeniu powstaje Bronx. Są tak dumni...

Kirland - Pon 19 Lip, 2010

murszafka napisał/a:
Okna też mam na zewnątrz osiedla, na sklepy, bankomaty itp. i jest OK

Okna na mur wykonany z betonu ograniczający dopływ światła dziennego.

DrOZda - Pon 19 Lip, 2010

Miałeś szansę protestować przeciwko pozwoleniu na budowę osiedla DD jak ci na Emilii Plater przeciw budowli Liebeskinda. Kto wie może DD odpalił by działę. Teraz to po japkach.
Ale zawsze można wybrać 15 piętro w Wola Tower - tam nic nie będzie przesłaniało.

cremieux - Pon 19 Lip, 2010

Offtopic, wiem.
Idźcie zobaczyć sobie plac zabaw przy Wola Tower. ;)

DrOZda - Pon 19 Lip, 2010

Widać że projektant jest miłośnikiem minimalizmu.
Szkoda że nie dali przezroczystych ekranów zamiast tego betonu bo junior uwielbia oglądać pociągi - taki plac zabaw to byłby raj dla niego :)

pablo1974 - Pon 19 Lip, 2010

DrOZda napisał/a:
Szkoda że nie dali przeźroczystych ekranów zamiast tego betonu bo junior uwielbia oglądać pociągi - taki plac zabaw to byłby raj dla niego :)



Lista społeczna na Plac Zabaw:

Prosze się zapisywać, każde dziecko po 30 min (czynne 09.00-12.00 oraz 14.00-18.00).

Lp.
1....
2...
.
..

murszafka - Pon 19 Lip, 2010

Kirland, jesteś żałosny. I robisz błędy ortograficzne. To ja tyle do Ciebie, bo ta "dyskusja" uwłacza mojej inteligencji.
Kirland - Wto 20 Lip, 2010

Mojej też a błędy dlatego bo nie chce mi się polemizować z kimś takim jak ty...
tomasz.luzak - Wto 20 Lip, 2010

Yoz napisał/a:
Słyszałem, że "Pepsi" się zamyka


Zawsze irytował mnie wygląd tego sklepu wewnątrz - regały jakby były z kilku różnych sklepów/komisów, towary na półkach słabo widoczne. I ta obsługa - zwłaszcza ta wysoka, szczupła ekspedientka - wiecznie z muchami w nosie.

Kiedyś jestem w sklepie, przychodzi koleżanka wysokiej i mówi "Coś ty taka wkurzona?"

Na to wysoka przy wszystkich klientach odpiera "Wkurzona? Wkur.....! Remanent mam".

murszafka - Wto 20 Lip, 2010

Kirland napisał/a:
Mojej też a błędy dlatego bo nie chce mi się polemizować z kimś takim jak ty...

Interpunkcyjne też.
Amen.

krog - Czw 22 Lip, 2010

Gdzie po likwidacji kiosku na Radziwie kupujecie prasę i gdzie najbliżej można doładować WKM?
justy - Pią 23 Lip, 2010

karty miejskie można doładowywać w spożywczym obok pętli autobusowej
DrOZda - Pią 23 Lip, 2010

Na rogu Płockiej i Górczewskiej postawili biletomat ZTM i bedzie można w nim też aktywować karty naładowane w internecie - swoją drogą od strony architektury IT kuriozum - tylko po co skoro tam można zapłacić kartą.
cremieux - Pią 23 Lip, 2010

Kartę można naładować w dwóch kioskach na Górczewskiej, przy skrzyżowaniu z Płocką.
I na Płockiej, na rogu, w tym budynku z mięsnymi, apteką i szmateksem.

Ps.
Zdechła mi karta prześwietlana na lotnisku. Jeździłem kilka tygodni na gapę. ;)
Procedura odzyskania kasy z karty nie jest taka super prosta...

Konto usunięte - Pią 23 Lip, 2010

Interesuje mnie, kto powinien wymienić zbitą szybę w Żabce - Żabka czy Wspólnota? Od dawna straszy rozbitym szkłem tafla koło wejścia - a na trawniku przed sklepem straszą (i w upał śmierdzą) psie kupy, pety i śmieci - czy sprzątanie tego nie leży w obowiązku Żabki? Zresztą to świetna zachęta do skorzystania z tego sklepu - jak nie odrzuci zawartość trawnika, to odrzuci upał wewnątrz - przecież tam powietrze stoi. Wyobrażam sobie stan świeżości z tego sklepu ....
turas - Sro 28 Lip, 2010

A to dziwne - myślałem że wyposażenie Żabki jest standyryzowane że każdy sklepik wygląda z grubsza tak samo. Ostatnio robiłem zakupy w Żabce w Olsztynku przy 32 stopniach na zewnątrz w Żabce była rewelacja - aż nie chciało się wychodzić tak klima dawała :)

M

murszafka - Sob 31 Lip, 2010

turas napisał/a:
A to dziwne - myślałem że wyposażenie Żabki jest standyryzowane że każdy sklepik wygląda z grubsza tak samo. Ostatnio robiłem zakupy w Żabce w Olsztynku przy 32 stopniach na zewnątrz w Żabce była rewelacja - aż nie chciało się wychodzić tak klima dawała :)

M


Bo Olsztynek rządzi!! I Olsztyn też :)

Yoz - Nie 01 Sie, 2010

krog napisał/a:
Gdzie po likwidacji kiosku na Radziwie kupujecie prasę i gdzie najbliżej można doładować WKM?


Prasa jest w garmażerce

Tom - Pon 02 Sie, 2010

Tak to dobry krok: prasa jest w garmazerce, a więć garmazerka bedzie w aptece :wink: . Leków szukajmy w sklepie u pana z winem a dobrego winka u pani stomatolog :mrgreen: .
Przypomina mi sie "Brunet wieczorowa porą" jak kolega szukał linki hamulcowej do Syrenki i drugi mu poradził żeby pojechał bodajże do jego znajomoego, który prowadzi kwiaciarnię:).

Black Mamba - Pon 02 Sie, 2010

Prasa jest też w Żabce, choć ostatnio coś nie dowieźli. Natomiast z biletami faktycznie jest bieda. Najbliższe są, jak ktoś już wcześniej wspomniał, w jednym ze spożywczych przy pętli, a jak nie tam, to aż do Górczewskiej trzeba zasuwać.
turas - Wto 03 Sie, 2010

Biletami nikt nie chce handlowaćbo marża kiepawa...
M

an - Wto 03 Sie, 2010

Ładowania kart chyba nie ma, ale bilety też można kupić w garmażerce :)
cremieux - Czw 05 Sie, 2010

Na Żytniej (w tym ciągu co piekarnia, biblioteka, etc.) otwarto nową restaurację/jadłodajnię.
Chyba z domowym jedzeniem.
Nie byłem w środku, nie wiem co podają.


Piekarnia zamknięta do końca miesiąca!

Black Mamba - Czw 05 Sie, 2010

an napisał/a:
Ładowania kart chyba nie ma, ale bilety też można kupić w garmażerce :)


O to dobrze wiedzieć, bo ja ostatnio zasuwałam aż do pętli po bilety, a to nie zawsze mi jest po drodze.

Black Mamba - Czw 05 Sie, 2010

cremieux napisał/a:
Na Żytniej (w tym ciągu co piekarnia, biblioteka, etc.) otwarto nową restaurację/jadłodajnię.
Chyba z domowym jedzeniem.
Nie byłem w środku, nie wiem co podają.


