forum.zawiszy.waw.pl Strona Główna forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

FAQFAQ  SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Banner

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Arbiter
Sro 31 Sie, 2011
Jadłodajnia dla bezdomnych w na sąsiednim osiedlu
Autor Wiadomość
Arbiter
Site Admin

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2173
Skąd: 16A
Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

Kirland napisał/a:
Koszmar. Arbiter nie myślałeś o kupnie domu?


z powodu plotek o tym ze ma być stołówka dla Bezdomnych? raczej nie;)
 
     
poliken

Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 334
Skąd: 16A
Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

A co jest potrzebne, żeby dostać obiad?
 
     
janusz_

Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 199
Skąd: D 126
Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

poliken napisał/a:
A co jest potrzebne, żeby dostać obiad?

Brak zmusłu powonienia i gruba skóra pozwalająca postać z innymi z godzinkę przed wpuszczeniem.
Normalni potrzebujący tam się nie pokazywali, woleli zdechnąć z głodu niż stać w tym towarzystwie.
Dzieci były wpuszczane przed kolejką, wypracowali to po dziesięciu latach.
Toalety były w pobliskich śmietnikach i krzakach, chociaż była łażnia jakieś pięćset metrów od baru.
Darmowa zagrycha ściągała nury aż z Pragi.
Brzozowa była wykupiona w promieniu kiometra.
Bar "Tylko" wygryzł jeden z ostatnich barów mecznych w stolicy i przez lata kradł wodę na konto mieszkańców. Dopiero jak wszyscy mieli liczniki okazało się że miał nieliczone podłączenia. Była też kańciapa koło śmietnika gdzie trzymali zlewki dla znajomej fermy świń, tam dopiero capiło.
Wspólnota walczyła z barem latami, miała wygrane procesy i nic. Bar miał po prostu potężnego " animatora" z bardzo zasłużonej parafii zaraz koło Episkopatu gdzie lepiej było prowadzić działalność kuturalną niż charytatywną, chociaż warunki i miejsce było sto razy lepsze.
Jeżeli to prawda z tymi obiadami to będzie pysznie, no może nie dla naszych dzieci, a już taka Sowa to chyba się pochlasta.
Pozdrawiam.
 
     
turas

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1694
Skąd: C 16
Wysłany: Nie 01 Lis, 2009   

janusz_ napisał/a:
, a już taka Sowa to chyba się pochlasta.

Może to jest nadzieja ...
A w ogóle to zwrociliście uwagę - że w DD wszystkie lokale usługowe są wykupione od Radziwia a od Zawiszy jest 'tylko SOWA'

Moze 'niespodzianka' była już wiadoma od jakiegoś czasu...
_________________
Zimo bądź konkretna

Maciek
 
     
Arbiter
Site Admin

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2173
Skąd: 16A
Wysłany: Nie 01 Lis, 2009   

Nie wiecie, czy wyszynk też będzie miał miejsce razem z posiłkami?
 
     
Roberto

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 60
Skąd: B 23
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Od Administratora z DD dowiedziałem się, że DD wiedział o tym od dawna i już na etapie sprzedawania lokalu mieli świadomość o jego przyszłym przeznaczeniu - ponoć nawet robili dla kupującego jakąś opinię, że będzie mógł to prowadzić...

po prostu zaje...y deweloper - ponoć coraz im bliżej do sławetnego JW Destruction
teraz ruszają z budową kolejnego wielkiego osiedla - ciekawe co tam zafundują mieszkańcom ich bloków i okolicznych
 
     
Arbiter
Site Admin

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2173
Skąd: 16A
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Roberto napisał/a:
Od Administratora z DD dowiedziałem się, że DD wiedział o tym od dawna i już na etapie sprzedawania lokalu mieli świadomość o jego przyszłym przeznaczeniu - ponoć nawet robili dla kupującego jakąś opinię, że będzie mógł to prowadzić...


A skad wiadomo ze wygra przetarg?
 
