forum.zawiszy.waw.pl Strona Główna forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

FAQFAQ  SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Banner

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet
Autor Wiadomość
pgawryluk

Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   Internet

Jacy dostawcy Internetu są dostępni w 16A? Jakie są oferty, oferowane przepustowości i ceny? Co polecacie?
 
     
PKP

Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 139
Skąd: A113
Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

Mogę polecić Supermedia. Działa stabilnie, awaria najczęściej 1 w roku przez 2-3 godziny.

Podpisuję właśnie nową umowę (inne osiedle) i zaproponowali mi 60/4 za 45,- zł/miesiąc.
 
     
Kirland
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

60/4 , co to znaczy?
 
     
pgawryluk

Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Lut, 2016   

Dziękuję za informację. Prawdopodobnie chodzi o 60 Mb/s download i 4 Mb/s upload.
 
     
pgawryluk

Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Niestety monter z Supermedii powiedział, że w związku z niedrożnością mikrorurek na klatce i w mieszkaniu, nie może doprowadzić kabla do mojego lokalu. Następnie spróbowałem z Orange'm. Na klatce wisi dumne ogłoszenie, że w tym bloku dostępny jest dostęp 300 Mb/s ze światłowodem do mieszkania. Niestety handlowiec po kontakcie telefonicznym i weryfikacji warunków technicznych powiedział, że faktycznie plan taki był, ale koniec końców wspólnota się nie zgodziła na instalację światłowodów na klatkach i nowoczesnej sieci Orange jednak nie ma. Teraz próbuję Netię z niezłą ofertą 100 Mb/s za 39 zł. W piątek ma przyjść monter, mam nadzieję że do trzech razy sztuka...
 
     
Arbiter
Site Admin

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2173
Skąd: 16A
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Chyba w standardzie mamy kabel telefoniczny w mieszkaniu więc zamów sobie neostradę lub funpucka. po miedzi powinno pójść z 70Mbit i to bedzie najlepsze co bedziesz mógł zamówić.
 
     
BART
Site Admin
BART

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 936
Skąd: D 103
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016   

w standardzie mamy też koncentryk więc UPC i Netia również mogą się popisać dobrymi ofertami.
_________________
http://www.danasoft.com/sig/nutria.jpg
 
     
pgawryluk

Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Netia zamontowana i hula całkiem nieźle. Przepływność cały czas w okolicy 90/9 i ping nie wyższy niż 20 ms, polecam. Czy w bloku 16A jest instalacja do naziemnej telewizji cyfrowej? Jakoś nie zauważyłem w mieszkaniu, chyba że trzeba mieć własną antenę?
 
     
PKP

Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 139
Skąd: A113
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   

Budynki są z lat 2004/2005, kiedy nie było obowiązku budowania takich instalacji (antenowych), więc odpowiedź może być tylko jedna. :(

Pozostaje antena pokojowa (w kierunku na Raszyn, bo PKiN jest zasłonięty przez budynek Zawiszy 12/14).
 
     
Kirland
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   

Był kiedyś na jednym z zebrań wspólnoty pomysł wykonania takiej instalacji ale chyba upadł...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 13