forum.zawiszy.waw.pl Strona Główna forum.zawiszy.waw.pl
Forum Osiedla Zawiszy

FAQFAQ  SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Banner

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Arbiter
Sro 31 Sie, 2011
Sklepy w naszym otoczeniu
Autor Wiadomość
Arbiter
Site Admin

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2173
Skąd: 16A
Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   Sklepy w naszym otoczeniu

Zawiązuję wątek dotyczący wymiany poglądów o sklepach w naszym otoczeniu.

Zakupy często robiłem w sklepie przy Agawy - ten sklep z klimatyzatorami, po lewej stronie - około 150m od Zawiszy. Nawet lubię ten sklep, gdyż posiadają dobre wędliny. Jest też alkohol oraz lody. Wypiekają sami bułki - to tez jest fajne. Miła obsługa. Niestety ceny są dość wysokie.

Drugim sklepem, który poznałem jest sklep przy Żytniej - od naszej poczty około 150m (po lewej). Sklep wygląda jak spółdzielnia, albo zakład pracy chronionej, ale też mi się nawet spodobał. Posiadają w ofercie lody z Zielonej Budki oraz ostatnio kupiłem też tam colę w puszkach w dobrej cenie. Ogólnie spółdzielnia spoko!

Inne 2 sklepy są przy Płockiej - zdaje się róg Tyszkiewicza. Tamtych sklepów jakoś specjalnie nie lubię - są takie małe. Wcześnie tez je zamykają.

Idąc dalej Płocką w kierunku poczty, po lewej stronie jest sklep - nie pamiętam, czy to MarcPol czy mi sie tylko wydaje - spory sklep samoobsługowy. Wydaje mi się, ze mają dobry asortyment i sporo ciekawych towarów - np ogóry kiszone, mleko świeże i różne sałatki. Wadą tego sklepu jest brak wędlin ( a może przeoczyłem?)

Nie korzystałem jeszcze ze sklepu przy Zawiszy - z tego "na schodkach". Jakieś opinie?

Sklepem który bardzo lubię w naszym otoczeniu jest nocny przy Górczeskiej w stronę Centrum. Obsługa jest tam bardzo miła mimo tego, że wygląda na dresiarnie. Ogólnie pozytywna selekcja pracowników - za każdym razem jest tam miło. Sklep posiada wybór piw świeżych niepasteryzowanych - Ciechan oraz Śląskie i inne. Warto tam kupować :)
 
 
Kirland
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Dobrze, ze o tym piszesz bo piwo niepasteryzowane znaleźć jest coraz trudniej. Na Górczewskiej, niedaleko Płockiej jest taki sklep z piwem, wybór baardzo duży.
Jeśli chodzi o wędliny, to na ul. Płockiej (w kierunku poczty) jest sklep firmowy z ZM Łuków warto tam wejść, bo towar schodzi, zawsze jest mała kolejka.
 
 
cala

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1531
Skąd: 16A
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Niedawno odkryłam świetny sklep z mięsem i wędlinami - trochę dalej od Zawiszy ale warto - duży wybór wędlin tzw. naturalnie wędzonych, bez konserwantów, ładne mięsko - pan rzeźnik czasem "rozbiera" tusze na miejscu, wszytko zawsze bardzo świeże, bardzo miła obsługa i można płacić kartą chociaż sklep mały - a znajduje się on u zbiegu Kasprzaka i Płockiej - na rogu (dosłownie - wejście w narożniku) takiego nowego wieżowca, który stoi tam od kilku lat i zasłynął z tego, że przez wiele miesięcy nie miał windy (8 pięter jak mi sie zdaje).
 
 
 
agnes

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 70
Skąd: D 87
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

...robię zakupy gównie w arkadii...cenowo wychodzę dużo do przodu, nie wiem jak jakościowo...interesują mnie głównie warzywa, a tam zawsze to znajdę...mieszkam od niedawna na zawiszy i na pewno nie jestem dobra a propos pobliskich sklepów, dlatego ten wątek bardzo mi pomoże
 
 
turas

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1694
Skąd: C 16
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Jak hipermarket to raczej polecam Auchana.

Tańszy niż Carrefour Arkadia, mniej ludzi i nie trzeba samemu pakować siatek.
_________________
Zimo bądź konkretna

Maciek
 
 
nd

Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: A 141
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Co by nie napisać o Carrefour Arkadia (sam często tam robię zakupy), to kwestia alkoholu istotnie obniża jego ranking względem jakiegokolwiek marketu w okolicy ;)
_________________
Pozdrawiam,
Andrzej
 
 
cremieux 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1050
Skąd: 16A
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Dobry sklep miesny jest rzut moherowym beretem od OZ. No dwa rzuty. Przystanek dalej w strone Bemowa, w pawilonach przy Majakowskiego. Duuuzy wybor. Obok firmowy sklep piekarni Dragan.
 
 
 
Bettirt

Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 135
Skąd: C 16
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Spory sklep mięsny i blisko Oz jest na Syreny na wysokości Gminazjum, w tym samym pawilonie co spożywczy i pralnia. Nie można płacić kartą, ale jest po drodze od przystanków autobusowych i nawet po południu można coś nabyć na obiad.
_________________
Bea
 
 
ania_C52

Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 34
Skąd: C 52
Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Moje wrażenia co do sklepu na ul. Agawy:
generalnie miłe panie, ale jak sie na ręce im nie patrzy - rachunek jest zawyżany a towar na wagę wciśnięty nieświeży. Moje doświadczenia z tym sklepem nie są najlepsze. :(
Ale cieszę się z Waszych wskazówek co do innych lokalizacji...
 
 
GosiaM

Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 39
Skąd: B 75
Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

Jeżeli mowa o hipermarketach, to my jeździmy do Tesco (tylko nie na Górczewskiej, a na Połczyńskiej) z prostego powodu - w nocy nie ma ludzi. Nie wiem, jak z cenami - nie wiem, czy są niższe czy wyższe niż w innych molochach, ale za to jak pusto o jedenastej w nocy. Pozdrawiam.
 
 
Jola D

Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 86
Skąd: D 64
Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

W wątku o sklepach,by nie zaczynać nowego,zapytam o apteki-gdzie są najbliżej-lub czy są w okolicy?
 
 
cala

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1531
Skąd: 16A
Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

Jola D napisał/a:
W wątku o sklepach,by nie zaczynać nowego,zapytam o apteki-gdzie są najbliżej-lub czy są w okolicy?

Jolu, najbliższa i chyba dość tania apteka jest w przychodni przy Płockiej - w połowie drogi od nas do Górczewskiej po prawej stronie. Można płacić kartą.

No i nareszcie kiosk będziemy mieli - otwierają przy bramie od badziewia. Widać też nastepny sklep przygotowany do otwarcia - z chemią gospodarczą.
 
 
 
Jola D

Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 86
Skąd: D 64
Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

Alicja dzięki bardzo-słyszałam też o nowych sklepikach-fajnie-pozdrawiam
 
 
Bettirt

Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 135
Skąd: C 16
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

Na starym forum był telefon do pizzerii DODO. Czy ktoś z was go może przepisał? Ani książka telefoniczna, ani informacja nie mają jej w spisie.
Byłabym wdzięczna za informację.
_________________
Bea
 
 
Kasia

Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 5
Skąd: Zawiszy 6
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

632 97 88

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 14