Piekarnia zamknięta do końca miesiąca!



Super! Trzeba będzie wypróbować.

cremieux - Pią 13 Sie, 2010

O knajpie na Żytniej pisze dzisiaj Nowak w CJG.

Nie mogę znaleźć w wersji online, więc wrzucam skan.


cremieux - Wto 17 Sie, 2010

Byłem tam dzisiaj na gulaszu. :)
Całkiem smaczny.

Pani zapraszała na jutro na kiszkę ziemniaczaną.

DrOZda - Czw 26 Sie, 2010

Znalazłem takie oto ogłoszenie - punkt znajduje się w niedoszłej budce ochrony po lewej stronie od fryzjera w budynku DD naprzeciwko budynku 16A - może się komuś przyda:


Witam,

Pod koniec sierpnia, dokładnie dziś, otworzyłem w budynku portierni na ulicy Zawiszy 14 pralnię, magiel oraz punkt poprawek krawieckich.

Chciałbym Państwa serdecznie zaprosić do skorzystania z moich usług, mam nadzieję, że będziecie Państwo zadowoleni:)

Chciałbym także zaproponować Państwu rabat zachęcający do zapoznania się w wysokości 20% do dnia 15 września, warunkiem udzielenia rabatu jest podanie hasła: salon.pl

Czas realizacji poszczególnych usług to:

Pranie chemiczne - 24h
Pranie wodne - max. 48h
Magiel - 3-4 dni

Cennik znajdziecie Państwo na miejscu bądź w informacji zwrotnej po wysłaniu maila o treści cennik na adres pralnia@pralniazawiszy.pl


Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
Tomasz Krzosek

Kirland - Sob 28 Sie, 2010

Nie pochwalił się cenami. Pewnie jest drogo...
kzawisza - Pon 30 Sie, 2010

Byłem wczoraj w knajpce na Żytniej.

polecam schaboszczaka z kapustką i tatara.
rosołu nie polecam.

Cenowo: rosół + schabowy z kapustą + woda - 29 PLN, tatar 16 PLN.
Porcje są nie dość, że smaczne to dosyć duże.

Jednym słowem polecam.

rsc - Wto 07 Wrz, 2010

wczoraj chciałam kupić jajka, na racuchy, po drodze do domu weszłam do sklepu na rogu, przy tramwajach (chyba IDEAL Delikatesy - tak ten sklep się nazywa) i co? owszem jajka były do wyboru ale...patrzę na termin ważności i UWAGA!!! "termin ważności !UWAGA! 34 września 2010!!!!! Jak zapytałam sprzedawczynię. czy to chodzi o 4 września czy o 24 września - bardzo ale to bardzo się zdziwiła....nie umiała odpowiedzieć - część opakowań wyniosła - nie wiem dokąd, bo wyszłam ze sklepu - bez jajek a z racuchów nici :-( ....
Black Mamba - Wto 07 Wrz, 2010

Może to jakiś rok przestępny mamy teraz :)
turas - Sro 08 Wrz, 2010

He He - jakieś kiedyś podajrze 15 jakiegoś miesiąca w Carrefourze widziałem wędlinę zapakwoaną 17 ego tego samego miesiąca (i roku) :)

M

cala - Pią 10 Wrz, 2010

rsc napisał/a:
wczoraj chciałam kupić jajka, na racuchy, po drodze do domu weszłam do sklepu na rogu, przy tramwajach (chyba IDEAL Delikatesy - tak ten sklep się nazywa) i co? owszem jajka były do wyboru ale...patrzę na termin ważności i UWAGA!!! "termin ważności !UWAGA! 34 września 2010!!!!! Jak zapytałam sprzedawczynię. czy to chodzi o 4 września czy o 24 września - bardzo ale to bardzo się zdziwiła....nie umiała odpowiedzieć - część opakowań wyniosła - nie wiem dokąd, bo wyszłam ze sklepu - bez jajek a z racuchów nici :-( ....

"Na Górce" są prawie zawsze ściółkowe - i najtańsze w okolicy :)

cala - Pią 10 Wrz, 2010

Kirland napisał/a:

A ulice Radziwie i Zawiszy już dawno stały się czymś na wzór ulic: Czynszowej i Stalowej.
W nastpnej kolejnosci powstanie pomnik Pomnik menela

No to czas się przeprowadzić do Wilanowa Kirland! - kiedy się wyprowadzasz?

a tak swoją drogą - byłeś na mojej parapetówce chyba, spotkaliśmy się na kilku osiedlowych imprezach w początkach istnienia OZ - więc mnie znasz dość dobrze - no chyba, że się aż tak postarzałam? Więc wypadałoby powiedzieć dzień dobry jak mnie mijasz na ulicy. Uczysz innych jak się mają zachowywać, a sam nie zachowujesz podstawowych norm dobrego wychowania. A może to ja powinnam pierwsza? W sumie nie mam z tym problemu....

Kirland - Pią 10 Wrz, 2010

Będę szczery bo tak sobie zapewne życzysz. Baaaardzo postarzałaś się, że nie rozpoznaję...
cala - Pią 10 Wrz, 2010

Kirland napisał/a:
Będę szczery bo tak sobie zapewne życzysz. Baaaardzo postarzałaś się, że nie rozpoznaję...

Jeśli nie rozpoznajesz to skąd wiesz, że się postarzałam?
A co do szczerości - raczej chodziło mi o ... grzeczność - teraz już jestem pewna, że nie można żądać od ciebie rzeczy niemożliwych.
Możesz się nie wysilać nad wymyśleniem odpowiedzi - masz ignora.

cala - Nie 12 Wrz, 2010

cremieux napisał/a:
Na Żytniej (w tym ciągu co piekarnia, biblioteka, etc.) otwarto nową restaurację/jadłodajnię.
Chyba z domowym jedzeniem.
Nie byłem w środku, nie wiem co podają.
[/u]

Pasja Smaku
http://www.zumi.pl/213057...zawa,firma.html

an - Nie 12 Wrz, 2010

cala napisał/a:
rsc napisał/a:
wczoraj chciałam kupić jajka, na racuchy, po drodze do domu weszłam do sklepu na rogu, przy tramwajach (chyba IDEAL Delikatesy - tak ten sklep się nazywa) i co? owszem jajka były do wyboru ale...patrzę na termin ważności i UWAGA!!! "termin ważności !UWAGA! 34 września 2010!!!!! Jak zapytałam sprzedawczynię. czy to chodzi o 4 września czy o 24 września - bardzo ale to bardzo się zdziwiła....nie umiała odpowiedzieć - część opakowań wyniosła - nie wiem dokąd, bo wyszłam ze sklepu - bez jajek a z racuchów nici :-( ....

"Na Górce" są prawie zawsze ściółkowe - i najtańsze w okolicy :)


Ekologiczne ("0") są u "Pani Joli". A o Delikatesach ktoś mi już opowiadał, że sprzedają nieświeże i przeterminowane produkty.

sebian - Wto 21 Wrz, 2010

an napisał/a:
cala napisał/a:
rsc napisał/a:
wczoraj chciałam kupić jajka, na racuchy, po drodze do domu weszłam do sklepu na rogu, przy tramwajach (chyba IDEAL Delikatesy - tak ten sklep się nazywa) i co? owszem jajka były do wyboru ale...patrzę na termin ważności i UWAGA!!! "termin ważności !UWAGA! 34 września 2010!!!!! Jak zapytałam sprzedawczynię. czy to chodzi o 4 września czy o 24 września - bardzo ale to bardzo się zdziwiła....nie umiała odpowiedzieć - część opakowań wyniosła - nie wiem dokąd, bo wyszłam ze sklepu - bez jajek a z racuchów nici :-( ....