     
Roberto

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 60
Skąd: B 23
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

nie wiem czy wiadomo, ale w tej wiadomości jak sądzę nie o to chodzi...

postaw się w roli osoby skupującej lokale na przyszłą jakąś działalność - taka osoba nie ma jeszcze często umów i wygranych przetargów ale szuka najpierw lokalizacji, która by się na to nadawała... szczególnie, że jak wywnioskowałem z tego co ludzie piszą na forum właścicielka tego lokalu ma już jakiś kontrakt(y) z MOPSem w innych lokalizacjach

poza tym powtórzyłem to co mówił administrator - jego właśnie zwolnili z DD więc być może działa to tak, że wreszcie może zacząć mówić prawdę, ale może też chce oczernić DD (jeśli np. rozstali się nieprzyjemnie)... tego nie wiem
 
     
pawell 

Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 26
Skąd: kkk
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

witam, czy wg Was jest mozliwosc aby zablokowac powstania tej jadlodajni? moze jakis wspolny list mieszkancow osiedli DD, Budimexu, Pirelli informujacy, ze jako mieszkancy jestesmy przeciwni ulokowani w naszej okolicy punktu tego typu?
 
     
murszafka 
Murszafka


Dołączyła: 02 Lip 2006
Posty: 894
Skąd: A 125
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

pawell napisał/a:
witam, czy wg Was jest mozliwosc aby zablokowac powstania tej jadlodajni? moze jakis wspolny list mieszkancow osiedli DD, Budimexu, Pirelli informujacy, ze jako mieszkancy jestesmy przeciwni ulokowani w naszej okolicy punktu tego typu?

Nie sądzę, żeby to było możłiwe. Przecież nie jest to niezgodne z prawem.
Długo się nie odzywałąm, ale pilnie śledzę wątek od początku. I sama nie wiem, co o tym myśleć. Czuję się z tym podle, ale wcale nie chcę tu tej jadłodajni.
Wiem, to też ludzie, dotknięci przez życie i jakoś trzeba im pomóc. Ale... Skończyłam niedawno książkę, w której była analiza społeczeństw bezdomnych. Po prawdzie rzecz nie dotyczyła Polski, ale myślę, że ma to ogromne przełożenie na nasze realia. No i niestey wynika z tego, że wsród bezdomnych jest gros osób dotkniętych przez los, potrzebujących pomocy, ale ogromna część to ludzie, którzy z jakiejś przyczyny NIE CHCĄ mieć adresów -drobi przestępcy, złodziejaszki itp.
Nie będzie przyjemnie przechodzić i przeciskać się wśród tego towarzystwa idąc na autobus. Ani tym bardziej jechać z nimi tym samym autobusem, wiadomo, jak tojest, kiedy wsiada ktoś taki do autobusu...
I muszę powiedzieć, że mam kaca moralnego przez tę sprawę. Nie wiem sama, co o tym myśleć. Nie fair jest z pewnością to, że lokatorzy DD nic o tym nie wiedzieli, a że nie wiedzieli, mam pewnośc, ponieważ moja przyjaciółka mieszka dokłądnie nad ową planowaną jadłodajnią...
_________________
Nigdy nie ufaj uśmiechniętemu kotu...
 
 
     
BART
Site Admin
BART

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 936
Skąd: D 103
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Wyjście jest proste. Odkupić lokal.
_________________
http://www.danasoft.com/sig/nutria.jpg
 
     
mnowak7 

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: Zawiszy 14
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Witam,

Jestem sąsiadem z Zawiszy 14, na naszym forum trwa jeszcze bardziej ożywiona dyskusja niż u Was.

Co ciekawe nie wiemy co tam będzie - opieramy się tylko o plotki i rozbujaną wyobraźnie każdy wyobraża sobie tutaj najgorsze menelstwo.

Jest szansa, że będzie to lokal działający zgodnie z przetargiem:

http://www.przetargi.egos...wie_2009_2.html
http://www.ops-wola.waw.p...targi.php?id=71

Ciekawsze fragmenty:

Cytat:
Wykonawca musi dysponować co najmniej jednym lub kilkoma lokalami na terenie Dzielnicy Wola, w którym/ch będzie przygotowywał i wydawał posiłki lub wydawał posiłki dowiezione z dowolnego miejsca ich przygotowania.

Podstawę wydania obiadu stanowić będzie kopia indywidualnej decyzji wydanej przez Zamawiającego, adresowanej do świadczeniobiorcy, ważnej z dowodem osobistym, określająca ilość przyznanych obiadów w danym miesiącu. Integralną część decyzji stanowić będzie skierowanie zawierające wszystkie niezbędne informacje, przeznaczone dla Wykonawcy, który na tej podstawie będzie zobowiązany prowadzić rejestr osób korzystających z obiadów. W przypadku odbierania obiadu przez opiekunkę, podstawą wydania obiadu będzie kopia indywidualnej decyzji wydanej przez Zamawiającego, adresowanej do świadczeniobiorcy, z adnotacją, że obiad odbiera opiekunka. Opiekunka winna wylegitymować się legitymacją lub dokumentem służbowym.

