forum.zawiszy.waw.pl Strona Główna forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

FAQFAQ  SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Banner

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Arbiter
Sro 31 Sie, 2011
Garderoby i szafy
Autor Wiadomość
Roberto

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 60
Skąd: B 23
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

cala napisał/a:
Adam, ja gdzies mam taki schemat wg którego projektowałam swoją szafę - ale to jest na papierze z jakiejś gazety starej o mieszkaniach - jak wpadniesz wieczorem to poszukam, tylko mi nie każ fotografowac i mailem pzresyłać - mogę ci xero zrobić w domu ew.


ale jesli juz przypadkiem byscie mieli ten schemat i skaner pod reka to wrzuccie to please gdzies na forum :)

pozdrowienia, R.
 
     
nd

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: A 141
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

To tak bez gazety, bo kiedys sporo o tym myslalem... ;)
Arbiter napisał/a:
Minimalna głębokość szafy wewnątrz? 45, 50 czy 55 cm?

Ja mam 65 na zewnatrz, z czego 10 zajmuja drzwi rozsuwane, czyli wewnatrz 55. Jest ok, ale zapasu praktycznie brak. Przy drzwiach przesuwanych mniej byloby juz niewygodnie - i tak czasem cos sie przytrzaskuje drzwiami.
Arbiter napisał/a:
Minimalna wysokość przestrzeni do zawieszania - od deski do deski? Wydaje mi się, ze 100cm będzie ok dla np koszuli czy garnituru lub kurtki. ale czy ktoś to potwierdzi?

100 cm mam na gorze - rzeczywiscie jest ok dla koszuli. Dla garnituru raczej tez, pod warukiem, ze nie trzyma sie w pokrowcach, bo niektore pokrowce sa znacznie dluzsze i wchodza mi tylko na dol, gdzie mam 120 do podlogi.

Zreszta, Adam, najlepiej zapraszam na wizje lokalna. Metrowke mam.
_________________
Pozdrawiam,
Andrzej
 
     
Roberto

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 60
Skąd: B 23
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

widziałem właśnie szafe u znajomego w przedpokoju - całość ma 60 cm głębokości z czego 10 cm odchodzi na drzwi suwane

wynik taki, że zamykając trzeba ręką trzymać rękawy od płaszczy czy kurtek
po tym co widziałęm, jak dla mnie 65 cm to minimum, chyba że jest to szafa pokojowa - wówczas 60 też sobie poradzi

z innych ciekawostek - byłem ostatnio na Bartyckiej i widziałem szafy z drzwiami łamano-suwanymi, które zajmują jakieś 2-3 cm

to rozwiązanie wydaje się całkiem rozsądne i chyba na to się skusze... tylko jak to się będzie sprawować 'w praniu' - ma ktos może na tym polu jakieś doświadczenia?
 
     
Arbiter
Site Admin

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2173
Skąd: 16A
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Roberto napisał/a:

z innych ciekawostek - byłem ostatnio na Bartyckiej i widziałem szafy z drzwiami łamano-suwanymi, które zajmują jakieś 2-3 cm

to rozwiązanie wydaje się całkiem rozsądne i chyba na to się skusze... tylko jak to się będzie sprawować 'w praniu' - ma ktos może na tym polu jakieś doświadczenia?


Ja będę się decydował na drzwi łamane - ale tutaj też jest kilka systemów. Aktualnie znalalzłem taki, gdzie drzwi zajmują okolo 3-4cm po złożeniu, ale w trakcie składania przesuwając się zabierają jeszcze około 2-3cm z szafy. W najgorszej sytuacji drzwi zabierają 6-7cm. Mając szafę 60cm głębokości, na ubrania pozostanie 53-55cm
Ale jest jeszcze inny system zawiasów łamanych - gdzie przy składaniu drzwi nie zabierają nic wnętrza szafy - i na to czekam
 
     
cala

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1531
Skąd: 16A
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Jakieś szerokie te drzwi macie - moje suwane zajmują nie całe 5 cm, a w przedpokoju mam szafkę z robionymi przez stolarza drzwiczkami łamanymi, które łamią sie na zewnątrz i nic nie zajmują????
Czy może ja coś źle zrozumiałam z tymi drzwiami?
 
 
     
janusz_

Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 199
Skąd: D 126
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Witam,
temat troszkę drążyłem, oto kilka uwag (pewnie niekoniecznie obiektywnych)
- tracenie 10 cm szafy na drzwi to oczywiście rozrzutność
- technologia drzwi łamanych jest droższa a jeszcze bez widocznej wieśniackiej ramy wokoło to już wyższa półka i większość naszych "rzemieślników" o niej nie słyszała.
Np. porządne niemieckie zawiasy do jednych drzwi bez konieczności dolnego prowadzenia
to ok 500PLN.
- brak dolnego prowadzenia utrudnia konstrukcję ale użytkowo jest ważne bo prowadnice się nie zapychają i nie tracą chęci do wspólpracy.
- za same drzwi do mojego przedpokoju, bez bebechów szaf właściwych, 3 x drzwi łamane, 3x drzwi do pawlaczy na górze w standarcie jaki mi odpowiadał, chcieli prawie 8kPLN więc zrobiłem wszysko sam i jestem zadowolony.
Jak ktoś ciekawy to wyślę zdjęcia na PRV.
Pozdrawiam
 
     
Arbiter
Site Admin

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2173
Skąd: 16A
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

cala napisał/a:
Jakieś szerokie te drzwi macie - moje suwane zajmują nie całe 5 cm, a w przedpokoju mam szafkę z robionymi przez stolarza drzwiczkami łamanymi, które łamią sie na zewnątrz i nic nie zajmują????


Coś musza zajmować - jak nie wewnątrz to na zewnątrz.
Suwane 5cm - to bardzo mało zajmują te drzwi
 
     
cala

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1531
Skąd: 16A
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

5 cm ma listwa z prowadnicą na podłodze po której sie przesuwają - są ze szkła wiec moze dlatego
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 16