"Na Górce" są prawie zawsze ściółkowe - i najtańsze w okolicy :)


Ekologiczne ("0") są u "Pani Joli". A o Delikatesach ktoś mi już opowiadał, że sprzedają nieświeże i przeterminowane produkty.

Dziś kupiłem u nich margarynę z datą ważności do 25 sierpnia! Głupi miś...

TKrzosek - Wto 05 Paź, 2010

Witam Państwa,
Nie chcę wydzielać oddzielnego tematu żeby nie zaśmiecać, chciałem poinformować o promocji w pralni w budynku Zawiszy 14, której jestem właścicielem.
Więc:
Zbliża się chłodna jesień i zima, chciałbym więc zaproponować promocję jesienno-zimową:
Proponuję pranie w mocno obniżonych cenach, myślę że ciężko będzie znaleźć taniej w Warszawie;)

Więc pranie:
Kurtki ocieplanej kosztuje 18,90 zł - wcześniej 22,90
Płaszcza wełnianego kosztuje 20,90 zł - wcześniej 24,90 zł
Kurtki puchowej kosztuje 32,90 zł - wcześniej 39,90 zł
Płaszcza puchowego kosztuje 37,90 zł - wcześniej 44,90 zł

Promocja obowiązuje do 15 października.

Pozdrawiam i zapraszam,
Tomek
tel. 517 527 528

Happy Animals - Sro 06 Paź, 2010
Temat postu: Re: Sklepy w naszym otoczeniu
Happy Animals Zawiszy 16

Zapraszam do mojego sklepu z artykułami dla zwierząt,który jest alternatywą na post komunistyczne sklepy na Woli.
Wszyscy posiadacze zwierząt są bardzo mile widziani w moim sklepie,a w szczególności sąsiedzi z osiedla Zawiszy :-)

Happy Animals - Pią 08 Paź, 2010

Przy naszej pętli autobusowej jest automat do ładowania karty,zakupu biletu.Uwaga działa!
tomasz.luzak - Pią 08 Paź, 2010

Happy Animals napisał/a:
Przy naszej pętli autobusowej jest automat do ładowania karty,zakupu biletu.Uwaga działa!


Ale tylko gotówka. Transakcja kartą nie przeszła w zeszłą niedzielę.

Happy Animals - Sob 09 Paź, 2010

tomasz.luzak napisał/a:
Happy Animals napisał/a:
Przy naszej pętli autobusowej jest automat do ładowania karty,zakupu biletu.Uwaga działa!


Ale tylko gotówka. Transakcja kartą nie przeszła w zeszłą niedzielę.



Trzeba było kopnąć :-)

Happy Animals - Sob 09 Paź, 2010

TKrzosek napisał/a:
Witam Państwa,
Nie chcę wydzielać oddzielnego tematu żeby nie zaśmiecać, chciałem poinformować o promocji w pralni w budynku Zawiszy 14, której jestem właścicielem.
Więc:
Zbliża się chłodna jesień i zima, chciałbym więc zaproponować promocję jesienno-zimową:
Proponuję pranie w mocno obniżonych cenach, myślę że ciężko będzie znaleźć taniej w Warszawie;)

Więc pranie:
Kurtki ocieplanej kosztuje 18,90 zł - wcześniej 22,90
Płaszcza wełnianego kosztuje 20,90 zł - wcześniej 24,90 zł
Kurtki puchowej kosztuje 32,90 zł - wcześniej 39,90 zł
Płaszcza puchowego kosztuje 37,90 zł - wcześniej 44,90 zł

Promocja obowiązuje do 15 października.

Pozdrawiam i zapraszam,
Tomek
tel. 517 527 528




Super pomysł z tą pralnią !!!!!!

Black Mamba - Sob 09 Paź, 2010

Nigdy przenigdy więcej nie kupię wędliny ani żółtego sera w narożnym sklepie w budynku na Banderii. Parę dni temu poszłam tam po wędlinę. Przede mną sprzedawczyni obsługiwała jakąś kobietę. Podawała jej schab. Sprzedawczyni pracowała wprawdzie w specjalnych foliowych rękawiczkach, ale co z tego, skoro chwilę potem tymi samymi rękawiczkami, którymi brała surowe mięso podała mi wędlinę.
TKrzosek - Czw 21 Paź, 2010

Witam,
A ja chciałbym zaprosić Państwa na stronę pralni: pralniazawiszy.pl na której znajdziecie Państwo aktualny cennik oraz promocje;)

Pozdrawiam,
Tomek

ewa - Sob 23 Paź, 2010

Ja skorzystałam z poprawek krawieckich u P. Tomka tj w pralni. Jestem zadowolona i polecam wszystkim. Skracałam rękawy w zimowej kurtce . Bardzo podoba mi się podejście właściciela do klientów. Taki punkt poprawek krawieckich jest bardzo potrzebny. Nigdy w życiu nic nie zaniosę na Płocką. Życzę P. Tomkowi powodzenia.
TKrzosek - Wto 09 Lis, 2010

Witam Państwa ponownie,

Chciałbym z przyjemnością poinformować, że od dziś w moim punkcie pracuje Pani krawcowa.
Pani Ewa może wykonywać poprawki w zasadzie od ręki, skraca się więc czas oczekiwania, mam nadzieję, że wzrośnie także jakość :D
Dodatkowo dzięki temu, że krawcowa będzie na miejscu obniżą się ceny poprawek o 10-15%.

Na dzień dzisiejszy Pani krawcowa będzie pracować w godzinach rannych (10-14), w razie jej braku jestem jeszcze ja;)

Postaram się dziś wieczorem, najpóźniej jutro wrzucić aktualny cennik poprawek.

Pozdrawiam i zapraszam,
Tomek

TKrzosek - Sob 13 Lis, 2010

Szanowni Państwo,
W załączniku wrzucam cennik poprawek.

Pozdrawiam i zapraszam,
Tomek

justy - Pon 15 Lis, 2010

może ktoś już odwiedził spożywczy w Wola Tower i może się podzielić wrażeniami?
Toha - Pon 15 Lis, 2010

Wrażenie robią godziny otwarcia - co tamtędy przechodzę, to otwarte! Silna konkurencja dla Żabki pod tym względem. A większy.
A w środku? To chyba zależy, kto czego szuka. Właściciel (chyba) zapraszał na świeże pieczywo rano.

hania - Czw 18 Lis, 2010

Serek Piątnicy kupowałam, był skwaśniały. Ale obsługa bardzo miła.
cremieux - Sro 24 Lis, 2010

Na rogu Zawiszy i Radziwie zostało otwarte biuro podróży.
Trochę egzotyczne miejsce jak na taki interes...

Kirland - Pią 03 Gru, 2010

Po 2 latach zostanie zlikwidowane. Tylko przez dwa lata płacą zmniejszone ubezpieczenie do ZUS i tylko 2 lata muszą utrzymywać interes żeby nie musieli zwracać dotacji ze środków UE.
turas - Pią 03 Gru, 2010

Wesołych Swiąt Kirland
cala - Czw 16 Gru, 2010

http://biznes.onet.pl/dla...5,1,prasa-detal kogo byście woleli pod oknami?
cremieux - Czw 16 Gru, 2010

Tesco i Carrefour jak dżuma i cholera.
W Tesco syf, w Carrefour drogo i okradają (każde zakupy to reklamacja cenowa).

