forum.zawiszy.waw.pl Strona Główna forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

FAQFAQ  SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Banner

Poprzedni temat «» Następny temat
WNIOSEK DO OPERATÓW SZACUNKOWYCH DO WYSŁANIA/ZŁOŻENIA W SKO
Autor Wiadomość
Administrator 
Holc i Wspólnicy

Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: 16
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   WNIOSEK DO OPERATÓW SZACUNKOWYCH DO WYSŁANIA/ZŁOŻENIA W SKO

WNIOSEK DO WYS LANIA/ ZŁOŻENIA W SKO.
We wniosku zamieszczamy swoje dane, udziały itd.( miejsca wykropkowane.
Sumę wyliczamy następująco:
Wyliczamy 1% sumy widniejącej w operacie i mnożymy przez swój udział ( udziały zapisane są w akcie notarialnym)
np: z 2703987 zł ( suma z operatu Zawiszy 16- infrastruktura) -wysokość 1% = 27039,87 zł x 0,0045 =121,67 zł

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





Warszawa dnia


Samorządowe Kolegium Odwoławcze
ul. Kielecka 44
02-530 Warszawa








WNIOSEK

Niniejszym wnoszę o zaliczenie na poczet różnicy między opłatą dotychczasową a opłatą zaktualizowaną wartości nakładów poniesionych przez użytkownika wieczystego nieruchomości tj. Zawiszy Sp. z o.o. w Warszawie, a w konsekwencji współużytkownika wieczystego nieruchomości gruntowej – jako nabywcy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w wysokości ................/10000 w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na budowę poszczególnych urządzeń infrastruktury technicznej zgodnie z art. 77 ust. 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami w wysokości ............PLN rocznie. Koszty te w oparciu o operat szacunkowy nieruchomości z kwietnia 2014r. wyliczono w następujący sposób: udział w użytkowaniu wieczystym * wysokość poniesionych nakładów * stawka procentowa opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste .
Zgodnie z art. 77 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami przy aktualizacji opłaty rocznej na poczet różnicy między opłatą dotychczasową a opłatą zaktualizowaną zalicza się wartość nakładów poniesionych przez użytkownika wieczystego nieruchomości na budowę poszczególnych urządzeń infrastruktury technicznej po dniu dokonania ostatniej aktualizacji.
Z treści ww. uregulowania ustawowego wynika, iż uwzględnienie nakładów jest obowiązkiem właściciela i jest obligatoryjne.
Z uwagi na fakt, iż wysokość poniesionych nakładów nie została uwzględniona przy szacowaniu wartości nieruchomości wnoszę o ich uwzględnienie w odniesieniu do wartości nieruchomości ustalonej zgodnie z wyceną nieruchomości sporządzoną na zlecenie współużytkownika wieczystego nieruchomości i jej zaliczenie poczet różnicy między opłatą dotychczasową, a opłatą zaktualizowaną.


Z poważaniem





Załączniki:
- operat szacunkowy infrastruktury nieruchomości z kwietnia 2014r.
 
     
cala

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1531
Skąd: 16A
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

ale wszyscy to mają wysyłać? czy na żądanie/wezwanie sądu? czy na rozprawę?
o co chodzi - moze kilka słów wyjasnienia!
jaka jest kwota wyjściowa do wyliczenia dla 16A?
 
 
     
turas

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1694
Skąd: C 16
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

A ja mam jeszcze pytanie.

Czy cena jaką BN zapłacił gminie za prawo do wieczystej dzierżawy... (przecież gmina nie dała działki za darmo) nie powinna być uznana za 'nakład' i nie powinna być również odliczona od wartości działki...

Czy ktoś mógłby to sprawdzić z jakimś prawnikiem....

Pozdrawiam

M
_________________
Zimo bądź konkretna

Maciek
 
     
Hubert P 

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 729
Skąd: B 132
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

to ja też mam o co chodzi z tym orygianałem operatu ? !bo na drzwiach jest napisane że trzeba mieć oryginał... ale którego operatu ?? i z innej beczki ... skoro mam sobie zrobić xero operatu z ochorny to co to za oryginał ?! chyba że trzeba iść po kopię notarialną...ale nieprzypominam sobie żeby przy poprzedniej sprawie operat był w oryginale
 
     
turas

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1694
Skąd: C 16
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

O 10.30 jutro w SKO będzie Pan Marek z oryginałem operatu.

Maciek
_________________
Zimo bądź konkretna

Maciek
 
     
Hubert P 

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 729
Skąd: B 132
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

acha ok... tylko pytanie czy może go złożyć w moim imieniu bo mnie niestety na sprawie nie będzie...
 
     
turas

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1694
Skąd: C 16
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Musisz złożyć wniosek o uwzględnienie tych nakładów.
Operat szacuje łączne koszty poniesione przez BN. Każdy ma w tym swój udział...

M
_________________
Zimo bądź konkretna

Maciek
 
     
Hubert P 

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 729
Skąd: B 132
Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

wniosek złożyłem o uwzględnienie nakładów ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 13