Termin realizacji umowy: od 1 stycznia 2010 roku do 30 listopada 2010 roku.


I wtedy chyba można spojrzeć na to inaczej ?

Plan jest taki żeby spróbować pogadać na żywo z właścicielką i dowiedzieć się co planuje.
 
     
pablo1974

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 282
Skąd: b00
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Spalic?
 
 
     
Roberto

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 60
Skąd: B 23
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   PISMO DO MOPS

hej,


CO NA PEWNO MOŻEMY ZROBIĆ W SPRAWIE PRZETARGU:

Wspólnota DD wyśle jutro do MOPSu i do Ratusza takie pismo z protestem w tej sprawie (patrz PDF w załączniku)


dodatkowo w wordzie (też w załączniku) jest treść pisma, które można uzupełnić swoimi danymi i wysłać samodzielnie

JEŻELI KAŻDY Z NAS TAKIE PISMO WYDRUKUJE, PODPISZE I WYŚLE (najlepiej poleconym za potwierdzeniem odbioru) DO RATUSZA I DO MOPSu TO ZOSTANĄ ZASYPANI LISTAMI I MOŻE ZOBACZĄ, ŻE RZECZYWIŚCIE MY TEGO TU NIE CHCEMY - tak więc apel:

WYDRUKUJCIE, PODPISZCIE I WYŚLIJCIE TO PISMO BO RAZEM MOŻEMY RZECZYWIŚCIE COŚ ZDZIAŁAĆ W TEJ SPRAWIE!!!


PS> w założeniach ma to być punkt wydający posiłki emerytom i rencistom ALE!!! jak przyznała w rozmowie pani z MOPSu jak przyjdzie ktokolwiek inny (bezdomny, pijak, zwykły człowiek) to też dostanie jedzenia (żadne papiery realnie nie są sprawdzane)... czym to się skończy badamy - jedna osoba była na Obozowej 95 i ponoć tam jest w miarę OK, ale już na Kole duuużo gorzej.

Tu cytat:
"Tak jak się zobowiązałam na sobotnim spotkaniu - w ramach dzisiejszego spaceru z dziećmi wybrałam się na Obozową 95 (róg Ciołka), gdzie mieści się jeden z punktów wydawania obiadów na takich zasadach, jak te w "naszym" przetargu.
Sam lokal trudno zlokalizować, żadnej kolejki przed nim nie było (a byłam ok. 13:00), nietrzeźwych osób leżących na trawniku przed lokalem ani załatwiających potrzeby fizjologiczne w okolicznych bramach również nie zanotowałam ;-) W tym samym budynku mieszczą się sklepy spożywcze, jakiś gabinet lekarski, pub i sklep rowerowy, no i na wyższych piętrach mieszkania.
Porozmawiałam również chwilę ze spacerującą w pobliżu panią z sąsiedztwa, która powiedziała, że absolutnie nic się tu nie dzieje, rotacja jest na tyle duża, że nie ma kolejek, dużo osób jednak zabiera te obiady do domu. Zresztą o istnieniu tutaj takiej działalności dowiedziała się dopiero po paru miesiącach od otwarcia.
Nota bene dużo gorzej jest w punkcie wydawania obiadów dla bezdomnych prowadzonym na Kole przez zakonnice (skupiska panów pijących alkohol, częste interwencje policji). "

pisma do mops.zip
w pdfie to co wysyła wspólnota DD, w doc-u pismo do wysłania przez każdego mieszkańca indywidualnie
Pobierz Plik ściągnięto 1040 raz(y) 142,48 KB

 
     
Jerry_R
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lis, 2009   

Kirland napisał/a:
Jerry, przygotowujesz swoje m do sprzedaży, tak z ciekawości pytam.

Jeszcze NIE :mrgreen:

PS: Powoli sie wszystko wyjasnia, wszystko idzie w kierunku posilkow dla emerytow i rencistow, nie anonimowych bezdomnych.
A ja osobiscie zachecam do wolontariatu w pomocy!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 17