Nie wiem czemu nie mam takich odczuć kupując w ww. sklepach za granicą (zachodnią)...

Konto usunięte - Czw 23 Gru, 2010

No bardzo dobrze- osiedlowa Żabka jest beznadziejna, byle jaka, droga iw dodatku niebezpieczna (pożar wspomnę). W dodatku ta zbita od wieków szyba - jak w najgorszej melinie :(
Arbiter - Czw 23 Gru, 2010

fakt że z deka odrażająca ta żapka jest. Ale skoro sie z tesco dogadali to znaczy pasują do siebie.
Piotr - Nie 02 Sty, 2011

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 3 stycznia 2011 roku Apteka przy Zawiszy będzie czynna w dni powszednie do godz. 21.
Pozdrawiamy noworocznie wszystkich naszych Pacjentów i serdecznie Państwa zapraszamy,

Apteka przy Zawiszy
t. 22-888.26.05

murszafka - Nie 02 Sty, 2011

Piotr napisał/a:
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 3 stycznia 2011 roku Apteka przy Zawiszy będzie czynna w dni powszednie do godz. 21.
Pozdrawiamy noworocznie wszystkich naszych Pacjentów i serdecznie Państwa zapraszamy,

Apteka przy Zawiszy
t. 22-888.26.05

Super!! A właśnie się martwiłam, że jutro nie zdążę jej odwiedzić :)

turas - Sro 02 Lut, 2011

Odradza się korzystanie ze stacji benzynowej BP przy rondzie Zesłańców. (tej na tyłach Łukoil).
Brałem tam 2 krotnie - 2 krotnie miałem problemy z samochodem (gaśnięcie na wolnych obrotach). Wygląda że leją za dużo H2O do paliwka ...

Pozdr
M

kzawisza - Sro 02 Lut, 2011

Co do paliwa to polecam Bliską na rogu Górczewskiej/ Prymasa (przy Olimpii).
Z moich obserwacji wynika, że mają tam chyba najtańsze paliwa w Wawie, a w weekendy dodatkowo obniżają cenę o kilka groszy, tankuję tam od 5 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów (tak z PB95 lanej do skody fabii i vw eos oraz ON, lanego do focusa).
Przyzwoite ceny są też na Orlenach przy Prymasa w kierunku Ronda Zeslańców.

Natomiast ceny na Orlenie przy Obozowej oraz przy Lesznie są niemal złodziejskie, przykładowo, gdy tam PB 95 była po 5,09, na Bliskiej lałem za 4,72.

DrOZda - Sro 02 Lut, 2011

Najlepiej to tankować na Bliskiej przy Olimpii w weekendy. Ceny porównywalne wtedy ze stacjami przy Auchan czy Tesco. Co do jakości to i tak wszystkie stacje biorą wachę z bazy w Mościskach a tam trafia ono rurociągiem z Płocka.
cremieux - Sro 02 Lut, 2011

Ja również tankuję na Bliskiej (tylko omijam w niedzielę przed południem...), ew. w Auchan.
Nie miałem żadnym problemów.
Ceny na Orlenie przy Obozowej to jakieś kuriozum.

kzawisza - Sro 02 Lut, 2011

DrOZda napisał/a:
Co do jakości to i tak wszystkie stacje biorą wachę z bazy w Mościskach a tam trafia ono rurociągiem z Płocka.


Może i tak w teorii jest, ale jak kiedyś zatankowałem fabię na Neste to nie chciała jechać i gasła na światłach, od tego czasu (2006 rok) tankuję tylko Bliska ew. Orlen i żadnych problemów nigdy nie miałem.

turas - Sro 02 Lut, 2011

kzawisza napisał/a:
DrOZda napisał/a:
Co do jakości to i tak wszystkie stacje biorą wachę z bazy w Mościskach a tam trafia ono rurociągiem z Płocka.


Może i tak w teorii jest, ale jak kiedyś zatankowałem fabię na Neste to nie chciała jechać i gasła na światłach, od tego czasu (2006 rok) tankuję tylko Bliska ew. Orlen i żadnych problemów nigdy nie miałem.

Dokładnie ten sam efekt miałem po tankowaniu na wspomnianym BP. Skusiła mnie marka :( - oni tam na BP i Łukoilu też w weekendy obniżają ceny.

A co do jakości paliwa - oczywiście że wszyscy biorą 'masę' z jednego miejsca pytanie co i ile dolewają...

M

janusz_ - Czw 03 Lut, 2011

Takie stacje jak przy Obozowej mają większy utarg ze sklepu niż z benzyny, dlatego im nie zależy.
Nie wszystkie sieci biorą z jdnego miejsca.
Shell, BP,Lukoil, biorą z Lotosu.
Najlepszą wewnętrzną kontrolę jakośći ma Shell dlatego tam tankuję.

Arbiter - Czw 03 Lut, 2011

Bliska jest ok, po drodze i dobre ceny. Tankować najlepiej w weekend tj ztcp od piątku od 19 do poniedziałku rano. Jest zwykle taniej 7-10 groszy.

Kiedyś tankowałem często na Łukoilu - mieli lepsze ceny, teraz nie są konkurencyjni w stosunku do Bliska.

Auchan nigdy nie tankuję bo są dzikie tłumy i czekanie do kasy

cala - Nie 27 Mar, 2011

Odwiedziłam Pizzerię w Wola Tower - wiecej tam nie pójde, nie umywa sie do Papryczki.
Pizza kompletnie bez przypraw, sos pomidorowy miał jakiś dziwny posmak, na stole tylko sól i pieprz ZMIELONY!!! , ser paskudny - pewnie z oleju robiony bo zostaje po nim niesmak w ustach, ciasto znośne ale pod spodem mokre było (może od tego oleju z sera???) i zanim dotarłam do końca to było sflaczałe.
Ogólnie nie polecam. :evil:

Black Mamba - Nie 27 Mar, 2011

My też byliśmy. Żadna rewelacja. Papryczka lepsza.
justy - Pon 28 Mar, 2011

też byłam, ale wziełam makaron. okazał się zaledwie jadalny.
niewykończone pomieszczenie (jakieś kable dyndające z sufitu, plamy ze szpachli czy coś), zbyt dużo stołów (za gęsto), brak tzw.atmosfery- np. świetlówki energooszczędne sprawiają ze jest zbyt widno i stołówkowo (poza tym jasne światło podkreśla wszelkie niedoróbki wykończenia), kelnerka miła, ale przynosząc posiłek nie potrafiła zapamiętać (mimo, że zapisała) co kto zamawiał (2 osoby: każda makaron+sok), a nie było żadnych innych klientów w tym czasie; przez okno widać śmieciarki wyjeżdżajace z bazy- mogliby cos w tym oknie powiesić- niefajnie.

ogólnie- może być niższy poziom, i kuchni, i obsługi- uznalabym, że nastawiaja się na klienta z mniejszym portfelem. Ale temu przeczą ceny, które są jak z Papryczki (makarony 22-24 zł) i dlatego mam wrażenie, że chcą wycisnąć z klienta maksymalną ilość kasy za byle co.

cremieux - Pon 28 Mar, 2011

A był ktoś tutaj (ew. zamawiał coś)?

http://spokojna.com/index.php

Ostatnio ostro spamują do skrzynek.

To chyba ta pizzeria ze stadniny?

turas - Pon 28 Mar, 2011

Tak pizzeria ze Stadniny - jeszcze nie testowałem w nowym miejscu. Chyba dopiero co uruchomili dostawy...

M

DrOZda - Pon 28 Mar, 2011

Ciekawostka, na Banderii 4 będą dwa sklepy komputerowe :)
fagot - Sro 06 Kwi, 2011

A kiedy otwierają?
Wiesz może jakie to będą sklepy?

cala - Sro 06 Kwi, 2011

DrOZda napisał/a:
Ciekawostka, na Banderii 4 będą dwa sklepy komputerowe :)

A od Obozowej - dwa z mebelkami dla dzieci :mrgreen:

Powiększają spożywczy ten na rogu "parkingowca"

cremieux - Sro 27 Kwi, 2011

Jeżeli chodzi o spożywcze, to zdecydowanie wygrywa ten na rogu w Pekao.
Ostatnio został powiększony, jest b. duży wybór piw i mają do kupienia lód w kostkach (ostatnio mnie to uratowało). :)

BART - Sro 27 Kwi, 2011

cremieux napisał/a:
Jeżeli chodzi o spożywcze, to zdecydowanie wygrywa ten na rogu w Pekao.
Ostatnio został powiększony, jest b. duży wybór piw i mają do kupienia lód w kostkach (ostatnio mnie to uratowało). :)


good news :-)

letnie wyroby pierwszej potrzeby

Hubert P - Sro 27 Kwi, 2011

może i tak ...ale ceny z kosmosu ...

Ciecha wyborne normalnie kosztuje 3,30 tam prawie 5,0 o miodowym nie wspomnę
Żywe około 3,90-4,20 tam ponad 5
tylko Gran Imperial z Amber ma relatywnie normalną cenę chociaż nie sprawdzałem po ostatnim remoncie

zresztą w naszej okolicy wszystkie sklepy mają takie ceny że masakra ...

DrOZda - Sro 27 Kwi, 2011

Nie ma w pobliżu Biedrony czy Lidla to kroją ile wlezie. Na szczęście Auchan jest względnie blisko więc raz w tygodniu tę godzinę czy półtorej się tam traci ....
cremieux - Sro 27 Kwi, 2011

Piwo staram się kupować w tym sklepie na rogu na Żytniej (przy placu zabaw).
Ciechan zawsze świeży.
A (mój ulubiony) Porter Grand mają taniej niż w Auchan.

Hubert P - Sro 27 Kwi, 2011

zawsze mozna robić zakupy przez net ja kilka razy zamawiałem z Alma24 i można spokojnie trafić produkty w po cenach jak w Auchan więc nie jest źle... a nie tracę czasu w kolejce :) ))

po ciechana to do ciechanowa ale wtedy to już skrzynkami trzeba brać...

tam nie chadzam ale widzę trzeba się będzie przejść chociaż to dość daleko a dzieci nie mam ;)

swego czasu ze znajomymi skupiliśmy sie na testowaniu piwek i wyszła tego piękna kolekcja z ocenami więc jak ktoś zainteresowany to moge podesłać ... albo umówić się w szerszym gronie na większą degustację ... ;) ) jakiś grill osiedlowy :) )

Konto usunięte - Sro 27 Kwi, 2011

[quote="cremieux"]Piwo staram się kupować w tym sklepie na rogu na Żytniej (przy placu zabaw).]
dobre, dobre :mrgreen:

cala - Sro 27 Kwi, 2011

http://www.qype.pl/place/...-smaku-Warszawa

http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

A na szybie knajpki wywieszona jest recenzja Nowaka z GW Co jest Grane - czy tam jest tak kiepsko jak w pierwszej recenzji czy tak dobrze jak Nowak pisze?
A może parówki za łapówkę służyły? :)
Ktoś tam był ostatnio?

marekviola - Sro 27 Kwi, 2011

Pasja jest nie równa, menu jest zmienne i i tak od czasu do czasu traafiam tam na prawdziwe rarytasy kulinarne, innym razem zupełnie przeciętne dania. tatar był zachwycający, zupy na wynos w ogromnych ilościach.
Kirland - Sro 27 Kwi, 2011

Nie ma to jak Perła Chmielowa.
Czy gdzieś w pobliżu jest sklep z piwem prawdziwie niepasteryzowanym ?

Konto usunięte - Czw 28 Kwi, 2011

Kirland napisał/a:
Nie ma to jak Perła Chmielowa.
Czy gdzieś w pobliżu jest sklep z piwem prawdziwie niepasteryzowanym ?


Najbliższy w Lublinie

Hubert P - Czw 28 Kwi, 2011

znam dwa w centrum ...ale w okolicy niestety żadnego
BART - Czw 28 Kwi, 2011

cala napisał/a:
http://www.qype.pl/place/1546222-Pasja-smaku-Warszawa

http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

A na szybie knajpki wywieszona jest recenzja Nowaka z GW Co jest Grane - czy tam jest tak kiepsko jak w pierwszej recenzji czy tak dobrze jak Nowak pisze?
A może parówki za łapówkę służyły? :)
Ktoś tam był ostatnio?

Bywam w miarę regularnie na tatara i wódeczkę. Teraz jest już alko oficjalnie. Tatar zawsze wyśmienity. Innych dań nie próbowałem.

kzawisza - Czw 28 Kwi, 2011

Knajpa w pierwszych miesiącach trzymała poziom, od około pół roku za każdym razem jak coś zamawiam to jest zonk. Raz dostałem schabowego jak podeszwę.
Szczególnie ostatnio na nerwy zaczyna mi działać właściciel. Niby nic konkretnego nie mogę mu zarzucić, ale są ludzie, którzy, nie wiadomo dlaczego, działają nam na nerwy.

Tylko tatar nadal jest niezły, ale porcje są coraz mniejsze.

Konto usunięte - Czw 28 Kwi, 2011

BART napisał/a:
cala napisał/a:
http://www.qype.pl/place/1546222-Pasja-smaku-Warszawa

http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

A na szybie knajpki wywieszona jest recenzja Nowaka z GW Co jest Grane - czy tam jest tak kiepsko jak w pierwszej recenzji czy tak dobrze jak Nowak pisze?
A może parówki za łapówkę służyły? :)
Ktoś tam był ostatnio?

Bywam w miarę regularnie na tatara i wódeczkę. Teraz jest już alko oficjalnie. Tatar zawsze wyśmienity. Innych dań nie próbowałem.


a wódeczka zmrożona aby? ;)

turas - Czw 28 Kwi, 2011

BART napisał/a:
cala napisał/a:
http://www.qype.pl/place/1546222-Pasja-smaku-Warszawa

http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html

A na szybie knajpki wywieszona jest recenzja Nowaka z GW Co jest Grane - czy tam jest tak kiepsko jak w pierwszej recenzji czy tak dobrze jak Nowak pisze?
A może parówki za łapówkę służyły? :)
Ktoś tam był ostatnio?

Bywam w miarę regularnie na tatara i wódeczkę. Teraz jest już alko oficjalnie. Tatar zawsze wyśmienity. Innych dań nie próbowałem.

Ostatnio był Zonk. Bart narobił wszystkim smaka a tymczasem knajpa na - niby czynna do 22.00 - o 21.30 była zamknięta na głucho....

Konto usunięte - Czw 05 Maj, 2011

Oby się wreszcie jakość poprawiła ... i wybita szyba wstawiła :(
http://wyborcza.biz/bizne...ce_Lontano.html

ewa - Pon 09 Maj, 2011

ale bałagan wokół Żabki. Ciekawe dlaczego administrator nie reaguje a my się wszyscy na to pozwalamy.
Jak się ma sklep to trzeba zabezpieczyć miejsca składowania opakowań. Ciekawe, co jeszcze Żabka nam zafunduje przed oknami? Zastanawiam się czy nie przesłac tych zdjęc do centrali.

Konto usunięte - Pon 09 Maj, 2011

A do tego mój "konik" przy "Żabce" - wybita szyba jak w melinie. Ale jaki sklep ... :neutral:
cala - Wto 24 Maj, 2011

Dziś mnie zamurowało bo zamiast szyldu PAPRYCZKI jest wielkie ogłoszenie o wynajmie lokalu - od zaraz. Podobne wisi nad biurem podróży. Mam nadzieję, że to nie oznacza natychmiastowej likwidacji - jestem umówiona na pizze w papryczce w weekend :( .
Jerry_R - Wto 24 Maj, 2011

W niedziele na wysokosci cukierni lub Papryczki - od wewn. strony osiedla - pojawila sie chmara pszczol, czy szarancza.
Interweniowala ekipa strazy w specjalnych strojach.

Pytanie, czy to cos mialo wspolnego.
Pszczoly mogly sie dostac do srodka przez wentylacje.

KrzysP - Sro 25 Maj, 2011

cala napisał/a:
Dziś mnie zamurowało bo zamiast szyldu PAPRYCZKI jest wielkie ogłoszenie o wynajmie lokalu - od zaraz. Podobne wisi nad biurem podróży. Mam nadzieję, że to nie oznacza natychmiastowej likwidacji - jestem umówiona na pizze w papryczce w weekend :( .

Z informacji na "wiodącym portalu społecznościowym" wynika,że zażądano on nich haraczu za szyld. Samego lokalu to "wynajęcie" raczej nie dotyczy.

cala - Sro 25 Maj, 2011

KrzysP napisał/a:
Z informacji na "wiodącym portalu społecznościowym" wynika,że zażądano on nich haraczu za szyld. Samego lokalu to "wynajęcie" raczej nie dotyczy
też tak słyszałam - w wiodącym punkcie informacyjnym w Szwajcarskiej :)
KrzysP - Sro 25 Maj, 2011

Z tego co widać , "Szwajcarska" , "Sowa" oraz SPA chyba płacą - szyldy ciągle wiszą. Jak pieczywo i ciastka podrożeje co nieco, będziemy wiedzieli dlaczego.

P.S. nie użyłem,własnej nazwy portalu, aby Arbiter nie poczuł się urażony reklamowaniem konkurencji ;-)

cremieux - Sro 25 Maj, 2011

W sumie szkoda...


DRODZY MIŁOŚNICY WINA Z NASZEJ „ PIWNICZKI

Z przykrością informujemy, iż 28 maja 2011 ( sobota ) nasz sklep przy ul. Zawiszy 14 , kończy działalność.
Bardzo dziękujemy za dwuletnią współpracę, wszystkie Wasze zakupy, miłe rozmowy na temat naszych win…

Nie „ znikamy „ z rynku…

Nasze wina możecie kupować w naszym drugim sklepie – przy ul.Bednarskiej 28/30 , jak też przez naszą stronę internetową ( www.vinares.pl ).

Jesteśmy pewni, że te dwa wspólnie spędzone lata były i dla Was i dla nas koleją „ lekcją ” poznawania win.

Zapraszamy po ostatnie zakupy do najbliższej soboty 28 maja

Raz jeszcze „ WIELKIE DZIĘKI „ za zaufanie jakim nas obdarzaliście , wybierając nasze wina.

Zespół VIN DE SIECLE ( Zawiszy 14 )

Do końca tygodnia sklep będzie czynny:

Czwartek 14.00 – 21.00
Piątek– 14.00 – 21.00
Sobota 11.00 – 16.00

Konto usunięte - Sro 25 Maj, 2011

cremieux napisał/a:
W sumie szkoda...


DRODZY MIŁOŚNICY WINA Z NASZEJ „ PIWNICZKI

Z przykrością informujemy, iż 28 maja 2011 ( sobota ) nasz sklep przy ul. Zawiszy 14 , kończy działalność.
Bardzo dziękujemy za dwuletnią współpracę, wszystkie Wasze zakupy, miłe rozmowy na temat naszych win…

Nie „ znikamy „ z rynku…

Nasze wina możecie kupować w naszym drugim sklepie – przy ul.Bednarskiej 28/30 , jak też przez naszą stronę internetową ( www.vinares.pl ).


Jesteśmy pewni, że te dwa wspólnie spędzone lata były i dla Was i dla nas koleją „ lekcją ” poznawania win.

Zapraszamy po ostatnie zakupy do najbliższej soboty 28 maja

Raz jeszcze „ WIELKIE DZIĘKI „ za zaufanie jakim nas obdarzaliście , wybierając nasze wina.

Zespół VIN DE SIECLE ( Zawiszy 14 )

Do końca tygodnia sklep będzie czynny:

Czwartek 14.00 – 21.00
Piątek– 14.00 – 21.00
Sobota 11.00 – 16.00


oj szkoda, szkoda .... pewnie znowu ciuchbudy wrócą :cry:

Kirland - Sro 25 Maj, 2011

Od początku nieporozumieniem był ten sklep z winami w tym miejscu.
Arbiter - Sro 25 Maj, 2011

szyldy na papryczce i Manta już są. Jakies nieporozumienie z tymi banerami było - wydawało się, ze całe lokale sa na wynajem. Ciekawe kto życzył sobie kasę za szyldy - czy właściciel lokalu, czy wspólnota
Konto usunięte - Czw 26 Maj, 2011

Kirland napisał/a:
Od początku nieporozumieniem był ten sklep z winami w tym miejscu.


Były świetne wina pod ręką i szybko - bardzo szkoda :cry:

BART - Czw 26 Maj, 2011

Arbiter napisał/a:
szyldy na papryczce i Manta już są. Jakies nieporozumienie z tymi banerami było - wydawało się, ze całe lokale sa na wynajem. Ciekawe kto życzył sobie kasę za szyldy - czy właściciel lokalu, czy wspólnota

A może chłopcy pilnikowcy w zamian za ochronę.....

DrOZda - Czw 26 Maj, 2011

Wspólnota - całe 380 PLN miesięcznie.
BART - Czw 26 Maj, 2011

DrOZda napisał/a:
Wspólnota - całe 380 PLN miesięcznie.

I dużo i mało
właścicielowi przegonili najemców, z drugiej strony jest to bat na niszczycieli elewacji.

Jednak bardziej to wygląda na cichy haracz dla wspólnoty, taką "peronówkę" ;)

DrOZda - Czw 26 Maj, 2011

Papryczka to i tak miała bonus bo za friko i przy niezadowoleniu wyższych pięter zajmuje chodnik na ogródek - na szczęście palić nie pozwalają inaczej byłaby regularna wojna.
cala - Czw 26 Maj, 2011

DrOZda napisał/a:
szczęście palić nie pozwalają
ale chyba mało skutecznie bo często widać palących
an - Pon 30 Maj, 2011

Jomi się zamknęło?
kim5 - Pon 30 Maj, 2011

Szkoda mi sklepu z winami:-( Fajne rzeczy tam kupowałam.
Konto usunięte - Pon 30 Maj, 2011

an napisał/a:
Jomi się zamknęło?


Akurat zawartość, zaangażowanie obsługi i wygląd wnętrza (ciasnota, kartony ...) jednym słowem "bylejakość" nie zachęcały ...

Konto usunięte - Pon 30 Maj, 2011

kim5 napisał/a:
Szkoda mi sklepu z winami:-( Fajne rzeczy tam kupowałam.

Ja też (kolejny już raz) żałuję .... :(

cala - Pon 30 Maj, 2011

Nie wiem, czy ja dopiero dziś zauważyłam czy to coś nowego ale na Młynarskiej przy Długosza są delikatesy całodobowe .... jak by ktoś w potrzebie był w środku nocy.
tomasz.luzak - Pon 30 Maj, 2011

A co się dzieje z Jomi?

Plajta czy chwilowy remont? A może przebranżowienie?

Ktoś coś wie?

murszafka - Pon 30 Maj, 2011

kim5 napisał/a:
Szkoda mi sklepu z winami:-( Fajne rzeczy tam kupowałam.


Sklepik miły, ladny, przyjemny, ale ceny z kosmosu niestety... No i efekt już widać :(

Kirland - Pon 30 Maj, 2011

Obsługa była miła. Mały obrót więc ceny musiały być wyższe.
Kirland - Pon 30 Maj, 2011

cala napisał/a:
na Młynarskiej przy Długosza są delikatesy całodobowe .... jak by ktoś w potrzebie był w środku nocy.

Całe szczęście, że nie na ul. Radziwie.

an - Pon 30 Maj, 2011

Andrzej Klim napisał/a:
kim5 napisał/a:
Szkoda mi sklepu z winami:-( Fajne rzeczy tam kupowałam.

Ja też (kolejny już raz) żałuję .... :(


Mają sklep internetowy. A właściciel, o ile dobrze pamiętam, mieszka na osiedlu Zawiszy 14 - kiedyś chyba (zanim otworzyli sklep) umawialiśmy się z nim na osobistą dostawę ;)

Konto usunięte - Pon 30 Maj, 2011

an napisał/a:
Andrzej Klim napisał/a:
kim5 napisał/a:
Szkoda mi sklepu z winami:-( Fajne rzeczy tam kupowałam.

Ja też (kolejny już raz) żałuję .... :(


Mają sklep internetowy. A właściciel, o ile dobrze pamiętam, mieszka na osiedlu Zawiszy 14 - kiedyś chyba (zanim otworzyli sklep) umawialiśmy się z nim na osobistą dostawę ;)


Ale internet to nie to samo, co samemu poczytać etykiety, pogadać, butelek podotykać ... :)
Mają sklep na Bednarskiej

BART - Wto 31 Maj, 2011

Kirland napisał/a:
Obsługa była miła. Mały obrót więc ceny musiały być wyższe.

Typowy przykład błędnego koła z oczywistym finałem.

Konto usunięte - Wto 31 Maj, 2011

BART napisał/a:
Kirland napisał/a:
Obsługa była miła. Mały obrót więc ceny musiały być wyższe.

Typowy przykład błędnego koła z oczywistym finałem.


To dlatego, że obsługa była miła ;)

BART - Wto 31 Maj, 2011

Dlatego, że ratunek dla zmniejszających się obrotów w żadnym wypadku nie jest poprawianie rentowności poprzez podniesienie cen...

Chyba, że idzie za tym budowanie marki oraz akcja reklamowa - wszystkie te elementy naraz.

Niestety dla biznesmenów to jest rynek charakteryzujący się dużą konkurencyjnością, coraz mniej marżowy.... szczęśliwie dla nas bo dobre wina możemy kupować połowę taniej niż kilka lat temu :lol:

cala - Sro 29 Cze, 2011

http://www.gastronauci.pl...eranda-warszawa

nowa knajpka w okolicy

cremieux - Pią 08 Lip, 2011

Dzisiaj rano widziałem ekipę w lokalu po lewej stronie zamkniętego sklepu z winem.
Ciekawe co tam może być...

Coś dzieje się też w byłym JOMI. Ale może tylko właściciel odświeża.

murszafka - Pią 22 Lip, 2011

Wygląda na to, że po Jomi pojawi się mięsny... Stoi już w środku wyposażenie wskazujące na taki sklep :)
cremieux - Pią 26 Sie, 2011

Czy korzystał ktoś może z bufetu w MPO?
http://www.eldawa.pl/

Nie miałem okazji głównie ze względu na godziny pracy (8-16).

DrOZda - Sob 27 Sie, 2011

Rok temu było bardzo smacznie.
marekviola - Sob 27 Sie, 2011

Podobno już w MPO nie działa :cry:
cremieux - Sob 27 Sie, 2011

Jest chyba nowy właściciel/najemca.
Black Mamba - Nie 28 Sie, 2011

Chyba jednak działa, bo na okolicznych chodnikach parę dni temu pojawiły się nalepki reklamujące ten właśnie bar.
Kirland - Nie 28 Sie, 2011

Prawdopodobnie jest bardzo drogo ponieważ nie chwalą się cenami :)
cremieux - Wto 06 Wrz, 2011

Ten nowy mięsny przy aptece całkiem OK.
Kupujących sporo.

cremieux - Czw 08 Wrz, 2011

Wczoraj nowi najemcy sklepu "PEPSI" przy bramie zbierali podpisy w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż alkoholu w tym lokalu.

Mi to nie przeszkadza.

Ale przeszkadza mi, że mieli (od administracji?) listę lokali z nazwiskami.



Ps. Nie wiem czy kolejny spożywczak się utrzyma. Wątpię.

Arbiter - Czw 08 Wrz, 2011

Za radę p.t "nie otwierajcie tu spożywczego, bo tylko stracicie " powinni nam zapłacić 10% kasy którą by oszczędzili nie otwierając tu przybytku:)
cala - Pią 09 Wrz, 2011

cremieux napisał/a:
Ale przeszkadza mi, że mieli (od administracji?) listę lokali z nazwiskami.

Też zwróciłam na to uwagę i już rozmawiałam z administratorem - nie wiem jak to zrobi ale ma wycofać od nich tą listę - mieli dostać tylko udziały i nr lokali.

A na moją uwagę, ze chyba kiepski pomysł z tym sklepem powiedzieli ..... żebym myślała pozytywnie!!!
No to już wiem na czym się opiera ich przekonanie o sukcesie hehe

Kirland - Czw 15 Wrz, 2011

cremieux napisał/a:
Ale przeszkadza mi, że mieli (od administracji?) listę lokali z nazwiskami

Żądam wyjaśnień w tej sprawie. A poza tym dlaczego nie ma możliwości kontaktu z zarządem 16A? Nie korzystamy z pomeszczenia administracji sąsiedniej Wspólnoty a dlaczego ? Czy do tej pory udostępniano je za darmo ? Mam nadzieję, że ktoś z zarządu cokolwiek w tych sp
rawach napisze.
Już dzisiaj zapowiadam, że będę zbierał podpisy za likwidacją sklepu z alkoholem. Jest nocny koszmar z Żabką, to wystarczy.

Kirland - Czw 15 Wrz, 2011

cala napisał/a:
mieli dostać tylko udziały i nr lokali.

A jakim prawem mieli dostać listę lokali i udziałów ?

cremieux - Czw 06 Paź, 2011

Chyba już ruszył ten nowy sklep.
Ale jeszcze nie byłem.
Widziałem rano dostawczaka z logo Piekarni Grzybki.
Jeżeli będą mieli od nich chleb to mają klienta - dla mnie #1 w Wwie.

KrzysP - Pią 07 Paź, 2011

Otwarte do późnych godzin wieczornych. To znaczy, że nie brak im entuzjazmu na wojnę z Żabką. Biorąc pod uwagę,że Żabka to sieć, a oni są pojedynczym sklepem będzie im trudno, ale życzę im powodzenia. Mają owoce i warzywa niezłej jakości tzn świeżości i wygląda na to,że bardziej niż personel Żabki dbają o otoczenie sklepu.
cala - Pią 07 Paź, 2011

I mają trochę niższe ceny + znalazłam 2 rzeczy, które zwykle kupuje, a w Żabce ich nigdy nie ma - mimo tego sądzę, że będzie im ciężko bo jednak asortyment mniejszy mają.
cremieux - Nie 09 Paź, 2011

1. Nowy sklep przy bramie - początki OK. W końcu jest mój ulubiony chleb na miejscu i nie muszę jeździć na Ochotę. Nie mają jeszcze alko.

2. Mięsny na rogu - lubię asortyment, nie lubię organizacji i zmanierowanej (czasami) obsługi.

3. Widziałem, że można kupić obiad (9,50) w tym punkcie, gdzie wydają obiady w DD.
Nie mam możliwości sprawdzenia. Ale cena mocno zachęcająca.

4. Zastanawia mnie sklep z winem w DD - zamknięty już dawno, a wino dalej zalega na półkach...

an - Pon 10 Paź, 2011

cremieux napisał/a:
4. Zastanawia mnie sklep z winem w DD - zamknięty już dawno, a wino dalej zalega na półkach...


Mają inne sklepy, w tym internetowy, może po prostu trzymają lokal jako magazyn? Właściciel mieszka w DD.

cremieux - Pon 10 Paź, 2011

Pewnie nie znam się na winach jak pan właściciel - ale wina definitywnie nie składujemy na słońcu i w pozycji pionowej. ;)

Już by lepiej je przecenili i wyczyścili sklep.

KrzysP - Wto 11 Paź, 2011

Póki butelka zamknięta , to nie widać po niej czy stała na słońcu i w jakiej pozycji. A gdy już otwarta i w środku ocet ( niekoniecznie balsamico ) , to za późno na reklamacje.
cremieux - Czw 26 Sty, 2012

W sklepie na ul. Agawy (tym po schodkach) będzie od 28 stycznia Carrefour Express.
Kirland - Czw 26 Sty, 2012

Ufff jak dobrze. To okoliczne sklepiki z wygórowanymi cenami mogą już się przygotować do likwidacji :lol:
KrzysP - Pią 27 Sty, 2012

Jak się przyjrzysz dokładniej "nowemu" sklepowi, to zauważysz,że nazwa "Lemar" zostaje , tylko mniejszą czcionką na dole. To tylko zmiana opakowania, a w środku to samo co było.
cremieux - Pią 27 Sty, 2012

Nie wiem czy Carrefour nie narzuca też pewnego poziomu cen?

Ps. Nie lubię Carrefour.

Arbiter - Pią 27 Sty, 2012

biedre powinni zrobic. Z kerfem to moga sie schowac.
KrzysP - Pią 27 Sty, 2012

Mniejsza o to jak się nazywa i tak będzie do niego pod górkę.
cremieux - Czw 02 Lut, 2012

Ten Carrefour Exp. to jakaś pomyłka.
turas - Pią 03 Lut, 2012

Za to ten nowy Lidl - bardzo przyjemny... nówka sztuka :)
cremieux - Nie 05 Lut, 2012

http://forum.zawiszy.waw.pl/viewtopic.php?t=1725

http://213.144.6.110/lidl...8010?poiID=1572

Black Mamba - Sro 08 Lut, 2012

cremieux napisał/a:
Ten Carrefour Exp. to jakaś pomyłka.


Zwłaszcza, że od Pszczółki droższy. Porównałam sobie ceny kilku produktów z obu sklepów (między innymi jogurt naturalny Bakoma, duże opakowanie i serek naturalny Bieluch) i jakby nie patrzeć Pszczółka o parę groszy tańsza.

turas - Czw 09 Lut, 2012

Być droższym od Pszczółki to nie lada wyczyn ;)
Bartunio - Sro 15 Lut, 2012

Black Mamba napisał/a:
cremieux napisał/a:
Ten Carrefour Exp. to jakaś pomyłka.


Zwłaszcza, że od Pszczółki droższy. Porównałam sobie ceny kilku produktów z obu sklepów (między innymi jogurt naturalny Bakoma, duże opakowanie i serek naturalny Bieluch) i jakby nie patrzeć Pszczółka o parę groszy tańsza.

Generalizować na podstawie kilku produktów nie warto. Ja np. nie widziałem nigdzie w okolicy tańszego serka wiejskiego Piątnica i wody Cisowianka (różnice dochodzące do kilkudziesięciu procent na korzyść Carr.). Do Pszczółki nie chodzę, bo panu na kasie nie chciało się gęby do mnie otworzyć :lol: ... poza tym wku...rza mnie ich zostawianie dostawczaka na pół dnia pod zakazem lub wręcz na połowie chodnika. Barany. Tak, jestem uprzedzony.

cremieux - Sob 21 Kwi, 2012

Obok byłego sklepu z winem (towar dalej zalega!) będzie chyba kolejny spożywczak.
Tak przynajmniej wynika z ustawionego wyposażenia.

an - Pon 23 Kwi, 2012

Słyszałam plotki, że Pszczółka się przenosi. Może Kirland coś wie? ;)
cremieux - Pon 23 Kwi, 2012

Będzie "Solniczka".
KrzysP - Sro 16 Maj, 2012

Czy już ktoś zaglądał. Czy ceny w solniczce słone ?
cremieux - Sro 30 Maj, 2012

Polecam ten barek/bufet w bazie MPO (przy bramie, schodkami w dół).
Sympatycznie, jedzenie b. dobre, ceny też (ok. 15 PLN za zestaw).

turas - Czw 31 Maj, 2012

Na pewno odróżnieniu od Pszczółki są dobrze oznaczone.
Pieczywo mają od Putki - czyli w bułkach są lepsi - chlebuś to jednak Grzybki :)

Garmarz raeczej drogi - pierogi ca 29 pln / kg

M

cremieux - Czw 31 Maj, 2012

Skreślam Biedronkę na Deotymy.
Brak normalnego parkingu, ciasno, nie ma alko.

Arbiter - Czw 31 Maj, 2012

Też skreśliłem tą Biedronkę - nie nadaje się. Dzikie tłumy, w sklepie labirynt. Raz byłem (zawróciłem po wejściu) i dziękuję. Najlepsza BIedronka na Jana Kazimierza. Daleko ale nie ma takich dzikich tłumów
andry3 - Pon 02 Lip, 2012

Ale tam też nieciekawie z parkingiem jest...
iv - Pon 02 Lip, 2012

nieciekawie z parkingiem, a do tego ciasno i brudno
szkoda :evil:

DrOZda - Wto 03 Lip, 2012

Za to Lidl rządzi. Dłużej niż 5 minut do kasy nigdy tam nie stałem. Z reguły 2-3.
cremieux - Sob 06 Paź, 2012

Polecam pierogi z Solniczki.
Testowałem te z kurkami i z fetą/suszonymi pomidorami.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group